24 Şubat 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

24 Şubat 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Huawei'den Yeni Katlanabilir Telefon Huawei, yeni 5G'yi destekleyen katlanabilir akıllı telefonu Mate X'i satışa çıkardı.
Huwaei Katlanabilir 5g Akıllı Telefonu Mate X'i Tanıttı Huawei katlanabilir ekrana sahip 5G akıllı telefonunu tanıttı.
14. Koç Spor Fest Kış Oyunları Sona Erdi Koç Holding ana sponsorluğunda ve Koç Topluluğu şirketlerinin katılımı ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunca düzenlenen 14. Koç Spor Fest Kış..
Ikby'den İran'a Şartlı Petrol İhracatı Kararı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Doğal Kaynaklar ve Petrol Bakanlığı, İran'a ihracatı durdurulan petrol ürünlerinin şartlı olarak tekrar bu ülk..
Devlet Desteğiyle Tesis Kurdu Günlük 5 Ton Süt Üretiyor
Devlet Desteğiyle Tesis Kurdu Günlük 5 Ton Süt Üretiyor
Ordulu girişimci iş kadını Zühal Yalçın, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan (TKDK) aldığı destekle büyükbaş hayvanlarla kurduğu tesisinde günlük 5 ton süt üretimi yapıyor.
Ford Trucks, Gözünü Batı Avrupa Pazarına Dikti Ford Trucks, ağır ticari dünyasının en prestijli pazarlarından Batı Avrupa'ya açılmanın hazırlıklarını yapıyor.
Işık, Tarım Kredi Borçlarının Erteleneceğini Müjdeledi
Işık, Tarım Kredi Borçlarının Erteleneceğini Müjdeledi
AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, tarım kredi borçlarının erteleneceğini açıkladı.
TBMMnin yeni Başkanı Mustafa Şentop oldu
TBMM'nin yeni Başkanı Mustafa Şentop oldu
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop TBMM Başkanı seçildi.
Helal Turizm Çalıştayı Türkiye'nin ilk helal turizm çalıştayı, Uluslararası Helal Turizm Derneği (IHATO), Süleyman Demirel Üniversitesi Helal Turizm Uygulama ve Araştırma Merkezi (HETURAM), M..
AK Parti Kayseri Mitingi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Şimdi yapısal bir reformumuz olacak.
Exposhipping Expomaritt İstanbul Uluslararası Denizcilik Fuar ve Konferansı Dünya denizcilik sektörünün önemli oyuncuları, İMEAK Deniz Ticaret Odası adına 2-5 Nisan'da Tuzla Viaport Marina'da..
Serdivan Belediye Başkanı Alemdar'dan Ziyaret Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Bahçelievler Mahallesi'ndeki Halk Eğitim Kursu'nu ziyaret etti.
Sakarya'da "2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı" Düzenlendi Sakarya'da "2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı" düzenlendi.
Geka, Mali Destek Programları Bilgilendirme Toplantılarının İkincisine Denizli'de Devam Edecek Güney Ege Kalkınma Ajansı, 18 Şubat 2019 tarihinde ilan ettiği Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim adlı..
Endüstriyel Temizlik Pazarı 63 Milyar TL'ye Ulaştı Tesis Hizmetleri Yönetimi İş Adamları Derneği (TESHİAD) Başkanı Zafer Mumcular, son 10 yılda pazarı 19,4 milyar TL'den 63 milyar TL'ye yükse..
Büyükşehirden Alaşehire 210 Milyonluk Yatırım
Büyükşehirden Alaşehir'e 210 Milyonluk Yatırım
İl genelinde büyük yatırımları bir bir hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, geride kalan 5 yıllık görev sürecinde Alaşehir ilçesine 210 milyon 750 bin TL'lik yatırım yaptı.
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 324 lira 41 kuruş, en düşük 145 lira olarak belirlendi.
Bursadan Rusyaya ticaret köprüsü
Bursa'dan Rusya'ya ticaret köprüsü
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Moskova Ticaret ve Sanayi Odası arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Türsab Başkanı Bağlıkaya: 'Yeni Yasa ile Seyahat Acentesi Belgeleri Değerlenecek'
Türsab Başkanı Bağlıkaya: "Yeni Yasa ile Seyahat Acentesi Belgeleri Değerlenecek"
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başkan Firuz Bağlıkaya, yeni yasa ile seyahat acentesi belge fiyatlarının değerleneceğini ve belgesiz faaliyette cezaların caydırıcı hale geleceğini...
Spot Piyasada Doğal Gaz Fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı, bin 473 lira 72 kuruş olarak belirlendi.
Yılda 1 Milyon 200 Bin TL Tasarruf Sağlanacak
Yılda 1 Milyon 200 Bin TL Tasarruf Sağlanacak
MASKİ Genel Müdürlüğü, 6 Büyükşehir Belediyesi'nin almaya hak kazandığı 'Belediyeler için yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğine yönelik tedarik projesi' kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda...
Karadeniz'de Avcılık Yasaklarının Ortak Olması Lazım' KARADENİZ'de, sürülerin deniz suyunun daha soğuk olduğu Gürcistan kıyılarına yönelmesi ve av mevsiminin sonuna gelinmesi nedeniyle tezgah..
2023e kadar 1,5 milyon konut dönüştürülecek
2023'e kadar 1,5 milyon konut dönüştürülecek
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Şu an Türkiye'de yenilenmesi gereken 6,7 milyon konut var. Bu konutların yılda 300 binini yapmak üzere 2023'e kadar 1,5 milyon dönüştürülmesi gereken konutlarımızı acil...
5g Akıllı Telefonları Şebekesine Bağlayan İlk Operatör Oldu Vodafone, dünyada 5G akıllı telefonları canlı 5G şebekesine bağlayan ilk operatör oldu.
Kılıçdaroğlunun miting programı belli oldu
Kılıçdaroğlu'nun miting programı belli oldu
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 31 Mart yerel seçimleri öncesinde yapacağı miting ve toplantıları organize etmek üzere, Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın başkanlığında oluşturulan organizasyon komitesi taslak...
Mevsimin İlk Çağla Bademi Üreticisini Mutlu Etti
Mevsimin İlk Çağla Bademi Üreticisini Mutlu Etti
Türkiye'nin birçok şehrinde kar yağışı ve soğuk hava etkili olurken, baharı karşılayan Muğla'nın Datça ilçesinde hasadı yapılan ilk çağla bademler üreticinin yüzünü güldürdü.
Kafes Kuşlarının "Darı"Sı Altınekin'den Türkiye'nin önemli tarımsal üretim merkezlerinden Konya'nın Altınekin ilçesinde yetiştirilen darı, yüksek proteini ve kalitesiyle kafes kuşlarının besl..
Yerli deniz motoru görücüye çıktı
Yerli deniz motoru görücüye çıktı
Kara araçları için uzun yıllardır motorlar geliştiren, zırhlı araçlara yönelik güç grubu çözümleri üzerinde çalışan TÜMOSAN, sahip olduğu kabiliyetlerle yerli deniz motoru ailesi oluşturdu.
Sabiha Gökçende Dış Hat Trafiği Yüzde 15 Arttı
Sabiha Gökçen'de Dış Hat Trafiği Yüzde 15 Arttı
İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda 2019 yılının ocak ayında dış hat yolcu trafiği yüzde 15 arttı.
Mobil ödeme kredi kartlarının tahtını salladı
Mobil ödeme kredi kartlarının tahtını salladı
Aktif Bank Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Toker, müşterilerinin yüzde 70'inin mobilden, yüzde 30'unun da bilgisayarlardan internet bankacılık hizmeti aldığını belirtti.
TESK'ten "Konut Seferberliği" Çağrısı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, inşaat sektörünün canlanmasının, beraberindeki birçok sektörü de ha..
Meclis yeni başkanını seçiyor
Meclis yeni başkanını seçiyor
TBMM Genel Kurulu, yeni Meclis Başkanı'nı seçmek üzere toplandı.
Vodafone 5g Akıllı Telefonları Şebekesine Bağlayan İlk Operatör Oldu
Vodafone 5g Akıllı Telefonları Şebekesine Bağlayan İlk Operatör Oldu
Vodafone, Mobil Dünya Kongresi öncesinde Madrid ve Barselona'da ilk ticari 5G akıllı telefon denemelerini başarıyla gerçekleştirerek, 5G akıllı telefonları dünyada şebekesine bağlayan ilk operatör oldu.
Finansın Geleceğini Teknoloji Belirleyecek
Finansın Geleceğini Teknoloji Belirleyecek
İstanbul Bilgi Üniversitesi ve University of London tarafından yürütülen akademik çift diploma programı öğrencileri tarafından kurulan LSE Career Community, zirvelerinin ikincisi olan 'Finance Street Summit' santral...
» 1 2