8 Ocak 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

8 Ocak 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uluslararası Geçmişten Günümüze Sakarya Sempozyumu" Kitaplaştırıldı Sakarya'da gerçekleştirilen "Uluslararası Geçmişten Günümüze Sakarya Sempozyumu"nun kitaplaştırıldığı bildirildi.
Atıklar Sanatsal Bir Bakış Açısıyla Fotoğraflanarak Sergilendi
Atıklar Sanatsal Bir Bakış Açısıyla Fotoğraflanarak Sergilendi
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Öğrenci Dekanlığı Sosyal Hizmet Kulübü tarafından 'Toplumla Sosyal Hizmet Dersi' kapsamında 'Doğaya Yaptıklarını Görmezden Gelme' Farkındalık Projesi Fotoğraf Sergisi gerçekleştirildi.
Germanicia Antik Kenti 2018 Yılı Kazıları Tamamlandı Kahramanmaraş'taki Germanicia Antik Kenti'nde devam eden mozaik kazılarının 2018 yılı bölümünün tamamlandığı bildirildi.
Hayali "Aşık Veysel" Gibi Olmak Van'ın Erciş ilçesinde açılan kursta saz çalmayı öğrenen doğuştan görme engelli Abdullah Akçay'ın en büyük hayali, halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu gibi olabil..
Sakarya'da Kültür Sanat Sakarya'da Şems Trio grubu, söyleşi ve dinleti programı düzenlendi.
Sdt 2 Komedi Oyununu Seyirciyle Buluşturacak Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), "Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası" ve "Düş Yakamdan" adlı yeni komedi oyunlarını sahneleyecek.
Çev Sanat 10 . Yıl Konseri Yetenekli gençleri bir araya getirmeyi hedefleyen "ÇEV Sanat Genç Yetenekler" projesinin 10. yılı etkinliği Zorlu PSM'de gerçekleştirildi.
Mevlana Müzesi Kendi Rekorunu Kırdı Milyonların "Gel" çağrısına koştuğu büyük Türk düşünürü ve mutasavvıf Hazreti Mevlana Celaleddin Rumi'nin kabrinin bulunduğu Mevlana Müzesi'ni geçen yıl 2 ..
Antalya Dob "İstanbulname" Operetini Sahneleyecek Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Ferdi Merter'in yazdığı ve Turgay Erdener'in bestelediği "İstanbulname" adlı opereti sahneleyecek.
Kimsesiz Yaşlı Adama Kaymakamlık Sahip Çıktı Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Çaksına Mahallesi'nde tek odalı harabe evde yaşayan 82 yaşındaki Mehmet Ekşici'ye Yayladağı Kaymakamlığı sahip ç..
Crr'den Erol Sayan'a Özel Program Türk müziğinin yaşayan en önemli bestekarlarından Erol Sayan adına "Türk Müziğine Adanmış Asude Bir Ömür" başlıklı özel bir program düzenlenecek.
Dans Tiyatrosu "Töre" Yeniden Sahnede Ankara Devlet Opera ve Balesinin (ADOB) seçkin repertuvarında yer alan dans tiyatrosu "Töre", 15 Ocak'ta Ankaralı sanatseverlerle yeniden bir araya gelec..
Türkiye'de 2018'de Kişi Başına 7 Kitap Düştü EDA ÖZDENER - Türkiye'de geçen yıl, bandrol muafiyetine tabi yayınlar da dahil olmak üzere 580 milyon 956 bin 504 kitap basıldı, kişi başına düşen..
Grafikli - "İslam Birliği" Fikrine Adanmış Bir Ömür: Ahmet Hamdi Akseki Türkiye Cumhuriyeti'nin üçüncü Diyanet İşleri Başkanı ve ahlak ilmi ile İslam ahlakı üzerine yazdığı eserlerle bilenen ..
Antep İşinin "Erkek" Ustası Gaziantepli genç kızların çeyizlerinde kullandığı "Antep işi" nakışlar, Celal Erdönmez'in ellerinde hayat buluyor.
Hayvanları İçin Karlı Tepelerden Ot Taşıyorlar HAKKARİ/ ALİ İHSAN ÖZTÜRK/SİRAÇ KARADENİZ - Hakkari ve Bitlis'te besiciler, çetin kış şartlarına rağmen hayvanlarının bakımını ihmal etmiyor.
Sanatçılar İzmir'in Duvarlarını Tuvale Çevirdi İzmir'de düzenlenen "Uluslararası İzmir Duvar Resimleri Çalıştayı" kapsamında Konak ilçesinde 8 duvar sanatçıların çizdiği resimlerle süslendi.
Öğrencilerin Pastanede Sınav Mesaisi Çayyolu'nda bulunan bir pastane, sınav dönemlerinde öğrenciler tarafından kütüphane gibi kullanılıyor.
Engelli Oğlu İçin Asansör Yaptırdı Aydın'da, oturdukları apartmanda asansör bulunmaması nedeniyle eve mahkum yaşayan fiziksel engelli, ailesi ve yakınlarının desteğiyle yaptırılan asansörle ö..