30 Ocak 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

30 Ocak 2019 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fed'den Faiz Artışında "Sabırlı" Olunacak Mesajı ABD Merkez Bankası Fed'den, politika faizinin sabit tutulduğu bildirildi.
Adana ve Hatay İçin Sağanak Uyarısı Adana'nın il merkezi, Ceyhan ilçesi ile Hatay'ın Erzin, Dörtyol ve İskenderun ilçelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Avrupa Borsaları Almanya Hariç Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları, günü Almanya hariç yükselişle tamamladı.
Vali Memişten Çiftçilere 'Sanatçı' Benzetmesi
Vali Memiş'ten Çiftçilere "Sanatçı" Benzetmesi
Erzurum Valisi Okay Memiş, "Bir çiftçi iyi bir elma üretiyorsa, şekerpancarı üreticisi iyi bir rekolte elde ediyorsa bana göre o bir sanatçıdır, ressamdır, müzisyendir.
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 892 milyar lira olarak hesaplandı.
İztodan Dalgakıran Projesine Ek Süre Talebi
İzto'dan Dalgakıran Projesi'ne Ek Süre Talebi
İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, 2012'den bu yana kira, üst kullanım hakkı bedeli ve vergi kalemlerinde 5 milyon 251 bin 670 lira harcadıkları Dalgakıran Projesi'nin süresinin...
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 91,09 puan artışla 104.189,45 puandan kapandı.
Üretim Miktarlarında Yüzde 30 Düşüş Gözlemlenmiştir" Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, yaş sebze ve meyvedeki fiyat artışına değinerek, "Üretim miktarlarında yü..
Borsa Günü Yatay Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,09 değer kazancıyla 104.189,45 puandan tamamladı.
Piyasalar – Bist100 Son İşlemlerde Yüzde 0.05 Artarken, Dövizler Yatay – Merkez Bankası'nın 2019 yıl sonu enflasyon tahminin yüzde 14.6'ya çekilmesinin ardından dövizler hafif düştü, dolar 5...
New York Borsası Yükselişle Açıldı New York borsası, güne yükselişle başladı.
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) büyükbaş hayvan etinin kilogramı 24,60 ila 42 liradan satıldı.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Çarşamba günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponya: Perakende satışlar Aralık'ta yüzde 0.4 olan beklentinin üzerind..
Tcmb Kalıcı Fiyat İstikrarı İçin Yapısal Alanlardaki Çalışmaları Desteklemeyi Sürdürecektir" (2) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), enflasyonun öncelikle tek haneye düşürülmesinin hede..
Tcmb Kalıcı Fiyat İstikrarı İçin Yapısal Alanlardaki Çalışmaları Desteklemeyi Sürdürecektir" Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), enflasyonun öncelikle tek haneye düşürülmesinin hedeflen..
Sitelere Mahalle Statüsü Kazandırılmalı'
Siteler'e Mahalle Statüsü Kazandırılmalı"
Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ANKAMOB) Başkanı Hüseyin Taklacı, Siteler'in düzenlenmesi ve mahalle statüsü kazandırılması gerektiğini belirterek, "Siteler bölgesine ulaşımda metro sistemi...
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,17 azalışla 222,80 liradan tamamladı.
Merkez Bankası, Hükümete "Açık Mektup" Gönderdi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) hükümete gönderdiği mektupta, "Önümüzdeki dönemde TCMB, fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda ..
Bursanın Turizm Master Planı Çıkarılacak
Bursa'nın Turizm Master Planı Çıkarılacak
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA ) ile kentin turizm master planı için önemli bir karar aldıklarını belirterek, bu çalışmayı...
Emtia Piyasaları – Petrol Venezuela Yaptırımlarıyla Yükseldi – Petrol fiyatları, ABD'nin Venezuela kamu petrol firması PDVSA'ya yaptırım uygulamasının tedarik azalışına neden olacağı endişele..
Boeing Yıllık Geliri 4. Çeyrekte Yüzde 14 Artışla 28.3 Milyar Dolar – ABD merkezli hava araçları üreticisi Boeing, 2018'in dördüncü çeyreğinde yıllık gelirlerinin bir önceki yılın aynı çeyreğ..
2018'de Transfere 7 Milyar Dolar Harcandı Dünyadaki futbol kulüpleri, 2018'de transfere 7,03 milyar dolar harcadı.
Red Bull M.e.o. Dünya Finali Almanya'da Mobil espor turnuvası Red Bull M.E.O. by ESL, son aşamaya geldi.
Oslo Bors Nasdaq'ın 700 Milyon Dolarlık Teklifini Kabul Etti – Avrupa hisse senedi piyasası Euronext'in 625 milyon euroluk satın alma teklifini reddeden Norveç hisse senedi piyasası Oslo Bors..
Siemens Ceo'su Alstom Birleşmesinin Yanında Farklı Seçenekleri Olduğunu Söyledi – Almanya merkezli teknoloji holdingi Siemens'in CEO'su Joe Kaeser, Avrupa Birliği yetkililerinin Siemens ve Fr..
Brexit Hakkındaki İyimserlik Etkisiyle Sterlin Yükseldi – Birleşik Krallık Avam Kamarası'nın, ülkenin Avrupa Birliği'nden (AB) bir anlaşma olmadan çıkmayacağına işaret eden oylaması sonucunda..
Altının Kilogramı 222 Bin 300 Liraya Geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 222 bin 300 liraya geriledi.
Ticaret Bakanı Pekcan, Kırgızistan Ekonomi Bakanı ile Görüştü
Ticaret Bakanı Pekcan, Kırgızistan Ekonomi Bakanı ile Görüştü
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kırgızistan Ekonomi Bakanı Oleg Pankratov ve beraberindeki heyetle görüştü.
Bursa Ticaret Borsasından İşlem Hacmi Rekoru Bursa Ticaret Borsası (BTB), 2018 yılında 3 milyar 769 milyon lira işlem hacmi ile tarihi rekor kırdı.
Euro Bölgesi Tüketici Güveni Ocak'ta Yükseldi – Euro Bölgesi tüketici güveni Ocak'ta 0.4 puan artışla eksi 7.9 puana yükselirken, Avrupa Birliği'nde (AB) ise söz konusu veri 0.2 puanla eksi 7..
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile YÖK'ten Tarihi Adım Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ekonomik yarışta geri kalmamak için yüksek katma değer, verimlilik artışları, dijitalleşme ve ..
Socar, Ewe Turkey Holding'i Satın Aldı Türkiye'nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı konumunda bulunan SOCAR'ın, Alman enerji şirketi EWE AG'nin Türkiye operasyonlarını yürüten EWE Türkiye Ho..
» 1 2 3 4 5 6