30 Ocak 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

30 Ocak 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Vali Sonelden Yaralı Kediye Şefkat Eli
Vali Sonel'den Yaralı Kediye Şefkat Eli
Tunceli'de üniversite öğrencilerince yaralı halde bulunan kedi, Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'in talimatıyla tedavi altına alındı.
Sağlık-Senden Basın Açıklaması
Sağlık-Sen'den Basın Açıklaması
Mardin'in Dargeçit ilçesindeki Sağlık-Sen üyeleri bir ulusal televizyon kanalında ilçedeki sağlık hizmetleriyle ilgili ortaya atılan iddialara tepki gösterdi.
Barış Manço İçin Şehir Hatları'ndan Özel Sefer İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türk müzik dünyasının unutulmaz ismi Barış Manço'yu vefatının 20. yılın özel bir etkinlikle anacak.
Çin'de 2 Bin Yıllık Lahit Bulundu Çin'in kuzeyindeki Hıbey eyaletinde, 2 bin yıl öncesine ait lahit bulundu.
7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Server Gençlik ve Spor Kulübünce bu yıl 7'ncisi düzenlenecek Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın konusu "güzel ahlak" oldu.
İskoçya Kraliçesi Mary" 1 Şubat'ta Vizyonda İskoçya Kraliçesi Mary Stuart'ın hayatını anlatan "İskoçya Kraliçesi Mary" adlı film, 1 Şubat'ta sinemaseverlerle buluşacak.
Belgelerle Osmanlı'da Sinema" Atölyesine Başvurular Başladı Bilim ve Sanat Vakfı tarafından, Türk Sineması Araştırmaları (TSA) bünyesinde Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla gerçekleşti..
Tuncelili Çocukların Kar Yığınındaki Kızak ve Takla Keyfi
Tuncelili Çocukların Kar Yığınındaki Kızak ve Takla Keyfi
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, etkili olan kar yağışı nedeniyle belediye ekiplerince toplanan kar yığınları çocukların eğlence alanına dönüştü.
Karagöz Müzesinde Tatil Yoğunluğu
Karagöz Müzesi'nde Tatil Yoğunluğu
Bursa Büyükşehir Belediyesi Karagöz Müzesi yarıyıl tatilinde çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.
Mehmetçik Aç Kalan Yabani Hayvanların İmdadına 'Skorsky' ile Yetişti
Mehmetçik Aç Kalan Yabani Hayvanların İmdadına "Skorsky" ile Yetişti
Tunceli'de Mehmetçik ve doğa koruma ekipleri, Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'in talimatıyla ağır geçen kış şartlarından etkilenen yaban hayvanları için doğaya "Skorsky" tipi askeri helikopterlerle...
Kardan Kapanan Yolu Açtırmak İçin 'Hasta Var' İhbarında Bulunuyorlar
Kardan Kapanan Yolu Açtırmak İçin "Hasta Var" İhbarında Bulunuyorlar
Erzincan'da geçen yıl 112 Acil Çağrı Merkezine gelen 160 bin ihbardan yüzde 83'ünün asılsız olduğu, bazı kişilerin kardan kapalı köy yolunu açtırmak için "hasta var" ihbarında bulunduğu bildirildi.
Su Sızdıran Evinde Yaşam Mücadelesi Veriyor
Su Sızdıran Evinde Yaşam Mücadelesi Veriyor
İzmir'in Bayraklı ilçesinde yağmur suları evine sızan 75 yaşındaki kadın yetkililerden yardım bekliyor.
Engelli Gençlerin El Emekleri Gelire Dönüşüyor Ordu'da açılan kursta eğitim alan zihinsel engelliler, hazırladıkları el emeği ürünler sayesinde gelir sağlıyor.
Tuncelili Besicilerin Oğlak ve Kuzu Mutluluğu
Tuncelili Besicilerin Oğlak ve Kuzu Mutluluğu
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan besiciler, bu yıl oğlak ve kuzularının beklenenden önce dünyaya gelmesinin mutluluğunu yaşıyor.
Suriyeli Hattat Sanatını Türkiyede Sürdürüyor
Suriyeli Hattat Sanatını Türkiye'de Sürdürüyor
Halep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Suudi Arabistan ve Bulgaristan'daki üniversitelerde akademisyenlik yapan, yaklaşık 6 yıl önce Türkiye'ye gelerek Malatya'ya yerleşen Suriyeli hattat Hasan Müslim, sanatını...
Hatıra Paradan Piyango Biletine 60 Yıllık Serüven
Hatıra Paradan Piyango Biletine 60 Yıllık Serüven
Ankara'da koleksiyonculuğa 1957 yılında pul biriktirerek başlayan Vedat Duman'ın kağıt ve hatıra para, piyango bileti, saat ve gazoz kapaklarından oluşan koleksiyonları ilgi çekiyor.
Kanadalı Gezginlerin Ağrı'daki Kayak Keyfi Kanada'dan gelip Türkiye'nin bir ucundan diğerine çeşitli tarihi ve turistik alanları ziyaret eden, en son Ağrı'ya gelen 4 gezgin, ülkede tarihi yer..
Veren El" ile "Alan El" Arasında Köprü Oluyorlar Bilecik'in Bozüyük ilçesinde iki yıl önce sosyal paylaşım sitesinde kurulan "İhtiyacın Olmayanı İhtiyacı Olana Verelim" adlı grubun gönüllüler..
Kibarlık Budalası İkü Sahnesinde
Kibarlık Budalası' İkü Sahnesinde
Ünlü oyuncu Haldun Dormen'in başrolünü üstlendiği Kibarlık Budalası oyunu İKÜ sahnesinde izleyicisiyle buluşacak.
Bilecikin Sular Altındaki 'Sessiz Köyü'
Bilecik'in Sular Altındaki "Sessiz Köyü"
Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde 2006 yılında baraj kurulmasının ardından büyük bölümü sular altında kalan Günyurdu köyünde, son yağışların da etkisiyle su seviyesi yükseldi.
Dizi ve Sinema Sektörünün Desteklenmesine İlişkin Kanun Resmi Gazete'de DİZİ filmlerin desteklenmesi ile sinema sektörünün rekabet gücünün artırılmasına ilişkin kanun, Resmi Gazete'de yayımla..