9 Ocak 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

9 Ocak 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Siverekli Kadınlar Sıra Gecesinde Eğlendi Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde belediye tarafından düzenlenen sıra gecesine katılan kadınlar, gönüllerince eğlendi.
3. Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması" Jüri Üyeleri Belirlendi Sabancı Vakfı tarafından toplumsal konularda farkındalık yaratmak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Sabancı Vakfı Kısa Film Ya..
Köy Okulunda Yarışma Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Yukarıkonak köyündeki ortaokulda öğretmen ve öğrencilere yönelik yarışma düzenlendi.
Sultan 2. Abdülhamid'in Eserleri Bir Kitapta Toplandı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür AŞ tarafından hazırlanan "İstanbul'un 100 Sultan 2. Abdülhamid Eseri" adlı eser okuyucularla ..
Bütün Umudumuz Komisyonda" Sinema yapımcılarıyla salon işletmecileri arasındaki bilet fiyatlarından kaynaklanan tartışmalar devam ediyor.
Neşet Ertaşın Eserlerine Senfonik Yorum
Neşet Ertaş'ın Eserlerine Senfonik Yorum
MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), halk ozanı Neşet Ertaş'ın eserlerini, senfoniyle harmanlayarak, sanatseverlerle buluşturdu.
Afyonkarahisar'da Akarçay Buz Tuttu Afyonkarahisar'ın önemli mesire yerlerinden biri olan Akarçay, hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düşmesiyle buz tuttuAfyonkarahisar Beled..
Gurbette" Fotoğraf Sergisi Açıldı Hollanda'ya göç eden Türklerin karşı karşıya kaldıkları sorunları yansıtan "Gurbette" adlı fotoğraf sergisi açıldı.
Balenin Yıldızları Antalya'da Buluşacak Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) Orkestrası eşliğinde düzenlenecek "Balenin Yıldızları Gala Gecesi"nde, Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin ve Antalya ..
Gaziantep'teki Taşköprü Onarılacak Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki, Roma dönemine tarihlenen, aşırı yağışlar ve üstünde bulunduğu çayda meydana gelen taşkınlar nedeniyle yıkılma tehlikesi o..
Sufi Yolu'nu Yürüyen Amerikalı Gezginler İznik'ten Geçti Sufi Yolu'nu yürümek için Amerika'nın Colorado eyaletinden Türkiye'ye gelen Joe Lobeck ve Leah Capezio, 801 kilometrelik güzergahı tam..
Samdob'dan Atatürk'ü Anma Konseri Samsun Devlet Opera ve Balesinin (SAMDOB) vereceği Atatürk'ü Anma Konseri'nde solist olarak ünlü piyanist Gülsin Onay yer alacak.
Şerefiye Sarnıcı'nda Klasik Müzik Konserleri Başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından restore edilen Şerefiye Sarnıcı'nda düzenlenecek klasik müzik konserlerinde seçkin eserle..
Yılkı Atları ve Kızıl Geyikler İçin Doğaya Yem Bırakıldı Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5'inci Bölge Müdürlüğü tarafından Akdağ Tabiat Parkı'na yılkı atları ve kızıl ge..
Bbdso'dan "Kontrafagot" Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde sıra dışı müzik enstrümanı "kontrafagot" için yazılmış bir eserle seyirci karşısında olaca..
Çdso'dan Klasik Müzik Konseri Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) klasik müzik konseri verecek.
17 Yaşındaki Bu Kız Kolayca Vintage Karakterler Gibi Görünebiliyor
17 Yaşındaki Bu Kız Kolayca Vintage Karakterler Gibi Görünebiliyor
17 yaşındaki Belçikalı genç kızın hemen hemen tüm vintage görünümlere kolayca uyabilen bir yüzü var. Annelies Maria Francine isimli bu genç kız da bunu kanıtlarcasına 1950lerden 1900lere tüm ifadelere bürünmüş. Audrey...
İki Odalı Yayla Evinde Zorlu Yaşam Mücadelesi Rize'de 2017 yılında yaşanan heyelan nedeniyle evleri hasar gören Ahmet ve Pakize Yalçınkaya çifti, 10 büyükbaş hayvanı ile elektriğin olmadığı y..
Siverek Hem Kursiyerlerinden Fotoğraf Sergisi Siverek Halk Eğitim Merkezinde (HEM) temel fotoğrafçılık eğitimi alan kursiyerler, fotoğraf sergisi açtı.
Malatya'da İlkokul Öğrencilerinden Sergi Battalgazi Kazım Karabekir İlkokulunda "kültürümüz ve değerlerimiz" konulu sergi açıldı.
Okul Kütüphanesini Koridora Taşıdılar Batman'da, Yunus Emre Anadolu Lisesi'nin koridorunda kütüphane oluşturuldu.
Murat Dağı'nda Yılkı Atlarının Yem Mücadelesi Uşak ve Kütahya sınırında yer alan Murat Dağı'nın yüksek kesimlerinde koloniler halinde yaşayan yılkı atları, kar yağışının ardından yem bulmak v..
Beynimizi Küçük Duruma Düşürecek 12 Perspektif Fotoğraf
Beynimizi Küçük Duruma Düşürecek 12 Perspektif Fotoğraf
Perspektif fotoğraflar beynimize oynadığı minik oyunlarla dikkatimizi tam vermedikçe bizi yanıltabiliyor.
Sevimli "Yol Arkadaşları" ile Tezhip Sanatını Yaşatıyor Kırşehir'de, tezhip sanatına gönül veren Seher Akbulut, "yol arkadaşlarım" diye nitelendirdiği kedileri "Refik ve Müezza" ile henüz 10 ..
Bursa'da Türk Sanat Müziği Konseri Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü tarafından konser verildi.