12 Şubat 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

12 Şubat 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ünlü Aktör Jackie Chan'in Balmumu Figürü Sergiye Açıldı Ünlü aktör Jackie Chan'in balmumu figürü, Madame Tussauds İstanbul'da sergilenmeye başladı.
Bir Vakıf Köyü Cumalıkızık' Resim Sergisi Açıldı
Bir Vakıf Köyü Cumalıkızık" Resim Sergisi Açıldı
Bursa'da, ressam Raif Zor'un eserlerinden oluşan "Bir Vakıf Köyü Cumalıkızık" adlı çini mürekkebi resim sergisi izlenime sunuldu.
Cezeri'nin Makineleri 800 Yıl Sonra İlham Kaynağı Olacak Anadolu'nun büyük mucitleri arasında yer alan ve İslam'ın altın çağında önemli çalışmalara imza atan Ebu'l İz İsmail İbni Rezzaz El Ce..
Bbdso'dan "Rahmaninov Akşamı" Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde, 20'nci yüzyılın en büyük piyanist ve bestecilerinden Sergey Rahmaninov'un eserleriy..
16 Şair ve Yazarla Şiir Dinletisi, Söyleşi ve İmza Günü" Etkinliği Yapıldı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gazikültür AŞ ve Serencam Yayınlarınca "16 Şair ve Yazarla Şiir Dinletisi, Söyleşi ..
Antikacı Gibi Berber
Antikacı Gibi Berber
Adıyaman'da yaklaşık 60 yıldır berberlik yapan 71 yaşındaki Nedim Bayın, meslek hayatı boyunca topladığı antika eşyaları iş yerinde sergiliyor.
Sanat Köyü Kurucusu Tezer Toprağa Verildi Muğla'nın Bodrum ilçesinde, vefat eden Bodrum Dibeklihan Sanat Köyü kurucusu Cenap Tezer (76), toprağa verildi.
Akbank Sanat Caz Günleri Akbank Sanat, yaptıkları müzikte Batı Afrika poliritminden klasik Hint müziğine, dub-techno'dan post-rock'a çeşitli etkiler taşıyan Fazer'ı Akbank Sanat Caz Günleri k..
Erzurum'un Tarihi ve Güzellikleri "Şehrimizi Tanıyorum" Sunumlarıyla Anlatılacak Erzurum'da öğrenim gören ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik, Erzurum tarihine mal olmuş şahsiyetler, tar..
Batman Belediyesinin Kurslarından 20 Bin Genç Faydalandı İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Batman Belediyesinin açtığı kurslardan 20 bin genç faydalandı.
Dengbej" Geleneği Sürüyor Dillere destan sevdaları, aşkları, doğayı, hüznü, acıyı ve çoğu zaman gidenin ardından yakılan ağıdı "stran" olarak bilinen türkülerle anlatan Dengbejler, geçmişe ış..
Midyat'ta Öğrencilere Trafik Eğitim Midyat'ta İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Amirliği ekiplerince, ilk ve ortaokul öğrencilerine trafik eğitimi verildi.
Hayatlarının "Vazgeçilmez Sesi"Yle Buluştular Ev hanımından öğrenciye, doktordan balıkçıya kadar her kesim ve yaştan radyosever, 13 Şubat Dünya Radyo Günü öncesinde TRT Trabzon Radyosunun stü..
İnegölde Ahşabı Sanata Dönüştürüyorlar
İnegöl'de Ahşabı Sanata Dönüştürüyorlar
BURSA'nın İnegöl ilçesinde açılan kurslarda yediden yetmişe her kesimden kursiyere ahşap sanatının incelikleri öğretiliyor.
90 Yıllık Hayatını Kaleme Alıyor Türk Kızılayı'na bağış yaptıktan sonra Akçakoca Yaşlılar Konuk Evi'ne yerleşen 90 yaşındaki Seyit Cihangir, 80 yıldır kaleme aldığı hayatını, kendisine ayrıla..
Haldun Dormen: Alternatif Tiyatrolar ile Müthiş Bir Tiyatro Fışkırması Oldu TÜRK Tiyatrosu'nun ustalarından 90 yaşındaki Haldun Dormen, enerjisini işini ve insanları çok sevmeye borçlu olduğu..
Haldun Dormen: Alternatif Tiyatrolar ile Müthiş Bir Tiyatro Fışkırması Oldu
Haldun Dormen: Alternatif Tiyatrolar ile Müthiş Bir Tiyatro Fışkırması Oldu
TÜRK Tiyatrosu'nun ustalarından 90 yaşındaki Haldun Dormen, enerjisini işini ve insanları çok sevmeye borçlu olduğunu söyledi.