1 Şubat 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

1 Şubat 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri" "Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri" 22 Şubat'ta Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde kitapseverlere kapıların..
Osmanlı'ya At Yetiştiren Haralar Bölgesi, Cazibe Merkezi Olacak SİVAS'ta Osmanlı döneminde padişahlara ve orduya at yetiştirmek üzere kurulan haralar, hazırlanan projeyle ata sporlarının ve g..
Samdob, "Bir Tenor Aranıyor" Müzikalini Sahneleyecek Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), "Bir tenor aranıyor" müzikalini yarın sanatseverlerle buluşturacak.
Gelin ve Damat Kar Üstünde Halay Çekti
Gelin ve Damat Kar Üstünde Halay Çekti
Sivas'ta düğünü olan bir çift, Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde kar üzerinde halay çekerek farklı bir etkinliğe imza attı.
Osmanlıya At Yetiştiren Haralar Bölgesi, Cazibe Merkezi Olacak
Osmanlı'ya At Yetiştiren Haralar Bölgesi, Cazibe Merkezi Olacak
SİVAS'ta Osmanlı döneminde padişahlara ve orduya at yetiştirmek üzere kurulan haralar, hazırlanan projeyle ata sporlarının ve geleneksel kültürün yaşatıldığı bir mekan haline gelecek.
Midyatta Okul Servis Sürücülerine Eğitim
Midyat'ta Okul Servis Sürücülerine Eğitim
Mardin'in Midyat ilçesinde okul servislerinde çalışan sürücülere, trafik polisleri eğitim verdi.
Öğrencilerden Mehmetçik'e Teşekkür Mektubu Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir grup öğrenci, kütüphaneleri için başlatılan kampanyaya destek veren askerlere teşekkür etmek için mektup yazdı.
Anadolu Ezgileri, Blues Müzikle Buluştu
Anadolu Ezgileri, Blues Müzikle Buluştu
ANADOLU ezgilerini blues müzikle buluşturan Erkan Oğur Anatolian Blues, Nilüfer Caz Tatili kapsamında konser verdi.
Tarihi Haralar Bölgesinde Geleneksel Ata Sporları Yaşatılacak
Tarihi Haralar Bölgesinde Geleneksel Ata Sporları Yaşatılacak
Sivas Valisi Salih Ayhan, Osmanlı Devleti'nin önemli şehirlerinden Sivas'ta, orduya at yetiştirmek üzere kurulan haranın bulunduğu alanın, ata sporu ve geleneksel kültürün yaşatıldığı mekan haline getirileceğini...
Ebeveynlerin Başucu Kitabı 'Adan Zye Ergenlik'
Ebeveynlerin Başucu Kitabı "A'dan Z'ye Ergenlik"
Ergenlik sürecinin tüm bilinmeyenlerini aydınlatan Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz, ergenlikle ilgilenen bir hekim olarak konulara akademik açıdan yaklaşıyor. Akademik bakış açısıyla ele alınan eser, bilimsel gerçekler,...
Kocaeli'de Kültür-sanat Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarınca, 5-10 Şubat tarihleri arasında 6 oyun seyirciyle buluşacak.
Meyve Bahçesinde 'Müzikli' Mesai
Meyve Bahçesinde "Müzikli" Mesai
Bursa'nın İznik ilçesinde bir meyve bahçesindeki budama işçileri, arkadaşlarının orgla yaptığı müzik eşliğinde çalışıyor.
Gizemli Yapı'Yı Görmek İçin Binlerce Kişi Yer Altına İniyor
Gizemli Yapı"Yı Görmek İçin Binlerce Kişi Yer Altına İniyor
Bayburt'un Aydıntepe ilçesinde tesadüfen bulunan ve kentin en önemli tarihi yapılarından biri olan yer altı şehrini geçen yıl 15 bin 500 kişi ziyaret etti.
BM Genel Sekreter Yardımcısı Eggerden 'Göbeklitepe' Daveti
BM Genel Sekreter Yardımcısı Egger'den "Göbeklitepe" Daveti
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı ve BM Kalkınma Programı Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Mirjana Spoljaric Egger, UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Göbeklitepe'nin benzersiz ve...
İzzet Çapanın Hayat Serüveni 'En Çok Ben Eğlendim'
İzzet Çapa'nın Hayat Serüveni "En Çok Ben Eğlendim"
Gazeteci İzzet Çapa'nın hayatından kesitleri çarpıcı şekilde anlattığı "En Çok Ben Eğlendim", okuyucuların hayata bakışlarını değiştirecek.
Bbdsodan 'Senfoni Yaylı Çalgılar' Konseri
Bbdso'dan "Senfoni Yaylı Çalgılar" Konseri
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), "Senfoni Yaylı Çalgılar" konserinde İtalyan orkestra şefi Alessandro Cedrone'yi konuk etti.