29 Ocak 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

29 Ocak 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İngiliz Parlamentosu anlaşmasız Brexiti engelleyen teklifi kabul etti
İngiliz Parlamentosu anlaşmasız Brexit'i engelleyen teklifi kabul etti
İngiliz Parlamentosu, anlaşmasız Brexit'in engellenmesi teklifini kabul etti.
Beyaz Saray: Venezuela varlıklarının kontrolü Guaidoya geçti
Beyaz Saray: Venezuela varlıklarının kontrolü Guaido'ya geçti
Beyaz Saray, ABD'deki Venezuela'ya ait varlıkların kontrolünün "geçici devlet başkanı" olarak ABD tarafından tanınan Juan Guaido'ya geçtiğini açıkladı.
Yıldırımın istifa kararıyla ilgili CHPden ilk tepki
Yıldırım'ın istifa kararıyla ilgili CHP'den ilk tepki
CHP Grup Başkan Vekili Özel, Binali Yıldırım'ın TBMM Başkanlığından ayrılma kararıyla ilgili açıklama yaptı.
13 Fantastik Lego Hayat Hilesi Carnivale Intrigue, Kevin MacLeod tarafından Creative Commons Attribution lisansı altında lisanslanmıştır (https: //creativecommons.org/licenses/...)Kaynak: htt..
APden Brexit sonrası vizesiz seyahate yeşil ışık
AP'den Brexit sonrası vizesiz seyahate 'yeşil ışık'
Avrupa Parlamentosu Sivil Özgürlükler Komitesi, Brexit sonrasında AB ve İngiliz vatandaşlarına karşılıklı olarak vize muafiyeti uygulanması teklifine onay verdi.
AB vize ücretlerini 80 euro yapacak
AB vize ücretlerini 80 euro yapacak
AB ülkeleri uyguladıkları vize ücretlerini 60'tan 80 euroya yükseltmeye hazırlanıyor.
ABDden Suriye ve Deaş Açıklaması
ABD'den 'Suriye ve Deaş' Açıklaması
ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, Suriye topraklarının yüzde 99,5'inin terör örgütü DEAŞ'tan temizlendiğini, bir iki hafta içinde toprakların tamamının DEAŞ'ın elinden alınacağını söyledi.
Rize Bahçeşehir Koleji Tanıtım Toplantısı
Rize Bahçeşehir Koleji Tanıtım Toplantısı
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, "Hak ettiğimiz yerde olmak istiyoruz.
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Şekerbank, afetzede esnaf ve çiftçilerin borçlarını erteliyor
Şekerbank, afetzede esnaf ve çiftçilerin borçlarını erteliyor
Şekerbank, Antalya'da fırtına ve hortum felaketinden etkilenen esnaf müşterilerinin kredi taksitlerini 6 ay ertelerken, afetzede çiftçilerin ise ödemelerini bir sonraki hasat zamanına öteleyecek.
Avrupa Borsaları Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger, İzmirde
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger, İzmir'de
Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, "Türkiye'yi, AB'ye aday ülke olmasının ötesinde çok önemli bir ortak olarak görüyoruz.
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger Açıklaması
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger Açıklaması
İzmir Ticaret Borsası (İTB) ocak ayı olağan meclis toplantısında, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) hakkındaki konuşmalarını değerlendiren AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, "Türkiye hem aday ülke...
İran’dan ABye nükleer anlaşma uyarısı
İran’dan AB'ye 'nükleer anlaşma' uyarısı
İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Seyyid Abbas Arakçi, "(Nükleer) Anlaşmanın sekteye uğraması ve bu durumun İran'da ekonomik problemlerin şiddetlenmesine neden olması, hem bölge hem de Avrupa için ağır sorunlar...
CHPden HDP ve Soyer tepkisi
CHP'den HDP ve Soyer tepkisi
Öztrak, HDP ile ilgili, "Kimse bizden niyet okumamızı beklemesin.
Çiftçilerden Çin Çekirdeği Tepkisi
Çiftçilerden Çin Çekirdeği Tepkisi
DENİZLİ'nin Baklan ilçesindeki çiftçiler, Çin'den ithal edilen siyah ayçiçeği çekirdeği nedeniyle ürettikleri beyaz çekirdeğin ellerinde kaldığını söyleyip tepki gösterdi.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 894 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) büyükbaş hayvan etinin kilogramı 21,75 ila 64,95 liradan satıldı.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Nişasta Bazlı Şeker Kotası Düşürülecek" Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçen yıl yüzde 5'e düşürülen Nişasta Bazlı Şeker (NBŞ) kotasının yapılacak düzenlemeyle yüzde 2,5'e çekileceği..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kaybeden 15 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: ..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Yunanistan Memorandum Sonrası İlk Tahvil İhracını Gerçekleştirdi Yunanistan, kurtarma paketi programından çıkışının ardından ilk kez tahvil ihracı gerçekleştirdi.
Piyasalar - Bist100 Yüzde 2.77 Artıda, Dolar 5.30 Lirada – Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 101 bin 77 puanı gördükten sonra, günü yüzde 2.77 artışla 104 bin 98 puanda ka..
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 2.808,61 puan artışla 104.098,37 puandan kapandı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 2,77'lik yükselişle tamamladı.
Borsa 8 Ayın En Yüksek Kapanışını Yaptı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 2,77 değer kazanarak 104.098,37 puanla son 8 ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Salı günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPAFransa: -Tüketici güveni Aralık ayındaki 86 puan düzeyinden Ocak'ta 91 pua..
New York borsası yatay seyirle açıldı
New York borsası yatay seyirle açıldı
New York borsası, güne yatay seyirle başladı.
Harley Davidson'ın Net Geliri Son Çeyrekte 495 Bin Dolara İndi – Harley Davidson'ın net gelirleri, 2018 yılının son çeyreğinde 495 bin dolara gerilerken, 2018 yılının tamamı için net gelirler..
Blockchain Teknolojisi 20 Şubat'ta İstanbul'da Ele Alınacak – Sektörün önde gelen isimleriyle küresel blockchain teknolojisi ve ekonomisinin ele alınacağı uluslararası blokzincir ve kripto pa..
Ticaret Bakanlığından Sarp Sınır Kapısı Açıklaması Ticaret Bakanlığınca modernazisyonu tamamlanıp taşınma işlemi gerçekleştirileceğinden Sarp Sınır Kapısı'ndan perşembe günü 10.00-18.00 saatl..
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları ABD'nin Venezuela Yaptırımlarıyla Yükseldi – Petrol fiyatları, ABD'nin Venezuela devlet petrol firması PDVSA'ya yaptırım uygulamasıyla yükseldi.
» 1 2 3 4 5 6 7