20 Şubat 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

20 Şubat 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mahmut Sabah’ı kaybettik
Mahmut Sabah’ı kaybettik
Meslek büyüğümüz, duayen gazeteci Mahmut Sabah hayata veda etti.
Fed tutanakları yayımlandı
Fed tutanakları yayımlandı
Fed'in politika faizinde değişikliğe gitmeyerek yüzde 2.25 – 2.50 aralığında bıraktığı 29-30 Ocak tarihli toplantısına ait tutanaklar yayımlandı.
Düzeltme - "Şans Topu Çekildi (2)" Başlıklı Haberimizin Spotunda ve İlk Cümlesinde Yer Alan "1... Şans Topu oyununun 923'üncü hafta çekilişinde 5 artı 1 bilen çıkmayınca, 1 milyon 338 bin 910..
Tuvalet Kağıdı Ruloları ile En İyi 10 Fikir Greek Dance by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution license (https: //creativecommons.org/licenses/...)Artist: http://audio..
TOKİ Başkanı Bayraklı'daki Riskli Alanda İncelemelerde Bulundu TOKİ Başkanı Bayraklı'daki riskli alanda incelemelerde bulundu "Yenileme ve rehabilitasyon işlemini başlatacağız" "Alandaki çalı..
Giresun Turizmde Söz Sahibi Olacak Giresun turizmde söz sahibi olacak Giresun'un en önemli turizm alanlarından olan kale, Mavigöl ve Kümbet yaylalarına macera parkı kurulması için çalışma baş..
Vatandaşa İndirim, Esnaf Destek' Çadırına Yoğun İlgi 'Vatandaşa İndirim, Esnaf Destek' çadırına yoğun ilgi 'Vatandaşa İndirim, Esnaf Destek' çadırı esnafın yüzünü güldürdüKARABÜK - Karabük Be..
Kızıltepe'ye Modern Ticaret Borsası Yapılacak Kızıltepe'ye modern Ticaret Borsası yapılacakMARDİN - Mardin'in Kızıltepe Ticaret Borsası tarafından Dicle Kalkınma Ajansı'na sunulan Mardin gıda..
İzmirde Kayaların Düştüğü Bölgede Yenileme Yapılacak
İzmir'de Kayaların Düştüğü Bölgede Yenileme Yapılacak
İzmir'de heyelan riski bulunan bölgede inceleme yapan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, "Yarın vatandaşların taleplerini alacağız. İnşallah bu riski bertaraf edeceğiz.
Avrupa Borsaları Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Üretimin İthal Bağımlılığını Azaltmayı Hedefliyoruz'
Üretimin İthal Bağımlılığını Azaltmayı Hedefliyoruz"
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Yerlileştirme konusu öncelikli gündem maddemiz. Yüksek ithal bağımlılığı, kurdaki dalgalanmalara karşı sanayimizin direncini zayıflatıyor.
Tanzim satışlarla fiyatlar daha da inecek
'Tanzim satışlarla fiyatlar daha da inecek'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tanzim satışlarla ilgili olarak, "Fiyatlar yarı yarıya indi, daha da aşağı iniyor, inecek.
Çin'de Hava Kirliliği Alarmı Çin'in kuzeyindeki Tiencin kentinde yoğun hava kirliliği nedeniyle turuncu alarm verildiği belirtildi.
Fas'ta Kamu Çalışanlarından Maaş Protestosu Fas'ta kamu çalışanları, maaşların ve sosyal hakların iyileştirilmesi talebiyle gösteri düzenledi.
Et Üreticileri Merkez Birlik Başkanı Tunç'tan Kırmızı Et Açıklaması ET Üreticileri Merkez Birlik Başkanı Bülent Tunç, sebzeyle ilgili tanzim satışların piyasaya olumlu yansıdığını belirterek,..
Bakan Akar ve Orgeneral Gülerden ABDye ziyaret
Bakan Akar ve Orgeneral Güler'den ABD'ye ziyaret
Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler'in de bulunduğu heyetle yarın ABD'ye gidecek.
Ankarada kışlada patlama
Ankara'da kışlada patlama
Ankara'daki Sakarya Kışlası'nda mühimmat patladığı, yaralıların olduğu öğrenildi.
Et Üreticileri Merkez Birlik Başkanı Tunçtan Kırmızı Et Açıklaması
Et Üreticileri Merkez Birlik Başkanı Tunç'tan Kırmızı Et Açıklaması
ET Üreticileri Merkez Birlik Başkanı Bülent Tunç, sebzeyle ilgili tanzim satışların piyasaya olumlu yansıdığını belirterek, "Et Süt Kurumu 28 liraya aldığı eti 20 liraya 8-10 firmaya veriyor.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 876 milyar lira olarak hesaplandı.
Sözleşmeli öğretmen alımı için tarih belli oldu
Sözleşmeli öğretmen alımı için tarih belli oldu
Milli Eğitim Bakanlığından 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvuruların, 26 Mart'ta başlayacağı bildirildi.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,23 değer kazancıyla 101.971,29 puandan tamamladı.
Mardin Gıda Analiz ve Ticaret Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi' İmzalandı
Mardin Gıda Analiz ve Ticaret Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi" İmzalandı
Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) desteğiyle Kızıltepe Ticaret Borsası tarafından 12 milyon lira yatırım bütçeli "Mardin Gıda Analiz ve Ticaret Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi" için imzalar atıldı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 229,15 puan artışla 101.971,29 puandan kapandı.
Blokzincir Ekonomisi İstanbul Zirvesi Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Mücahit Gündebahar, blokzincir teknolojisinde kavramsal gelişimin teknolojik gelişimin çok önünde olduğunu di..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 229,15 puan ve yüzde 0,23 artarak 101.971,29 puana yükseldi.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 0,23'lük yükselişle tamamladı.
Hazine alacakları 18,5 milyar lira
Hazine alacakları 18,5 milyar lira
Hazine alacakları, ocak ayı itibarıyla 18,5 milyar lira olarak gerçekleşti.
Merkezi yönetim brüt borç stoku 1 trilyon 98,1 milyar lira
Merkezi yönetim brüt borç stoku 1 trilyon 98,1 milyar lira
Merkezi yönetim brüt borç stoku, ocak ayı itibarıyla 1 trilyon 98,1 milyar lira oldu.
İzmir'de Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı Ege Uluslararası 4. Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı ilk kez İzmir'de düzenlendi.
Piyasalar – Bist100 Yüzde 0.23 Artıda Kapandı, Dolar 5.32 Lirada – Güne yüzde 0.24 artışla 101 bin 990 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST), en düşük 101 bin 618 puanı ve en yüksek 1..
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Çarşamba günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponya: Ticaret dengesi Ocak ayında, Aralık ayındaki 183.6 milyar yende..
Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası İhracı Hazine ve Maliye Bakanlığınca, kurumsal yatırımcılara yönelik, 27 Şubat valör tarihli "Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası" ..
Konut Satışlarındaki Düşüş Mobilya Sektörünü de Etkiliyor
Konut Satışlarındaki Düşüş Mobilya Sektörünü de Etkiliyor
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'nun açıkladığı son verilere göre Türkiye genelinde konut satışları 2019 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 24,8 oranında azaldı.
» 1 2 3 4 5 6 7