14 Şubat 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

14 Şubat 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bir Aşk İki Hayat" Oyuncuları Hayranlarıyla Buluştu Yönetmen koltuğunda Ali Bilgin'in oturduğu "Bir Aşk İki Hayat" adlı film, yarın sinemaseverlerle buluşacak.
Mardine Polonyalı Gelin
Mardin'e Polonyalı Gelin
Mardin'de, Polonyalı Aneta Dominiczak ve Sedat Adal çifti Sevgililer Günü'nde evlendi.
ODTÜ'de Belgesel Sinema Günleri Düzenlenecek Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Görsel İşitsel Sistemler Araştırma ve Uygulama Merkezi (GİSAM), TRT ve Belgesel Sinemacılar Birliği, iş birli..
İstanbul'a İki "Kapanmayan Kütüphane" Daha İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), ilk kez Atatürk Kitaplığı'nda başlattığı "Hiç Kapanmayan Kütüphane Projesi" kapsamında Kartal Muallim Cevde..
Minik Öğrencilerden Mehmetçike 'Sevgililer Günü' Mektubu
Minik Öğrencilerden Mehmetçik'e "Sevgililer Günü" Mektubu
İzmir'de, özel bir ilkokulda eğitim gören 3'üncü sınıf öğrencileri, Sevgiler Günü'nde, Hakkari'de görev yapan Mehmetçik'e sevgi dolu mektuplar gönderdi.
Bu Hayvanat Bahçesi Hamam Böceğine Eski Sevgilinizin Adını Koyduktan Sonra Mirkete Yediriyor Sevgililer günü ile ilgili anlatılan her şey sevgililere özel olacak değil ya bu da sevgilisinden ..
Anneler Kursta Çocuklar Kreşte Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezinde, kursiyerlerin çocuklarının mağduriyet yaşamamaları amacıyla aynı binada çocuk kreşi açıldı.
Hakkari'de "Sinema Günleri" Etkinliği Hakkari Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Halk Kütüphanesi iş birliğinde, "Sinema günleri" etkinliği başlatıldı.
Yıllar Sonra Düğün Fotoğrafı İçin Objektif Karşısına Geçtiler
Yıllar Sonra Düğün Fotoğrafı İçin Objektif Karşısına Geçtiler
Muğla'nın Menteşe ilçesi kırsal mahallelerinde yaşayan ve evlilik fotoğrafları bulunmayan 14 çift, yıllar sonra gelin ve damatlıklarıyla objektif karşısına geçti.
Müzede Uygulamalı "Tarihi Eser" Eğitimi Şanlıurfa'da görev yapan polis ve özel güvenlik görevlilerine, Şanlıurfa Müze Kompleksi'nde tarihi eser kaçakçılığının önlenmesine yönelik uygulamalı v..
Midyatta Engellilere Yönelik Etkinlik
Midyat'ta Engellilere Yönelik Etkinlik
Mardin'in Midyat ilçesinde engellilere yönelik etkinlik düzenlendi.
Kitaplarda Gördükleri Pizzanın Tadını Öğrendiler" Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Genç Kızılay Topluluğu gönüllüleri, "Bir Dilim Mutluluk" projesi kapsamında köylerindeki okulda eğitim gören öğ..
Kaymakamlar Evi' Restore Edilecek
Kaymakamlar Evi" Restore Edilecek
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "en iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde ki Kaymakamlar Evi, restore edilecek.
Güneydoğu'da Kültür-sanat Kozyatağı Kültür Merkezi "Leenane'in Güzellik Kraliçesi" adlı oyunu, Gaziantepli ve Şanlıurfalı sanatseverler için sahneleyecek.
Her Projede Sizleri Ön Planda Düşünerek Hareket Ediyoruz" Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Avcılar Mahallesi Kurs Merkezi kursiyerlerini ziyaret etti.
Harranda 9 Asırlık İlaç Şişesi Bulundu
Harran'da 9 Asırlık İlaç Şişesi Bulundu
UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde bulunan, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Harran Ören Yeri'ndeki kazı alanında, Orta Çağ döneminden kalma, 9 asırlık, topraktan yapılma ve üzerinde bugün tıbbın simgesi olan...
Evlere Şans Getireceği Düşünülen İnanışlar
Evlere Şans Getireceği Düşünülen İnanışlar
Yüzyıllardır insanlar birtakım nesnelere anlamlar yüklemiştir. Bazı nesnelerin de evlere şans getireceğine inanmışlardır.
Trabzon'da Kültür Sanat Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT) sezonun yeni oyunu "Baba" ve çocuklar için "Kılçık Mahallesi"ni beğeniye sunacak.
Hastalıkta, Sağlıkta" Diye Verdiği Sözü 22 Yıldır Tutuyor Artvinli Özer Yılmaz, geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını 22 yıldır solunum cihazına bağlı sürdüren eşinin tüm bakımını kendisi y..
Aşkın Ömrü 2,5 Yıl'
Aşkın Ömrü 2,5 Yıl"
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özalp Karabay, aşkın vücut ve hormonlar üzerindeki etkisinin 2,5 yıl sürdüğünü, yerini sevgi ve güven gibi farklı...
Operanın Sevgilileri" Sahnede Buluşacak Devlet Opera ve Balesi (DOB), 14 Şubat Sevgililer Günü'nde genç solistlerin de katılımıyla Türk operasının unutulmaz isimlerinin anılacağı, "Operanın S..
Hatay Arkeoloji Müzesi İkinci Etabıyla Büyüyor
Hatay Arkeoloji Müzesi İkinci Etabıyla Büyüyor
Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Hatay'da, 4 yıl önce açılışı yapılan ve dünyanın en büyük mozaik koleksiyonunun sergilendiği müzeler arasında yer alan Hatay Arkeoloji Müzesi, tamamlanmak üzere olan...
Hurda Otomobil ve Motosiklet Parçalarına Sanatsal Dokunuş
Hurda Otomobil ve Motosiklet Parçalarına Sanatsal Dokunuş
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak, 25 yıldır hurdaya ayrılmış otomobil, motosiklet ve bisiklet parçalarından heykeller yapıyor.
Etiyopyalı Kardeşlerin Sirk Tutkusu Türkiye'de yaşayan Etiyopyalı akrobat kardeşler Subalu ve Beterem Geto, birlikte sahne aldıkları sirkle farklı illerde gösteri sunuyor.
40 Kadın Arasında Öğrendiği Çiniciliği Mozaikle Buluşturdu
40 Kadın Arasında Öğrendiği Çiniciliği Mozaikle Buluşturdu
Selçuklu dönemi çinilerinde uygulanan mozaik yöntemini yeniden tasarlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı çini ve seramik ustası Muzaffer Çelik (48), bu çalışmalarını gelecek nesillere miras bırakmayı hedefliyor.
Tulum Sanatçısı, 5 Metrekarelik Atölyesinden Sesini Dünyaya Duyurdu RİZE'nin Çamlıhemşin ilçesinde yaşayan ve kaybolmaya yüz tutan tulum ezgilerini derleyerek arşivine kazandırdığı Kültür ve ..
Tulum Sanatçısı, 5 Metrekarelik Atölyesinden Sesini Dünyaya Duyurdu RİZE'nin Çamlıhemşin ilçesinde yaşayan ve kaybolmaya yüz tutan tulum ezgilerini derleyerek arşivine kazandırdığı Kültür ve ..
Red Bull Bc One'ın Türkiye Ayağı Ankara'da Düzenlenecek Her yıl dünyanın en iyi break dansçısını belirlemek için düzenlenen prestijli yarışma Red Bull BC One Cypher'ın Türkiye ayağı, bu yıl A..
Bu Hafta 8 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 8 film vizyona girecek.
Esaretin Bedeli' Konya Skmde Sahnelendi
Esaretin Bedeli" Konya Skm'de Sahnelendi
Sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olarak kabul Stephen King'in dünyaca ünlü eseri "Esaretin Bedeli", Konya'da SKM tiyatro salonunda seyirciyle buluştu.
Hurdadan Sanat Çıktı
Hurdadan Sanat Çıktı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin makine teknikerleri, hurdaya ayrılan motosiklet, otobüs, kamyon ve vinç parçalarını birer sanat eserine dönüştürmeye devam ediyor.