19 Şubat 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

19 Şubat 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Antalya Dob 'Afife'Yi Sahneledi
Antalya Dob "Afife"Yi Sahneledi
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), ilk Türk kadın tiyatro sanatçısı Afife Jale'nin hayatı üzerine kurulu "Afife" adlı modern balesini sanatseverlerle buluşturdu.
Türksoy'dan 25. Yıl Madalyası Türk dünyası ve akraba toplulukları kültür coğrafyasında faaliyet gösteren Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY), Kırgızistan'da, Türk Dünyasının kültür ..
Müzik Terapi Terimler Sözlüğü Yayımlandı Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Öztürk'ün yazdığı "Müzik Terapi Terimler Tera..
11 Ülkeden 34 Sanatçı İstanbulda Bir Araya Geldi
11 Ülkeden 34 Sanatçı İstanbul'da Bir Araya Geldi
İranlı ressam Tima Jam'ın, "Blue Rhino Sanat Danışmanlığı" bünyesinde düzenlendiği "Uluslararası Sanat Sempozyumu ve Ustalık Eğitimi" başladı.
Tedavileri Tamamlanan Geyikler Doğal Yaşam Parkına Gönderildi
Tedavileri Tamamlanan Geyikler Doğal Yaşam Parkına Gönderildi
Eskişehir'de sulama kanalına düşerek ayaklarından yaralanan anne geyik ile 2 yavrusu, Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'ndeki (AKÜREM) tedavilerinin...
Peak Games'in Konuşulan Reklam Filmi Bu Reklamdan Çalıntı Çıktı Peak Games'in bizlerin de çok sevindiği reklam filmi dün 41 tane farklı mecrada yayınlandı ve oldukça beğeni topladı.
Huawei'nin Kalplere Dokunan Reklam Müziği ve Türkiye'de Çekilen Klibi HUAWEI, ilk kez bir ürün lansmanı için Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde çekilen reklam filminde alışılmışın dışına çıkara..
Kartalkaya'da Kayak Keyfi Bahara Kadar Sürecek Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya Kayak Merkezinde kayak sezonu nisan ayında sona erecek.
Bbdso'dan "Beethoven Eroica" Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde, müzik tarihine yön veren iki büyük besteci Johann Sebastian Bach ve Ludvig van Beeth..
Amatör Balıkçı, Rize'de Su Samuru Görüntüledi Rize'nin Çayeli ilçesinde, amatör balıkçı tarafından, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliğince (IUCN) "nesli tehdide yakın" kategorisinde..
Koruma Altındaki Kelaynaklar Doğaya Bırakıldı
Koruma Altındaki Kelaynaklar Doğaya Bırakıldı
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Kelaynak Üreme İstasyonu'nda koruma altında bulunan 261 kuş, üremeleri için doğaya bırakıldı.
Haliç Üniversitesi Oda Orkestrası İkinci Konserini Gerçekleştirdi
Haliç Üniversitesi Oda Orkestrası İkinci Konserini Gerçekleştirdi
Haliç Üniversitesi Konservatuarı Öğretim Üyesi ve Orkestra Şefi Prof. Dr. Saim Akçıl yönetiminde kurulan Haliç Üniversitesi Oda Orkestrası ikinci konserini gerçekleştirildi.
Yabancı Öğrenciler 'Ebru' Öğreniyor
Yabancı Öğrenciler "Ebru" Öğreniyor
Üniversite eğitimi için Özbekistan, Kazakistan, Cezayir ve Azerbaycan gibi ülkelerden Trabzon'a gelen öğrenciler, Ortahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunca Alacahan'da açılan kursta ebru sanatının...
İnternet Kullanıcılarının Korkulu Rüyası: Sanal Dolandırıcılık Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dijital İletişim Araştırmacısı Doç. Dr. Ali Murat Kırık, "Türkiye'de 59..
Hurda Gümüş, Kız Kardeşlerin Elinde Takıya Dönüşüyor
Hurda Gümüş, Kız Kardeşlerin Elinde Takıya Dönüşüyor
Batman'da iki kız kardeş, devlet desteğiyle kurdukları iş yeri ve oluşturdukları atölyede hurda gümüşleri farklı tasarımlara dönüştürüyor.
Adana Devlet Tiyatrosu Turneye Çıkıyor Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), "Yarınlara Geç Kalmadan" oyunuyla Muğla, Denizli, Elazığ, Malatya, Sivas'ta seyircinin karşısına çıkacak.
Sdt 3 Ayrı Sahnede Perde Açacak Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), bu hafta 3 ayrı sahnede tiyatro seyircisiyle buluşacak.
Türk Dil ve Edebiyat Derneği Bursa Şubesi Faaliyete Başladı
Türk Dil ve Edebiyat Derneği Bursa Şubesi Faaliyete Başladı
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Bursa Şubesi, faaliyetlerine başladı.
Yunus Emre Oratoryosu Sanatseverlerle Buluşuyor
Yunus Emre Oratoryosu Sanatseverlerle Buluşuyor
İSTANBUL Devlet Opera ve Balesi, A. Adnan Saygun'un görkemli eseri Yunus Emre Oratoryosu'nu sanatseverlerle buluşturacak.
Kodlama Şampiyonları Kardeşlerini Eğitiyor Manisa'nın Salihli ilçesinde, robotik ve kodlama konusundaki başarılarını ulusal ve uluslararası yarışmalarda gösteren öğrenciler, köy okullarındaki..
Müslüman Coğrafyada Yaşananlar Göğü Çadır Eyleyenler Sergisinde
Müslüman Coğrafyada Yaşananlar 'Göğü Çadır Eyleyenler' Sergisinde
'Göğü Çadır Eyleyenler' sergisi, Ümraniye Belediyesi ev sahipliğinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Bursada 'Türk Dünyasından Ezgiler' Konseri
Bursa'da "Türk Dünyası'ndan Ezgiler" Konseri
Kazakistan Kızılorda Oda Orkestrası ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından "Türk Dünyası'ndan Ezgiler" konseri verildi.