11 Şubat 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

11 Şubat 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Pompeo: Putin'in dostlarımız ve NATO arasında sorun çıkarmasına izin veremeyiz ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Macaristan ve Ukrayna arasındaki krizle ilgili, "Putin'in dostlarımız ve NATO arası..
'DEAŞ farklı isimler altındaki kardeşleriyle yakın temas kurmaya çalışıyor' Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Nebenzia, "Orta Doğu, DEAŞ'ın kalesi olmaya devam ediyor.
ABD'li Komutan Votel Mısırlı Yetkililerle Görüştü ABD Merkez Kuvvetler (CENCOM) Komutanı General Joseph Votel, Mısır Savunma Bakanı Muhammed Zeki ve Genelkurmay Başkanı Muhammed Ferid ile böl..
Netanyahu'dan İran'a gözdağı İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Eğer bu rejim (İran) Tel Aviv ve Hayfa'yı yok etmeyi deneme hatasını yaparsa ki bunu başaramaz ama bu onların kutladığı devr..
Erdoğan: Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak.
Brezilya'da ödüllü haber sunucusu helikopter kazasında öldü Brezilya'da ödüllü haber sunucusu helikopter kazasında yaşamını yitirdi.
Çelik: Kaşıkçı cinayetinde yeterli iş birliğiyle karşı karşıya değiliz AK Parti Sözcüsü Çelik, Cemal Kaşıkçı cinayeti ilişkin, "Halen talep ettiğimiz iş birliğiyle yeterli bir şekilde karşı k..
Albayrak: Katılım bankacılığının payını büyüteceğiz Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Bankacılık sektörünü istediğimiz seviyeye çıkarırken, katılım bankacılığının payını da büyüteceğiz..
Avrupa borsaları, günü yükselişle kapattı Avrupa borsaları, ABD ile Çin arasındaki ticari ihtilaflara yönelik görüşmelerin başlamasının etkisiyle günü yükselişle tamamladı.
İngiltere'nin Körfez Ülkeleriyle Serbest Ticaret Anlaşması Görüşmeleri Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ekonomi Bakanı Sultan bin Said el-Mansuri, İngiltere'nin AB'den çıkmasından sonra Körfez..
Tacikistan'a Geçen Yıl 645 Milyon Dolar Yabancı Yatırım Yapıldı TAŞKENT (AA) – Tacikistan'da geçen sene 645 milyon dolarlık yabancı yatırım yapıldı.
Katılım Bankacılığının Payını Büyüteceğiz" Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bankacılık sektörünü istedikleri seviyeye çıkarırken, katılım bankacılığının payını da büyüteceklerini bildi..
İngiltere Ticaret Anlaşmalarında Bazı Ülkelere Öncelik Tanıyacak LONDRA (AA) – İngiltere'nin Uluslararası Ticaret Bakanı Liam Fox ülkenin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkışın ardından serbest tic..
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Bugün, Katılım Bankaları Birliği Yönetimi ile Oldukça... IHAAW203627-EKO/11-02-2019- Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Bugün, Katılım Bankaları..
Avrupa Borsaları, Günü Yükselişle Kapattı Avrupa borsaları, ABD ile Çin arasındaki ticari ihtilaflara yönelik görüşmelerin başlamasının etkisiyle günü yükselişle tamamladı.
Ürdün ve Kuveyt 15 Anlaşma ve Mutabakat Zaptı İmzaladı Ürdün ve Kuveyt, çeşitli alanlarda 15 anlaşma ve mutabakat zaptı imzaladı.
Tpao'dan Rekor Üretim Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) günlük üretiminin giderek arttığını belirterek, "TPAO, 6 Şubat 2019 itibarıy..
İngiltere'de Büyüme Son Altı Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi İngiliz ekonomisi geçen yıl, son altı yılın en düşük performansını göstererek yüzde 1,4 seviyesinde büyüme kaydetti.
Muğla'da 4,0 büyüklüğünde deprem Muğla'nın Dalaman ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Bakan Selçuktan Kocaeli Valiliğine Ziyaret (3)
Bakan Selçuk'tan Kocaeli Valiliği'ne Ziyaret (3)
KOSGEB'TEN DESTEK ALAN KADINLARLA BULUŞTUAile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KOSGEB'ten destek alarak iş kuran ve ekonomiye katkı sağlayan kadınlarla bir araya geldi.
Meteorolojiden sağanak ve fırtına uyarısı İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Yalova çevrelerinde yağmur ve sağanak, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında fırtına bekleniyor.
Malezya'da Ülke Ekonomisinin Canlanması İçin Yeni Birim Kuruldu KUALA Malezya hükümeti, ülkedeki ekonomik durgunluk ve hayat pahalılığına çözüm sağlamak için özel yetkili bir birim kurdu.
Batı Çeltik-1 Kuyusu Ateşleme Töreni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) Trakya bölgesinde bulunan Batı Çeltik ve Batı Değirmenköy sa..
İstanbul'da helikopter düştü İstanbul Çekmeköy Taşdelen Mahallesi'nde bir helikopterin düştüğü bildirildi.
Türk Kartalı Aquilaya En Mükemmel Uçak Tasarımı Ödülü
Türk Kartalı' Aquila'ya 'En Mükemmel Uçak Tasarımı' Ödülü
TÜRKİYE'nin yerli uçağı olma yolunda ilerleyen 'Aquila' (Türk Kartalı), Almanya'da düzenlenen tasarım yarışmasında 'Son 10 Yılın En Mükemmel Uçak Tasarımı' ödülünün sahibi oldu.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 890 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsa günü yükselişle tamamladı BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 1.942,99 puan ve yüzde 1,90 artarak 104.394,73 puana çıktı.
Trakya'daki Batı Çeltik-1 Kuyusu'nda doğal gaz ateşlendi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Keşfettiğimiz gaz sahalarında yapacağımız üretim cari açığımızın 5 milyar lira azalmas..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kaybeden 16 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 1..
Bakan Albayrak'tan 'tanzim satış' açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "(Tanzim satış noktaları) Bu fiyatların yayılmaya başladığını tüm Türkiye'de göreceğiz.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın Trakya'daki... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın Tr..
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa, günü yüzde 1,90'lık yükselişle tamamladı.
Patates Üreticilerine Yerli Tohum Desteği Konya Şeker tarafından 2013 yılında yerli patates tohumu üretmek amacıyla kurulan doku kültürü laboratuvarında yetiştirilen 7 bin 658 ton tohum 3 yıl..
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Keşfettiğimiz Gaz Sahalarında Yapacağımız Üretim... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Keşfettiğimiz gaz sahalarında yapacağımız ü..
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,90 değer kazancıyla 104.394,73 puandan tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.942,99 puan artışla 104.394,73 puandan kapandı.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tanzim satış noktalarındaki fiyatlara ilişkin, "Bu fiyatların yayılmaya başladığını tüm Türkiye'de gö..
Piyasalar – Bist100 Günü Yüzde 1.9 Artışla Tamamladı – Haftaya yüzde 0.82 artışla 103 bin 287 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST), en düşük 103 bin 280 puanı ve en yüksek 104 bin 65..
Niğde'de Soğanın Fiyatı Düştü NİĞDE'de, belediyenin yaş sebze halinde soğanın kilosu 3 lira, patatesin kilosu ise 2,5 ile 3 lira arasında satılıyor.
Halci ve Üreticiler, 'Üretim Maliyeti ve Vergiler Düşürülsün Sebze Ucuzlar' Dedi -2 FİNİKE Toptancı Hal Derneği Başkanı İsmail Karataş, devletin, tanzim satış yerleri ile rekabet yaratmanın y..
Halci ve Üreticiler, 'Üretim Maliyeti ve Vergiler Düşürülsün Sebze Ucuzlar' Dedi -1 FİNİKE Toptancı Hal Derneği Başkanı İsmail Karataş, devletin, tanzim satış yerleri ile rekabet yaratmanın y..
» 1 2 3 4 5 6 7