28 Ocak 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

28 Ocak 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Lezginka Bursada Sahne Aldı
Lezginka Bursa'da Sahne Aldı
Dağıstan Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu Lezginka, "2019 Türkiye-Rusya Kültür ve Turizm Yılı" dolayısıyla Bursa'da sunduğu özel gösteriyle sanatseverlerle buluştu.
Nikaha 'Haber' Arası
Nikaha "Haber" Arası
Şanlıurfa'da bir televizyon kanalında spiker olarak çalışan damat, nikahına ara vererek haberleri sundu.
Prof. Dr. Halil İnalcık Anıldı Prof. Dr. Mehmet Genç, "(Halil İnalcık) Objektif ve teknik tarihçiliğin kurallarına riayet eden eden bir araştırmacıydı.
3. Uluslararası Türk Dünyası Sanat Çalıştayı Tamamlandı
3. Uluslararası Türk Dünyası Sanat Çalıştayı Tamamlandı
Adana Büyükşehir Belediyesince 21 ülkeden 70 sanatçının katılımıyla düzenlenen 3. Uluslararası Türk Dünyası Sanat Çalıştayı, kapanış sergisinin izlenime sunulmasıyla sona erdi.
Koruma Altındaki Çocuklar ile Huzurevi Sakinlerinden Sergi
Koruma Altındaki Çocuklar ile Huzurevi Sakinlerinden Sergi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yürütülen "Nesiller Buluşuyor Projesi" kapsamında Bursa'da devlet koruması altındaki çocuklar ile huzurevinde barınan yaşlıların eserlerine yer verilen sergi izlenime...
Antalya Dob Şubatta 11 Temsil Sunacak Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), şubat ayında opera, operet, bale, çocuk oyunu ve konser olmak üzere 11 temsil ile izleyicinin karşısına çıkacak.
Özel Hastalara Ücretsiz Gıda Desteği
Özel Hastalara Ücretsiz Gıda Desteği
Şanlıurfa'da belediyeye ait fırında fenilketonüri (PKU) hastaları için ilk kez üretimi yapılan ekmekler, ücretsiz dağıtılmaya başladı.
Bursa'da Tarihi Binalar Restore Ediliyor Bursa'da, Osmangazi Belediyesince yürütülen restorasyon ve rekonstrüksiyon çalışmaları kapsamında tarihi binalar yenileniyor.
Karlı Yolları Aşıp Yaban Hayvanlarına Yem Bıraktılar
Karlı Yolları Aşıp Yaban Hayvanlarına Yem Bıraktılar
Erzurum'da bir araya gelen grup, kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için karlı yolları aşıp doğaya yem bıraktı.
Bursa'da "Minik Eller, Yetişkin Gençler Sergisi" Bursa'da devlet koruması altındaki çocuklar ile huzurevi sakinlerinin eserlerinden oluşan sergi açıldı.
Evlat Edinilmenin Ne Kadar Güzel Bir Duygu Olduğunu Anlatan 12 Mutlu Kare
Evlat Edinilmenin Ne Kadar Güzel Bir Duygu Olduğunu Anlatan 12 Mutlu Kare
Evlat sahibi olmak dünyanın en güzel duygularından birisi. Buna biyolojik şekilde sahip olamayanlar oldukça üzgün oluyor.
Kocaelide 'Edebiyat Buluşmaları'
Kocaeli'de "Edebiyat Buluşmaları"
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Dil Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi iş birliğiyle düzenlenen "Edebiyat Buluşmaları" kapsamında yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, okurlarıyla bir araya geldi.
Bilecikli Kadınların Yaptığı Çömlekler Elçiliklere Gönderildi
Bilecikli Kadınların Yaptığı Çömlekler Elçiliklere Gönderildi
Bilecik'te "Çömleğe Bir de Hanım Eli Değsin Projesi" kapsamında açılan kursa katılan ev kadınlarının yaptığı 40 eser, elçiliklere gönderildi.
Türkiye Kendi Gücünü Her Ortamda Gösterebilecek Bir Ülkedir'
Türkiye Kendi Gücünü Her Ortamda Gösterebilecek Bir Ülkedir"
Eurovision Şarkı Yarışması'nda San Marino'yu temsil edecek Ahmet Serhat Hacıpaşalıoğlu, "Yarışmayı kazanamamak, Türkiye'ye bir şey kaybettirmez. Bence Türkiye kendi gücünü her ortamda gösterebilecek bir ülkedir.
Baba Mesleği Çömlekçiliği Yaşatmaya Çalışıyor
Baba Mesleği Çömlekçiliği Yaşatmaya Çalışıyor
Van'da oturan Osman Eşme, 16 yıl önce başladığı baba mesleği çömlekçiliği yaşatmaya çalışıyor.
Gaziantep, Emitt Fuarı'nda Tanıtılacak Gaziantep, EMİTT 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda tanıtılacak.
Dededen Toruna Miras Kalan Meslek
Dededen Toruna Miras Kalan Meslek
Konya'da baba mesleği "çıkrıkçılığı" 85 yaşına rağmen bırakmayan Ahmet Işıkçeviren, babasından kalma dükkanında oğlu ile çalışıyor.
70 Yaşında Dörtnala Cirit Oynuyor
70 Yaşında Dörtnala Cirit Oynuyor
Uşaklı 70 yaşındaki cirit oyuncusu İrfan Milli ilerlemiş yaşına rağmen at üstünde birbirinden güç hareketleri cesurca yaparak, rakiplerine meydan okuyor.
Nilüfer Caz Tatili'nde Kenan Doğulu Rüzgarı ÜNLÜ sanatçı Kenan Doğulu, Bursa'da şarkılarını caz müzik formlarında seslendirdi.
Küçük Zeynep Yarıyıl Tatilinde 'Mışıl Mışıl Uyuyor'
Küçük Zeynep Yarıyıl Tatilinde "Mışıl Mışıl Uyuyor"
Kars'ta bir ilkokulda ana sınıfına giden ve yarıyıl tatiline girerken okulunda karne dağıtan Kars Valisi Türker Öksüz'ün "Tatilde ne yapacaksınız" sorusuna "15 gün mışıl mışıl uyuyacağım" cevabını veren Zeynep Gül Akça...
Macaristandan Bisikletle Gelip Bilecikte Gönüllü Çiftçilik Yapıyorlar
Macaristan'dan Bisikletle Gelip Bilecik'te Gönüllü Çiftçilik Yapıyorlar
Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde bankacılık sektöründen ayrılıp permakültür (sürdürülebilir tarım) çiftliği kuran 41 yaşındaki girişimci Selçuk Şahin, çiftliğinde dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçi ağırlıyor.
Doğa Tutkunlarının Gözde Adresi Bolu Abant ve Gölcük tabiat parkları, Yedigöller Milli Parkı ile Kartalkaya Kayak Merkezini de bünyesinde barındıran, yüzde 65'i ormanla kaplı Bolu, doğa tutku..
Misafir" Books At Berlinale Programına Seçildi Yazar Nermin Yıldırım'ın son romanı "Misafir", Berlin Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekleşen "Books at Berlinale" programına seçildi..
Ömrünün Yarısına Yakınını Karla Mücadeleye Ayırdı Yurtta kara kışın en sert ve çetin geçtiği Ardahan'ın Çıldır ilçesinde operatör olarak çalışan İsmail Aydın, 28 yıldır karla mücadele ediyor.
Seyr-ü Sefa" Sergisi Sanatseverlerle Buluşacak Erzurum'da yaklaşık 40 akademisyenin eserlerinden oluşan "Seyr-ü Sefa" isimli geleneksel Türk sanatları sergisi, açılacak.
Zarada Bakır Rölyef Kursu Açıldı
Zara'da Bakır Rölyef Kursu Açıldı
Sivas'ın Zara ilçesinde bakır rölyef kursu açıldı.
Nilüfer Caz Tatilinde Kenan Doğulu Rüzgarı
Nilüfer Caz Tatili'nde Kenan Doğulu Rüzgarı
ÜNLÜ sanatçı Kenan Doğulu, Bursa'da şarkılarını caz müzik formlarında seslendirdi.