15 Şubat 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

15 Şubat 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kosovalı Kadınlar, Komek Kurslarıyla Meslek Sahibi Olacak Kosova'nın Prizren şehrinde, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) tarafından verilecek eğitimle Kosovalı kad..
Piyanist Gülsin Onay, Cso Sahnesinde Konser Verdi
Piyanist Gülsin Onay, Cso Sahnesinde Konser Verdi
Dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay, duayen şef Devlet Sanatçısı Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ile birlikte konser verdi.
Almanya'da "Dualı Gömlekler Sergisi" Almanya'nın Köln kentinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezi'nde "Dualı Gömlekler Sergisi" açıldı.
Antalya Dob 'Aida' Operasını Sahneleyecek
Antalya Dob "Aida" Operasını Sahneleyecek
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Giuseppe Verdi'nin ünlü "Aida" operasını sanatseverlerle buluşturacak.
Uluslararası Sanat Sempozyumu 18 Şubat'ta Başlayacak Blue Rhino Sanat Danışmanlığı tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "Uluslararası Sanat Sempozyumu" 18 Şubat'ta başlayacak.
Tezhip ve Minyatürle "Türk Kültür Dünyası" Sergisi Minyatür ve tezhip sanatçısı Fatma Perihan Türkçü'nün "Tezhip ve Minyatürle Türk Kültür Dünyamız" adlı sergisi açıldı.
Şanlıurfa Arkeoloji Müzesinde Konser Şanlıurfa'da Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçılarının Arkeoloji Müzesi salonunda verdiği konser ilgi gördü.
Başrol Oyuncuları, Herkesten Önce Hayranlarıyla İzledi!
Başrol Oyuncuları, Herkesten Önce Hayranlarıyla İzledi!
'Bir Aşk İki Hayat' filmi için başrol oyuncuları Engin Akyürek ve Bergüzar Korel, Sevgililer Günü'nde fanlarıyla buluştu.
Tahta Yürek' Tiyatro Sahnesinde
Tahta Yürek" Tiyatro Sahnesinde
Samsun'da yaşayan Murat Dölek, İtalyan yazar Carlo Collodi'nin yazdığı ünlü çocuk klasiğinin kahramanı Pinokyo'dan esinlenerek 13 yıl önce tasarladığı "Tahta Yürek" isimli ahşap hediyelik eşyanın hikayesini,...
Japonya'da Tesettürlü Kadınlara Kimonolara Uygun Başörtüsü Japonya'da, ülkenin geleneksel kıyafeti "kimono" kiralayan bir mağaza, Müslüman kadın müşterileri için Japon motifleri taşıyan başör..
Anadolu Ateşi" 22 İlde Sahne Alacak İSTANBUL (AA) - Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, 2019 yılı boyunca 22 ilde sahne alacak.
Magnum Fotoğrafçısı Bruno Barbey'in Sergisi 14 Mart'ta Açılacak Fotoğraf sanatçısı Bruno Barbey'in "My Morocco" başlıklı sergisi, 14 Mart'ta İstanbul'da sanatseverlerle buluşacak.
Devlet Tiyatrolarından Türk Yazarlara Öncelik Devlet Tiyatrolarının (DT) yurt genelindeki sahnelerinde 15 Şubat-31 Mart'ta 68 yerli oyunun sergileneceği bildirildi.
Tarihi Bir Kentin Kimlik Değerlerini Koruma ve Geliştirme, Gaziantep Deneyimi" Eğitimi Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğ..
Uluslararası 3. Master Of Cake Pasta Yarışması
Uluslararası 3. Master Of Cake Pasta Yarışması
Yurt içi ve dışından pasta ustalarının katılacağı 3. Uluslararası Master Of Cake Samsun Pasta Yarışması-Pastacılık ve Çikolata Festivali, Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla nisan ayında...
Kaybettiğimiz Değerleri Yaşatıyorlar" Genç Kızılayın yurt içindeki 120 üniversitede bulunan gönüllüleri, şehir hayatı içerisinde unutulan bazı kültürel ve toplumsal değerleri yaşatmak için kö..
Güney Kore'nin Zirvesine Ziyaretçi Akını Güney Kore'nin Jeju Adası'nda yer alan en yüksek dağı Halla, her yıl yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.
Matias Aguayo Dört Yıl Sonra Tekrar Türkiyede
Matias Aguayo Dört Yıl Sonra Tekrar Türkiye'de
Red Bull Music tarafından hayata geçirilen Minimüzikhol'ün 22 Şubat'taki konukları, Mertkan AKD ile İstanbul/Londra merkezli müzik kolektifi Mousike ve hemen ardından technosound'unun çağdaş temsilcisi Matias Aguayo...