10 Şubat 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

10 Şubat 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gündem - Gündemimizin "Yasama Yürütme Siyaset" başlığı altında yer alan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un Rami Kışlası'nda yapacağı inceleme kaynağından iptal edilmiştir.
Sanremo'yu Mısır Kökenli Mahmood Kazandı İtalya'nın dünyaca ünlü Sanremo Şarkı Yarışması'nı, "Soldi" (Para) adlı rap şarkısıyla babası Mısırlı İtalyan şarkıcı Mahmood kazandı.
Kadın Olmanın Günahı' İsimli Belgeselin Ankara Gösterimi Yapıldı
Kadın Olmanın Günahı" İsimli Belgeselin Ankara Gösterimi Yapıldı
Cumhuriyet tarihinin ilk yıllarında "Türk Kadın Birliği"ni kuran Nezihe Muhiddin'in kadın hakları için verdiği mücadelenin anlatıldığı "Kadın Olmanın Günahı" isimli belgeselin Ankara gösterimi yapıldı.
Türk Giyim Firmalarından Londra Çıkarması İngiltere'nin en büyük giyim fuarı "Pure London" aralarında Türk markalarının da bulunduğu bin 300'den fazla katılımcıyla kapılarını ziyaretçilere aç..
Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali Başlıyor Türkiye ve dünyadan önemli şair ve yazarları bir araya getiren Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali'nin 11'incisi düzenle..
Cüneyt Arkın Yeşilçam'ın Kötü Adamlarıyla Buluştu Türk Sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın, yüzlerce avantür filmde dövüştüğü kötü adamlarla yıllar sonra bir araya geldi.
Sarıgölde 3. Deve Güreşleri Festivali
Sarıgöl'de 3. Deve Güreşleri Festivali
Sarıgöl'de 3. Deve Güreşi Festivali düzenlendi.
Fazıl Say Orduda Konser Verdi
Fazıl Say Ordu'da Konser Verdi
Piyanist ve besteci Fazıl Say, Ordu'da konser verdi.
Cüneyt Arkın Yeşilçamın Kötü Adamlarıyla Buluştu
Cüneyt Arkın Yeşilçam'ın Kötü Adamlarıyla Buluştu
Türk Sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın, yüzlerce avantür filmde dövüştüğü kötü adamlarla yıllar sonra bir araya geldi.
Ödemiş'te Deve Güreşleri Yapıldı Ödemiş'de deve güreşi festivali düzenlendi.
Afyonkarahisarda Çine Doğu Türkistan Protestosu
Afyonkarahisar'da Çin'e Doğu Türkistan Protestosu
Çin yönetiminin Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine uyguladığı baskıcı politikalar, Afyonkarahisar'da protesto edildi.
Ölün Bizi Ayırana Dek' Bursada Sahnelendi
Ölü'n Bizi Ayırana Dek" Bursa'da Sahnelendi
"Ölü'n Bizi Ayırana Dek" adlı tiyatro oyunu Bursa'da sanatseverlerle buluştu.
Dengbejlerden Diyarbakırlılara 'Stran' Ziyafeti
Dengbejlerden Diyarbakırlılara "Stran" Ziyafeti
Görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği program kapsamında sahne alan dengbejler, seslendirdikleri "stran" adı verilen türkülerle sanatseverleri ağırladı.
Enez Ayasofyası' Bu Yıl İbadete Açılacak
Enez Ayasofyası" Bu Yıl İbadete Açılacak
Edirne'nin Enez ilçesinde, "Enez Ayasofyası" olarak da bilinen tarihi Fatih Camisi, restorasyonu bu yıl tamamlanarak ibadete açılacak.
İranlı Sanatçıdan Fecr Film Festivali'ne Eleştiri İranlı sinema sanatçısı Mecid Muzafferi, Uluslararası Fecr Film Festivali yetkililerinin İran sinemasını tanımadığını ve festivalin eksiklikl..
Meksikalı Fridanın Hayatı Kapalı Gişe
Meksikalı Frida'nın Hayatı Kapalı Gişe
MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun hayatından kesitler sunulan iki perdelik 'Frida' balesini kapalı gişe sahneledi.
Tarihin Gölgesindeki Yöresel Pazar
Tarihin Gölgesindeki Yöresel Pazar
Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, kadın girişimcilerin, tarihi dokusuyla bilinen Yukarı Mahalle'nin canlanması amacıyla hazırladıkları proje ile hayata geçen Tarihi Mahalle Pazarı'nda bahardan kalma günler yaşanıyor.
Tuvaletinizden Daha Pis Ama Her Gün Kullandığınız 12 Nesne
Tuvaletinizden Daha Pis Ama Her Gün Kullandığınız 12 Nesne
Evde masaya toz konsa hemen temizleyenler, çatallarını defalarca yıkayanlar, tshirt aldığında yıkamadan giymeyenler nasılsınız? Peki dışarı çıktığınızda durum nasıl? Yine temizlik konusunda titiz davranmaya devam edin...
Bisikletle Avrupa Turu
Bisikletle Avrupa Turu
KOCAELİ(AA) - Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde öğretmenlik yapan Barış ve İpek Şen çifti, 6 ülkeyi kapsayan Avrupa Bisiklet turuna Kandıra'da bulunan bisiklet yolunda hazırlandı.
Kocaeli'de Kültür-sanat Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 13-20 Şubat'ta 5 oyunu seyirciyle buluşturacak.
Rengarenk Dansçılar 'Bilgi Dans Kupası' İçin Ter Döküyor İSTANBUL Bilgi Üniversitesi'nin sponsor olduğu 'Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası' dün başladı.
Bursada Neşet Ertaş Anısına Konser Düzenlendi
Bursa'da Neşet Ertaş Anısına Konser Düzenlendi
Bursa Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü ve Kırşehir Abdallar Topluluğu, "Bozkırın tezenesi" olarak bilinen Neşet Ertaş'ın anısına konser verdi.