29 Ocak 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

29 Ocak 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kastamonuda 'Korkma' Oyunu İzleyiciyle Buluştu
Kastamonu'da "Korkma" Oyunu İzleyiciyle Buluştu
Kastamonu'da, sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez'in "İstiklal Şairi" Mehmet Akif Ersoy'un hayatından kesitleri ve Çanakkale Destanı'nı anlattığı tek kişilik oyunu "Korkma" izleyiciyle buluştu.
Yalçın Menteş'in Sağlık Durumu "Tatlı Kaçıklar" adlı dizide canlandırdığı "Saffet" karakteriyle adını duyuran oyuncu Yalçın Menteş, yoğun bakıma alındı.
Geleneksel El Sanatları Aynı Sergide Buluştu Erzurum'da bir araya gelen 20 akademisyen, tarihi Yakutiye Medresesi'nde geleneksel el sanatlarıyla yapılan eserlerin yer aldığı "Seyr-ü Sefa" ser..
Oğullarının Dünyada Nadir Görülen Hastalığına Çare Arıyorlar
Oğullarının Dünyada Nadir Görülen Hastalığına Çare Arıyorlar
Dünyada sadece 700 kişide görülen Diamond Blackfan anemisi hastalığına yakalanan 16 aylık Miraç Caner, ağabeyinin vereceği ilik nakli için Amerika'daki Harvard Üniversitesi'ne gönderilen test sonucunu bekliyor.
Bbdso'dan Yaylı Çalgılar Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde, İskandinav ve Çek kültürünün en önemli bestecilerinden Norveçli Edvard Grieg, İsveçli Ku..
Şehir Tiyatrolarının Yeni Oyunu Can Yeleğinin Galası Yapıldı
Şehir Tiyatrolarının Yeni Oyunu 'Can Yeleği'nin Galası Yapıldı
Müge YARIMBATMAN/İSTANBUL(DHA-İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu Can Yeleği'nin galası Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleştirildi.
Koruma Amaçlı Kafese Alınan Tarihi Mozaik Çöpten Görünmüyor
Koruma Amaçlı Kafese Alınan Tarihi Mozaik Çöpten Görünmüyor
BURSA'nın İznik ilçesinde turizminin can damarı olarak bilinen Ayasofya Orhan Camii'nin hemen yanı başında bulunan ve koruma amacıyla demir kafesle kapatılan 1700 yıllık mozaik, üzerini kaplayan çöplerden adeta görünmez...
Kafese Alınan Tarihi Mozaik Çöpten Görünmüyor BURSA'nın İznik ilçesinde turizminin can damarı olarak bilinen Ayasofya Orhan Camii'nin hemen yanı başında bulunan ve koruma amacıyla demir kafes..
Heliski Tutkunları Kaçkarlara Hayran Kaldı
Heliski Tutkunları Kaçkarlara Hayran Kaldı
Helikopterli kayak sporunun Türkiye'deki merkezi haline gelen Rize'nin Kaçkar Dağlarında, yöredeki karın kalitesi, pistlerin uzunluğu ve verilen hizmet, kayak tutkunlarını memnun ediyor.
Kara Lastikten Sıcak Bota Giden Mutluluk CÜNEYT ÇELİK/İSMAİL KAPLAN - Kars'ta 2 yıl önce Taner Güneş ve gönüllülerin sosyal medya hesabından "Bir oyuncak da sen ver" sloganıyla başlattığı yar..
Hayvansız Eğlendiren "Salon Sirki" Hayvanları "para kazanma aracı" olarak görmeyen özel bir sirk grubu, akrobat, palyaço, illüzyon, balans ve merdiven şovlarıyla yaklaşık 20 yıldır hem insanl..
Seka Kağıt Müzesine Ziyaretçi İlgisi
Seka Kağıt Müzesi'ne Ziyaretçi İlgisi
Türkiye'nin en büyük endüstriyel dönüşüm projesi olarak gösterilen SEKA Kağıt Müzesi, geçen yıl 163 bin 316 kişiyi ağırladı.
Midyat'ta Kan Bağışı Kampanyası MARDİN (AA) - Mardin'in Midyat ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.