9 Ocak 2019 Çarşamba Günü Dünya Haberleri

9 Ocak 2019 Çarşamba Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ryabkov: Rusya ve Türkiye Krizi Aştılar Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Rusya ve Türkiye'nin, Rusya uçağının düşmesinin ardından ikili ilişkilerde meydana gelen krizden kayna..
Norveçli İşadamının Eşi Fidye İçin Kaçırılmış Norveçli multi milyoner işadamının eşi Anne-Elisabeth Falkevik Hagen'in fidye için kaçırıldığı ortaya çıktı.
May: Anlaşmasız Brexit'i Önlemek İçin Benim Anlaşmama Oy Verin – Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May, Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşmasız ayrılmasını istemeyen meclis ü..
Sınıf Arkadaşları Buket ve Zeynep'i Andı Ukrayna'nın Harkov kentinde öldürülen Türk öğrenciler Buket Yıldız ve Zeynep Hüsünbeyi için Harkov Karazin Üniversitesi'nde anma töreni düzenlendi.
Hollanda, Çifte Pasaporta Sahip 15 Cihatçının Vatandaşlığını İptal Etti Hollanda, "terör suçlarından mahkûm edilen veya terör örgütlerine katılmak için ülke dışına giden" 15 cihatçının vatand..
Taliban Afganistan'da Rol Oynamalı Ancak Baskın Olmamalı" İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Taliban'ın Afganistan'ın geleceğinde rol oynamasının kaçınılmaz olduğunu ancak bunun bask..
Sınıf Arkadaşları Buket ve Zeynepi Andı
Sınıf Arkadaşları Buket ve Zeynep'i Andı
Ukrayna'nın Harkov kentinde öldürülen Türk öğrenciler Buket Yıldız ve Zeynep Hüsünbeyi için Harkov Karazin Üniversitesi'nde anma töreni düzenlendi.
ABD'li Öğretmen, Otizimli Çocuğu Yerlerde Sürükledi... Görüntüler Büyük Tepki Çekti ? ABD'de bir okulda, özel eğitim programından sorumlu öğretmenin, otizmli bir çocuğu koridorda sürüklemesin..
Kremlin "İsrail Seçimlerine Müdahale" İddialarını Reddetti Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, İsrail dahil hiçbir ülkenin seçimlerine müdahalede bulunmadıklarını belirterek, "Gelecekte de böyle..
Kedileri 'Fazla Kilodan' Kurtarmak İçin Tasarladılar Kore'de, bir firma fazla kilolu ve hareketsiz kediler için koşu bandı geliştirdi.
Nyt: Trump, Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın Adını Bazen Hatırlayamıyor, 'Mike' Diye...
ABD'de yayınlanan New York Times gazetesi ABD Başkanı Donald Trump'ın, Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile yakın bir ilişki kuramadığını yazdı.
Dha Dış - Kedileri 'Fazla Kilodan' Kurtarmak İçin Tasarladılar Kore'de, bir firma fazla kilolu ve hareketsiz kediler için koşu bandı geliştirdi.
Kosova'da Sibirya Soğukları Kosova'da aşırı soğuklar nehirlerin yanı sıra yapay gölet ve fıskiyelerin de donmasına neden oldu.
Tika'nın Kosova'da Onardığı Sinan Paşa Camii Soyuldu 'Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) tarafından onarılan ve 2012 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aç..
Polis, Meslektaşına Silah Çeken 'Cinayet Şüphelisini' Öldürdü Araçta uyuyan bir adamdan şüphelenen kadın polis, kimlik ve evrak isteyince adam silah çekerek ateş etti ancak silah tutukluk yap..
Times: ABD'yi Hor Gören Erdoğan, Kürtlere Saldırmaya Hazır
İngiliz Times gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın Ankara'daki temaslarını değerlendirdi.
Trumptan Demokratlara Çağrı: Meksika Duvarını Engellemeyin, Kriz Bitsin
Trump'tan Demokratlara Çağrı: Meksika Duvarını Engellemeyin, Kriz Bitsin
Oval Ofis'ten ulusa seslenen ABD Başkanı Donald Trump, Demokratlardan, uzun süredir Meksika sınırına inşa edilmesini istediği duvar için 5,7 milyar dolarlık bütçe desteğini vermelerini istedi.
İngiliz Parlamentosu'ndan Hükümete 'bütçe' Engeli İngiliz Parlamentosu, May hükümetinin Avrupa Birliği'nden anlaşmasız olarak ayrılmasını güçleştirmeye dönük finansman yasa değişikliğini kabu..