17 Şubat 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

17 Şubat 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakan Ersoy: Turizm Hedeflerini Büyüttük (2) BAKAN ERSOY, KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞI YAPTIKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sinop'ta yapımı tamamlanan Kültür Merkezi'nin açılışına katıld..
Kızılay Genel Başkanı Kınık: En Fazla Yardım Yapan Ülke Türkiye KIZILAY Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, "Bugün dünya yardım endekslerine baktığımız zaman kendi vatandaşı dışında insanlara en f..
Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Osbnin Altyapı İhalesi En Kısa Sürede Yapılacak'
Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Osb'nin Altyapı İhalesi En Kısa Sürede Yapılacak"
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Bakanlık olarak Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB'mizin inşallah en kısa zamanda altyapı ihalesi yapılacak.
Bakan Ersoy: Turizm Hedeflerini Büyüttük (2)
Bakan Ersoy: Turizm Hedeflerini Büyüttük (2)
BAKAN ERSOY, KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞI YAPTIKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sinop'ta yapımı tamamlanan Kültür Merkezi'nin açılışına katıldı.
Sarı yelekliler 3üncü ayında sokaklarda
Sarı yelekliler 3'üncü ayında sokaklarda
Sarı yelekliler, eylemlerin üçüncü ayını kutlamak ve Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin politikalarına karşı tepkilerini bir kez daha dile getirmek için Paris'te sokağa çıktı.
Fransa ve Suudi Arabistan'dan "Deniz Savunması Şirketi" Anlaşması Suudi Arabistan, yerel üretim yeteneklerini geliştirme çabası kapsamında, Fransa'nın Naval Group şirketiyle ülkesinde deniz s..
Sıfır Kdv, Okuryazar Oranının Artmasına Katkı Sunacak'
Sıfır Kdv, Okuryazar Oranının Artmasına Katkı Sunacak"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bazı anket ve çalışmaların Türkiye'deki okuryazarlığın arttığını gösterdiğini belirterek, "5. Üsküdar Kitap Fuarı'ndaki hava da bunu gösteriyor.
2. Doğu Marmara Tarım Fuarı Başlıyor
2. Doğu Marmara Tarım Fuarı Başlıyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım Fuarı 6-10 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Kızılay Genel Başkanı Kınık: En Fazla Yardım Yapan Ülke Türkiye
Kızılay Genel Başkanı Kınık: En Fazla Yardım Yapan Ülke Türkiye
KIZILAY Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, "Bugün dünya yardım endekslerine baktığımız zaman kendi vatandaşı dışında insanlara en fazla tutarda yardım eden birinci ülke Türkiye'dir" dedi.
İzmir Turizmde Geriledi
İzmir Turizmde Geriledi
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) ocak ayı yönetim raporuna göre, ziyaretçi sayısını 2018 yılında yüzde 18 artıran İzmir turizmi ocak ayını geçen yılın ilk ayına göre yüzde 15 gerilemeyle...
Teknopark Sayısı 54 Şehirde 81e Ulaştı'
Teknopark Sayısı 54 Şehirde 81'e Ulaştı"
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "2001'de sadece 2 olan teknopark sayımız, şu anda ülkemizin 54 şehrinde 81 rakamına ulaştı.
Müsiad Adana Şubesi, 10 Bin Fidan Dikecek
Müsiad Adana Şubesi, 10 Bin Fidan Dikecek
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi, kentte 10 bin fidan dikmek için Adana Orman Bölge Müdürlüğü ile protokol imzaladı.
Ayvalıkta Engelli İstihdamı Projesi Çalışmaları Sürüyor
Ayvalık'ta Engelli İstihdamı Projesi Çalışmaları Sürüyor
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, engellilere yönelik kişilerin işyerlerinde istihdam edilmesi konusunda yaşanan sıkıntıların çözülmesi yönündeki hummalı çalışmalar sürüyor.
'Teknopark sayısı 54 şehirde 81e ulaştı'
"Teknopark sayısı 54 şehirde 81'e ulaştı"
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "2001'de sadece 2 olan teknopark sayımız, şu anda ülkemizin 54 şehrinde 81 rakamına ulaştı.
Irak ile Ticaretimizde Yeni Dönem
Irak ile Ticaretimizde Yeni Dönem
Irak'a ihracatımızda çifte gümrük vergilendirmesine sebep olan iç gümrük noktaları resmen kaldırıldı.
Irak'ta İç Gümrüklerin Kaldırılması Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Irak'ta iç gümrüklerin kaldırılmasından dolayı memnun olduklarını bildirdi.
31 Mart seçimlerinden tarihi bir zaferle çıkmak istiyoruz
31 Mart seçimlerinden tarihi bir zaferle çıkmak istiyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin bekası, milletimizin huzuru, evlatlarımızın geleceği için 31 Mart seçimlerinden tarihi bir zaferle çıkmak istiyoruz.
CHP, İzmir adaylarını tanıttı
CHP, İzmir adaylarını tanıttı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir belediye başkan adayları tanıtım töreninde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kente büyük hizmetler yaptığını anlatarak, onun ayakta alkışlanmasını istedi.
Çiftçinin ve Üreticinin Sonuna Kadar Yanındayız'
Çiftçinin ve Üreticinin Sonuna Kadar Yanındayız"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Ziraat Bankasıyla yaptığımız görüşmeler neticesinde, 7 yıl vadeli, 2 yıl ödemesiz, sera yatırımlarının yüzde 75'ine kadar kısmını 8,25 oranında düşük faizle kredilendiriyoruz.
Aydın İnciri Almanyada Tanıtıldı
Aydın İnciri Almanya'da Tanıtıldı
Aydın'ın dünyaca ünlü organik inciri, dünyanın en büyük gıda fuarlarından olan Uluslararası Nürnberg BioFach Organik Ürünler Fuarı'nda tanıtıldı.
Devlet Desteğiyle Günde 3 Ton Süt Üretiyor AKSARAY'da çiftçi Ahmet Sarı (47), 261 bin lira devlet desteğiyle 1 milyon liraya kurduğu büyükbaş hayvan çiftliğinde, günde 3 ton süt üreterek ekon..
Gaziantepte Fevzipaşa Gölü 7 Yıl Sonra Yeniden Doldu
Gaziantep'te Fevzipaşa Gölü 7 Yıl Sonra Yeniden Doldu
Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki kuruyan Fevzipaşa Gölü, bölgenin aşırı yağış alması nedeniyle 7 yıl sonra yeniden doldu.
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 326 lira 97 kuruş, en düşük 201 lira olarak belirlendi.
Epgis: Akaryakıtta Zamlara Karşı "Eşel Mobil" Uygulanmalı Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, petrol fiyatlarının dünya genelinde artış eğilimi..
Spot Piyasada Doğal Gaz Fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 465 lira 69 kuruş olarak belirlendi.
İTÜ Kariyer Zirvesi Yarın Başlıyor İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kariyer Zirvesi, yarın İTÜ'de başlayacak.
Türkiye'nin Mühendis Kızları" İstanbul'da Buluştu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Limak Vakfı iş birliğind..
Hazine yarın ihale düzenleyecek
Hazine yarın ihale düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığınca yarın tahvil ihalesi gerçekleştirilecek.
Hazine Yarın İhale Düzenleyecek Hazine ve Maliye Bakanlığınca yarın tahvil ihalesi gerçekleştirilecek.
Ordu'da "Dalgalı Piyasalarda Geleceği Görme ve Şirket Yönetimi" Semineri Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasınca "Dalgalı Piyasalarda Geleceği Görme ve Şirket Yönetimi" konulu sem..
Bakan Selçuktan tematik liselerde kapasite artışı müjdesi
Bakan Selçuk'tan tematik liselerde kapasite artışı müjdesi
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Tematik mesleki ve teknik Anadolu liselerinin birbiriyle ilişkili üç meslek alanında eğitim vermesine imkan sağlayan düzenleme yaptık." dedi.
Tanzim İçin Niğdeden Günde 6 Kamyon Patates Gidecek
Tanzim İçin Niğde'den Günde 6 Kamyon Patates Gidecek
Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Tanzim Satış noktalarında satılmak üzere Niğde'den patates alımı yapılacağını söyledi.
Balıkçıların Tezgahları Boş Kaldı, Bazı Dükkanlar Kapandı
Balıkçıların Tezgahları Boş Kaldı, Bazı Dükkanlar Kapandı
Ordu'da, günlerdir etkili olan olumsuz hava koşulları, balıkçıları etkiledi.
Avrupanın en büyük fitness şirketi Türkiye pazarına giriyor
Avrupa'nın en büyük fitness şirketi Türkiye pazarına giriyor
Metropol İstanbul'da 4 bin 414 metrekarelik alan kiralayan Alman McFIT, "John Reed Black Label" markasıyla nisan ayından sonra İstanbul'daki sporseverlere hizmet verecek.
» 1 2