12 Şubat 2019 Salı Günü Dünya Haberleri

12 Şubat 2019 Salı Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Timoşenko: Seçilirsem Kırım'ı Geri Alacağız – Ukrayna'nın Anavatan Partisi'nin lideri Yuliya Timoşenko, başkan seçilmesi durumunda Rusya'nın ilhak ettiği Kırım'ı geri alacaklarını söyledi.
Timoşenko: Seçilirsem Kırımı Geri Alacağız
Timoşenko: Seçilirsem Kırım'ı Geri Alacağız
– Ukrayna'nın Anavatan Partisi'nin lideri Yuliya Timoşenko, başkan seçilmesi durumunda Rusya'nın ilhak ettiği Kırım'ı geri alacaklarını söyledi.
Irak Başbakanı'ndan ABD'ye "Yabancı Üs Kabul Etmeyiz" Mesajı Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, Irak topraklarında yabancı askeri üs kabul etmediklerini belirtti.
Jüri 'Bücür'ü Suçlu Buldu ABD'nin New York şehrindeki Federal Mahkeme'de 11 hafta süren duruşması sonrasında jüri Meksikalı Bücür (El Çapo) lakaplı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ı her konu..
Hollanda Savcılığı: Gazeteci Boersma Eski Erkek Arkadaşının Nusra Cephesi Üyesi Olduğunu Biliyordu Hollanda Savcılığı, Türkiye tarafından "terör örgütleri ile bağı bulunduğu gerekçesiyle" sın..
Unıcef: "Güney Sudan'da Muhaliflerin Safında Savaşan 119 Çocuk Kurtarıldı" Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Güney Sudan'da muhaliflerin safında savaşan 119 çocuğun kurtarıl..
Netanyahu Varşova'da Bahreyn ve Fas Dışişleri Bakanlarıyla Görüşmeyi Planlıyor" İsrail Başkanı Binyamin Netanyahu'nun "Orta Doğu'da barış ve güvenlik konularının" tartışılacağı konferansa kat..
Güney Sudan'da 13 Bin Sivil Yerinden Edildi Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Güney Sudan'da yeniden başlayan çatışma ve şiddet olaylarının son dönemde 13 bin sivili ..
Rusya'da Kutup Ayıları Nedeniyle İlan Edilen 'Acil Durum' Sürüyor – Rusya'nın kuzeyinde yer alan takımadalarda, aç kalan kutup ayılarının insanların yerleşim alanlarına gelmesi nedeniyle ilan..
Stoltenberg: Türkiye ve ABD'nin Suriye'nin Kuzeyindeki İşbirliğini Memnuniyetle Karşılıyorum NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yarın Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleşecek olan NAT..
Dha Dış - Stoltenberg: Türkiye ve ABD'nin Suriye'nin Kuzeyindeki İşbirliğini Memnuniyetle... NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yarın Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleşecek olan NAT..
Stoltenberg: Türkiye ve ABDnin Suriyenin Kuzeyindeki İşbirliğini Memnuniyetle Karşılıyorum
Stoltenberg: Türkiye ve ABD'nin Suriye'nin Kuzeyindeki İşbirliğini Memnuniyetle Karşılıyorum
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yarın Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleşecek olan NATO Savunma Bakanları Toplantısı gündemine ilişkin düzenlediği basın toplantısında Türkiye'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.
Filipinler'de 5.1 Büyüklüğünde Deprem – Filipinler'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Hamas'tan ABD'nin "Yüzyılın Anlaşması" Planına Tepki Hamas Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, ABD'nin Filistin konusundaki yaklaşımını eleştirerek, "Bölgemizdeki krizin çözümü için Gazze'nin ..
KKTCde Genç Kızın Ölümüne Dair Hastanenin İhmali Var İddiası
KKTC'de Genç Kızın Ölümüne Dair 'Hastanenin İhmali Var' İddiası
KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 25 yaşındaki Filiz Demirbilek'in 'şiddetli öksürük ve göğüs ağrısı' ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu hastanesine yatırıldıktan bir hafta sonra hayatını kaybetmesi ülkeyi yasa...
Gucci ve Prada'dan Sonra Katy Perry'ye de 'Irkçı Tasarım' Suçlaması Amerikalı şarkıcı ve moda tasarımcısı Katy Perry, sosyal medyada "ırkçılık" suçlamalarına hedef olan "kara surat" ayakkabıl..
Lavrov: Pompeo ile 'Venezuela'yı Görüşeceğiz Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile 'Venezuela' hakkında bir telefon görüşmesi yapacaklarını söyledi.
Rapor: Brexit İngiltere'de İşverenlere 1 Milyar Sterline Mal Olacak İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkmasıyla uygulayacağı yeni göçmenlik planının işverenlere 1 milyar Sterlin'e mal olabil..
Sana: ABD Öncülüğündeki Koalisyon Saldırısında 70 Sivil Öldü Suriye Arap Haber Ajansı SANA, ABD öncülüğündeki koalisyon savaş uçaklarının Irak sınırına yakın bir bölgeye düzenlediği hava sald..
KKTC'den Taziye Mesajı: Türkiye'nin Başı Sağolsun KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlığı, İstanbul'da dün meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 4 asker için taziye mesajı yayımlad..
Pakistan'da Polise Silahlı Saldırı: 4 Ölü – Pakistan'da silahlı saldırganlar polis aracını taradı, 4 polis hayatını kaybetti.
Brexit Öncesi Britanya Yolculuğu Blaenau Gwent ve Boston ile Devam Ediyor İngiltere'nin AB'den ayrılacağı 29 Mart öncesi Brexit Britanya yolculuğunun ikinci gününde NBCNews.com muhabiri Alexa..
Polonya İran Karşıtlığı Yapılmayacağına Dair Söz Verdi" İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, ABD öncülüğünde Varşova'da düzenlenecek İran karşıtı konferans konusunda Polonya h..
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: İki Devlet Çözümünü Reddediyorum
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: İki Devlet Çözümünü Reddediyorum
KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, "Federasyon, iki devlet çözümünün alternatifi değildir.
Uçağa Binecekleri Sırada, Yolcu Merdiveni Kırıldı... O An Kamerada – Rusya'da yolcuların uçağa bindikleri sırada, yolcu merdiveni kırıldı.
Kingston Tarikatına 417 Yıl Hapis Cezası İsteniyor ABD'de kurdukları SBK-USA Holding şirketiyle Amerikan maliyesini 511 milyon dolar dolandırıp; paraları Türkiye'deki SBK Holding'e aktardıkla..
Akademisyenler: Darwin'in Teorisi Yeniden İncelensin Darwin'in doğal seçilim teorisini eleştiren ve bu kuramın araştırılması gerektiğini talep ederek bildirge imzalayan akademisyenlerin sayıs..
Fetö'nün Silah Ticareti ABD Mahkemesinde Belgelendi ABD'de federal mahkemenin 2 yıl denetimli serbestlik ve 20 bin dolar para cezası verdiği FETÖ üyesi Kemal Öksüz için savcıların mahkemeye s..
Fetönün Silah Ticareti ABD Mahkemesinde Belgelendi
Fetö'nün Silah Ticareti ABD Mahkemesinde Belgelendi
ABD'de federal mahkemenin 2 yıl denetimli serbestlik ve 20 bin dolar para cezası verdiği FETÖ üyesi Kemal Öksüz için savcıların mahkemeye sunduğu son belgelerde FETÖ'nün ABD'de silah tüccarlığı yaptığı gösterildi.
Eski Afganistan Cumhurbaşkanı Müceddidi Öldü Afganistan'ın Sovyet Birliği işgalinden sonra ülkenin ilk Cumhurbaşkanı Sibgatullah Müceddidi 93 yaşında yaşamını yitirdi.
» 1 2