30 Ocak 2019 Çarşamba Günü Dünya Haberleri

30 Ocak 2019 Çarşamba Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Trump: İstihbarat Çalışanları İran Konusunda Saf ve Pasif
Trump: İstihbarat Çalışanları İran Konusunda Saf ve Pasif
ABD Başkanı Trump, attığı son tweetlerinde istihbarat birimlerinin İran'ın nükleer silah geliştirmediğine dair raporlarına karşı çıkarak istihbarat görevlilerini 'saf ve pasif' olmakla suçladı; istihbarat çalışanlarının...
Los Angeles'ta İki Ermeni Okuluna Türk Bayrakları Asıldı, Polis Soruşturma Başlattı Bayrak asılan eğitim ve öğretim kurumları; Encino'daki Ferrahyan Ermeni Okulu ile Canoga Park'taki AGBU Man..
Nürnberg Oyuncak Fuarında 38 Türk Firma Yer Aldı –Dünyanın en çok ziyaretçi çeken oyuncak fuarlarından biri olan Uluslararası Nürnberg oyuncak fuarı 70. kez kapılarını uzman ziyaretçilerine a..
İsrail Askerleri, 16 Yaşındaki Kız Çocuğunu Öldürdü
İsrail Askerleri, 16 Yaşındaki Kız Çocuğunu Öldürdü
İsrail askerleri Doğu Kudüs'teki al-Zaayim kontrol noktasından geçen peçeli ve sırt çantalı 16 yaşındaki kız çocuğunu ateş ederek öldürdü.
İsrail Askerleri, 16 Yaşındaki Kız Çocuğunu Öldürdü İsrail askerleri Doğu Kudüs'teki al-Zaayim kontrol noktasından geçen peçeli ve sırt çantalı 16 yaşındaki kız çocuğunu ateş ederek öldürdü.
Nürnberg Oyuncak Fuarında 38 Türk Firma Yer Aldı
Nürnberg Oyuncak Fuarında 38 Türk Firma Yer Aldı
–Dünyanın en çok ziyaretçi çeken oyuncak fuarlarından biri olan Uluslararası Nürnberg oyuncak fuarı 70. kez kapılarını uzman ziyaretçilerine açtı.
ABD Polisi, Tartıştığı İki Kadını Yumruklayıp Kaçan Bu Adamı Arıyor Los Angeles'ta bir adam, tartıştığı 2 kadını yumruklayarak kaçtı.
Ukrayna'daki Askeri Başsavcı: Halk Yalan Makinesinden Geçirilsin Ukrayna Askeri Başsavcısı Anatoliy Matios, Rusya yanlısı ayrılıkçılarla bağlantılı olan kişileri tespit etmek için, tüm halkın..
Ukraynadaki Askeri Başsavcı: Halk Yalan Makinesinden Geçirilsin
Ukrayna'daki Askeri Başsavcı: Halk Yalan Makinesinden Geçirilsin
- Ukrayna Askeri Başsavcısı Anatoliy Matios, Rusya yanlısı ayrılıkçılarla bağlantılı olan kişileri tespit etmek için, tüm halkın yalan makinesinden geçirilmesini teklif etti.
Kanadalı Bahçıvan, Biri Türk Sekiz Kişiyi Öldürdüğünü İtiraf Etti
Kanadalı Bahçıvan, Biri Türk Sekiz Kişiyi Öldürdüğünü İtiraf Etti
– Torontolu bir bahçıvan olan Bruce McArthur, 2010-2017 tarihleri arasında kayıp olduğu bildirilen sekiz kişinin cinayetinden sorumlu olduğunu itiraf etti.
Ermeni Okuluna Türk Bayrağı Asılması 'Nefret Suçu' Olarak Rapor Edildi ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki iki Ermeni okuluna Türk bayrağı asılması olayı hakkında polis soruşturma başlattı.
Kafası Karton Kutuya Sıkışan Tilkinin İmdadına Kamyoncu Yetişti – Arjantin'de kafasını süt kutusuna sıkıştırmış halde dönmekte olan tilkinin imdadına bölgeden geçmekte olan bir kamyon sürücüs..
Buz Tutan Gölde Donmak Üzere Olan Adamı ve Köpeğini Polis Kurtardı – ABD'de bir adam, buz tutan gölde köpeği ile yürüyüş yaptığı esnada, köpeği göle düştü.
Huawei, Tedarikçilerinin Çin'e Taşınmasını İstiyor Çin telekom devi Huawei, ABD'den gelen baskılar dolayısıyla yasaklanma riskine karşı tedarikçilerinden bazı üretimlerini Çin'e taşımasını ta..
Çaldıkları Televizyon Araca Sığmayınca, Eve Geri Taşıdılar – ABD'de hırsızlar, soydukları evdeki televizyonu, yine çaldıkları araca sığdıramayınca eve geri taşıdı.
Maduro: Trump, Öldürülmem İçin Mafyaya Emir Verdi Rus haber ajansı RIA Novosti, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun kendilerine verdiği röportajda, ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisi..
ABD Ordusu Küçük Nükleer Reaktörler Arıyor Amerikan ordusu Stratejik Kabiliyetler Ofisi, uzak askeri üslerde kullanılabilecek küçük nükleer reaktörler hakkında bilgi istedi.
Karakas'a İnen Rus Uçağı Tartışmalara Neden Oldu Rusya'ya ait bir yolcu uçağının dün Venezuela'nın başkenti Karakas'a inmesi ülkede sosyal medyada başlayan tartışmalara yol açtı.
Pence, Guaido'nun Washington'a Atadığını Duyurduğu Vecchio'yu Kabul Etti ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Venezuela'da kendini 'geçici devlet başkanı' ilan eden Juan Guaido'nun, Venezuela'nı..
Times: Rusya Petrol Fiyatlarını Yüksek Tutmak İçin Maduro'ya Destek Veriyor Times, Venezuela'daki krizi ele aldığı başyazısında "Venezuela'daki trajedi siyasetle ilgili, ancak aynı zamanda pe..
İngiliz Parlamentosundan 'Brexit' Kararı (2) İngiliz parlamentosu, anlaşmasız Brexit'in engellenmesine dair verilen teklifi kabul etti.