26 Ocak 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

26 Ocak 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bodrumda 'Türk-Yunan Dostluk Konseri'
Bodrum'da "Türk-Yunan Dostluk Konseri"
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, "Türk-Yunan Dostluk Konseri" düzenlendi.
Avusturya'da "Ytb Gençlik Buluşması" Etkinliği Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Dursun, Türklere ait sohbet, meddahlık gibi somut olmayan değerlerin UNESCO tarafından kültür ..
Bulgaristan'da 28. Uluslararası Surva Maske Festivali Bulgaristan'ın başkenti Sofya'nın batısında bulunan Pernik şehrinde düzenlenen 28. Uluslararası Surva Maske Festivali'ne 19 ülke katıldı.
Çambaşı Kar Festivali' Başladı
Çambaşı Kar Festivali" Başladı
Ordu'nun Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda düzenlenen "14'üncü Çambaşı Kar Festivali" başladı.
Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter
Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter
Sufi anlayışın öğretileriyle bezenmiş "Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter", Hakan Mengüç'ün kaleminden yazıya aktarıldı. İnsanın kendini tanıması ve kendini gerçekleştirmesi aşamalarını örnek ve açıklamalarla ele alan...
Çamlıhemşin Ayder Kardan Adam Şenliği' Başladı
Çamlıhemşin Ayder Kardan Adam Şenliği" Başladı
Rize'de 12'ncisi düzenlenen "Çamlıhemşin Ayder Kardan Adam Şenliği" başladı.
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" Konferansı KOCAELİ(AA) - Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri tarafından "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" konulu konferans düzenlendi.
İran Arkeoloji Alanında Dünyayı 50 Yıl Geriden Takip Ediyor" İran Arkeoloji Enstitüsü Başkanı Mustafa Deh Pehlevan, İran'ın arkeoloji alanında dünyayı 50 yıl geriden takip ettiğini ve bu açığ..
Tuncelideki Hasta 2,5 Saatlik Zorlu Yürüyüşle Ambulansa Ulaştırıldı
Tuncelide'ki Hasta 2,5 Saatlik Zorlu Yürüyüşle Ambulansa Ulaştırıldı
Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde, yolu kar yüzünden kapalı olan mezrada rahatsızlanan tansiyon hastası, ekiplerin yaklaşık 2,5 saatlik zorlu yürüyüşü ile ambulansa taşınarak hastaneye kaldırıldı.
Devlet Çoksesli Korosu Tenso Üyesi Oldu Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu, Avrupa Profesyonel Korolar Birliğinin (TENSO) üyesi oldu.
Şempanze Cana 'Özel Aile Terapisi'
Şempanze Can'a "Özel Aile Terapisi"
Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçelerinden Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde dünyaya gelen ancak annesi tarafından kabullenilmeyen şempanze "Can"a, özel aile terapisi uygulanıyor.
Çocuk Müzikalinin Serisini Sahneye Taşıdı
Çocuk Müzikalinin Serisini Sahneye Taşıdı
Samsun Devlet Opera ve Balesinde (SAMDOB) rejisörlük yapan Şahan Gürkan, "Masal Şatosu2-Altın Ejderha" müzikali ile ilgili, "Genellikle filmlerin devamı çekilir. Zannediyorum Türkiye'de bir seriye dönüştürülen ilk çocuk...
Sinema Yazarı Enver Gülşenin Gözünden 'Buğday' ve 'Ahlat Ağacı'
Sinema Yazarı Enver Gülşen'in Gözünden "Buğday" ve "Ahlat Ağacı"
Sinema yazarı Enver Gülşen, Semih Kaplanoğlu ile Nuri Bilge Ceylan'ın birbirlerinden farklı yönetmenler olduğunu belirterek, "Kaplanoğlu ne kadar evrensel olmak için yerli olmaktan hareket ediyorsa Nuri Bilge Ceylan daha...
Sanat Eserine Dönüştürülen Kuru Yapraklar
Sanat Eserine Dönüştürülen Kuru Yapraklar
Adana'da üniversite yıllarından itibaren sanatla ilgilenen İsmail Erdem, çeşitli ağaç ve bitkilere ait kuru yaprakların üzerine hat yazıları, hayvan figürleri ve çeşitli motifler işleyerek onları birer sanat eserine...
Sokak Hayvanları İçin Yıllardır Ekmek Topluyorlar
Sokak Hayvanları İçin Yıllardır Ekmek Topluyorlar
Bursa'nın İnegöl ilçesinde iki arkadaş, kış aylarında topladıkları ekmek ve diğer yiyecekleri, zor koşullarda hayatta kalma mücadelesi veren sokak hayvanlarının bulunduğu bölgelere bırakıyor.
Nezihe Meriç Anısına "Korsan Çıkmazı" Sahnede Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından Nezihe Meriç, ölümünün 10. yılında Rint Tiyatro'nun sahneye koyduğu "Korsan Çıkmazı" eseriyle anılıyor..
Grup Mozaik" Bursa'da Konser Verdi Grup Mozaik'in konserine Bursalı müzikseverler yoğun ilgi gösterdi.