20 Şubat 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Binali Yıldırım Açıklama Yapıyor

20 Şubat 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bizim Renklerimiz" Dans Gösterisi - Karabük Karabük Valiliği tarafından 2019 yılının Karabük Kültür Sanat Buluşmaları ilan edilmesi ve Safranbolu'nun UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alışının 25..
Karabükte 'Bizim Renklerimiz' Dans Gösterisi
Karabük'te "Bizim Renklerimiz" Dans Gösterisi
Karabük Valiliğince 2019'un "Karabük Kültür Sanat Buluşmaları Yılı" ilan edilmesi ve Safranbolu'nun UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınışının 25. yıl dönümü dolayısıyla "Bizim Renklerimiz" adlı dans gösterisi...
Belmez Kasabasında Yaşanan Korkutucu Olay
Belmez Kasabası'nda Yaşanan Korkutucu Olay
Filmlerin başında gerçek bir hikayeden alıntıdır ibaresini gördüğü zaman filme daha bir konsantre olanlar bir adım daha yaklaşsın.
Üst Geçitteki Sevimli Köpek İlgi Odağı Oldu Cevizlibağ'da yaya üst geçidindeki merdivenlerde duran sokak köpeği, buradan geçenlerin ilgi odağı haline geldi.
İngiliz Yıldız Zayıflamak Saçmalık Dedi, Tekrar Kilo Almaya Çalışıyor
İngiliz Yıldız Zayıflamak Saçmalık Dedi, Tekrar Kilo Almaya Çalışıyor
İngiliz TV yıldızı Gemma Collins, kısa bir süre önce katıldığı Buzda Dans programı gereği 15 kilo verdi.
Hiç Görmedikleri Uludağ'a Teleferikle Çıktılar Bursa merkez ve ilçelerinde daha önce Uludağ'ı hiç görmeyen bir grup öğrenci, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyon..
İbb Çizgi Atölyesi'ne Kayıtlar Başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kültür AŞ'nin, genç yetenekleri desteklemek, karikatüre ve çizgi romana olan ilg..
1. Uluslararası Avrasya Kitap Festivali"Ne Doğru İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Basın Yayın Birliği iş birliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen ve hazırlıkları tamamlanan "Uluslararası Avrasya..
Şanlıurfada Umre Kafilesi Uğurlandı
Şanlıurfa'da Umre Kafilesi Uğurlandı
"Peygamberler şehri" olarak nitelendirilen Şanlıurfa'da, umre kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı.
Bahar Havasında Penguenlerin Beslenme Keyfi
Bahar Havasında Penguenlerin Beslenme Keyfi
Bursa Hayvanat Bahçesi'nde diğer türlerinin aksine Güney Afrika'da yaşayan ve nesli tükenme tehlikesi altında bulunan Afrika penguenlerinin beslenmesi ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.
Münip Utandı, Yavaşça'nın Eserlerini Seslendirecek Cemal Reşit Rey (CRR) Türk Müziği Topluluğu, Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça'nın eserlerinden oluşan bir repertuvarı sanatseverler için yorumlaya..
Dezavantajlı Kişilere Evde Kuaförlük Hizmeti Sivas'ın Zara ilçesinde başlatılan "Bizi Bekleyen Birileri Var" projesi ile 3 ayda 680 kişiye evlerinde kuaförlük hizmeti verildi.
Bedensel Engelliler Basketbol Oynayarak Hayata Tutunuyor
Bedensel Engelliler Basketbol Oynayarak Hayata Tutunuyor
Konya'nın Selçuklu ilçesinde 19 ile 38 yaş arasındaki bedensel engelliler basketbol oynayarak hayata tutunuyor.
Harçlıklarını Biriktiren Minikler Kitap Fuarında TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen Karadeniz 5. Kitap Fuarı'nda ilkokul öğrencileri b..
13. İzmir Uluslararası Kukla Günleri'ne Doğru Ege Üniversitesi (EÜ) Atatürk Kültür Merkezi, 13. İzmir Uluslararası Kukla Günleri'ne ev sahipliği yapacak.
Bilecik'in Tarihi "Kırka Yolu" Turizme Açılıyor Bilecik'in Yenipazar ilçesinde Valilik, Kaymakamlık, Belediye ve Kalkınma Ajansı iş birliğiyle tarihi "Kırka Yolu" turizme kazandırılıyor.
Mersin Uluslararası Müzik Festivalinin Hazırlıkları Tamamlandı
Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nin Hazırlıkları Tamamlandı
MERSİN'de Sanat Etkinlikleri Derneği ev sahipliğinde yerel yönetimler ve meslek odalarının destek verdiği Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 12 Nisan- 2 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerle 18'inci kez buluşacak.
Buz Tutan Baraj Balıkçılara Ekmek Kapısı Oldu
Buz Tutan Baraj Balıkçılara Ekmek Kapısı Oldu
Kışın sert geçtiği Ağrı'da, yüzeyi yarım metre buz tutan Yazıcı Barajı'nda balıkçılar, saatlerce süren çalışmanın ardından buzları kırarak avladıkları balıklarla geçimlerini sağlıyor.
İsam'dan Türk Musiki Tarihine Işık Tutacak Yeni Veri Tabanı Türk sanat müziği ses ve saz sanatçısı, kanuni, müzik araştırmacısı ve yazar Cüneyd Kosal'a ait nota arşivi, Türkiye Diyanet Vakfı ..
Bosna'nın Milli Şairi Cemalettin Latiç'e Saygı Gecesi" İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB), Bosna Hersek milli marşının yazarı Prof...
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali'ne Doğru Mersin'de bu yıl 18'incisi düzenlenecek Uluslararası Müzik Festivali, 12 Nisan'da başlayacak.
Bizetin İhtiraslı Carmeni Kapalı Gişe
Bizet'in İhtiraslı 'Carmen'i Kapalı Gişe
MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) sanatçıları tarafından uzun süredir provaları devam eden Georges Bizet'in dünyaca ünlü eseri 2 perdelik 'Carmen' operası, kapalı gişe sahneledi.
İstanbul Don Kişot Rotasına Dahil Ediliyor
İstanbul Don Kişot Rotasına Dahil Ediliyor
İBB iştiraki Kültür AŞ, Cervantes Enstitüsü işbirliği ile 22 - 23 Şubat'ta "Cervantes İstanbul'da" başlıklı bir dizi etkinliğe imza atacak.
Bursada 'Sevda Şarkıları' Konseri Verildi
Bursa'da "Sevda Şarkıları" Konseri Verildi
Bursa'da, Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü tarafından "Sevda Şarkıları" konseri düzenlendi.