24 Ocak 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

24 Ocak 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Almanya'da Gülsin Onay Konseri Devlet sanatçısı Gülsin Onay, Almanya'nın Köln kentinde klasik müzik konseri verdi.
Senfoni ile Saz Eserleri" Crr'de Seslendirildi Türk müziği ile klasik Batı müziğinin bir araya geldiği "Senfoni ile Saz Eserleri" dinleyiciyle buluştu.
Samsun Devlet Opera ve Balesinden 'Tangoloji' Konseri
Samsun Devlet Opera ve Balesinden "Tangoloji" Konseri
Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), tango müziğinin sevilen melodilerini, "Anadolu Nefesli Beşlisi" topluluğunun yorumuyla sanatseverlerin beğenisine sundu.
Reng-i Hakkari' Konyada Sahne Aldı
Reng-i Hakkari" Konya'da Sahne Aldı
Hakkari Belediyesi Kültür ve Sanat İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu Konya'da sahne aldı.
Ayvalık'ta "12 Aylık Turizm Sezonu" İçin Çalışma Yapılacak Güney Marmara Kalkınma Ajansınca (GMKA) desteklenen "Ayvalık Doğal Yaşamı Koruyor" projesi kapsamında, Şeytan Sofrası Lagünü ve Ayva..
Erzurum'un Her Tarafı Tarih Kokuyor" Erzurum Valisi Okay Memiş, "Her tarafı tarih kokan, Mülki İslam'ın kilidi olan Erzurum'da nereye gidiyorsak tarihte yaşanmış bir kahramanlık ya da çok güz..
Almanya'da Türk Gençleri Evsizlere Çorba Dağıttı Almanya'nın Münih kentinde yaşayan Türk gençleri, sokakta yaşayan evsizlere ve yardıma muhtaç kişilere sıcak çorba dağıtıp ağaçlara kuşlar içi..
Bursa'da Kültür Sanat Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT) "Bana Mastikayı Çalsana" ve "Köprüdeki Adam" oyunlarını sanatseverlerle buluşturacak.
Samdob "Çingene Baron"U Tekrar Sahneleyecek Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), "Çingene Baron" operetini tekrar sahneye koyacak.
Başkent'te Seramik Sergisi Seramik Sanatçı Zeynep Uysal Nurlu'nun ikinci kişisel sergisi açıldı.
Özbekistan Kültür Bakan Yardımcısı Nazarbekov'dan Türksoy'a Ziyaret Özbekistan Kültür Bakan Yardımcısı Ozodbek Nazarbekov, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatını (TÜRKSOY) ziyaret ederek, TÜRK..
Öğrencilerin Sömestir Tatilinde Kayak Keyfi
Öğrencilerin Sömestir Tatilinde Kayak Keyfi
Erzincan'da eğitim gören 7-17 yaş aralığındaki 500 öğrenci, yarıyıl tatilini Ergan Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde kayak öğrenerek geçiriyor.
Güneydoğu'da Kültür-sanat Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sevilen oyunlarını sanatseverler için sahneleyecek.
Suriyeli Ailenin Boş Dükkanda Yaşam Mücadelesi - Şanlıurfa Terör örgütü YPG/PKK'nın işgal ettiği Rakka kentinden kaçmak zorunda kalan 8 çocuklu Suriyeli aile, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde..
Çocukları Oynadıkları Oyunlardan Yakalıyoruz" Gazeteci ve yazar Yalvaç Ural, "Tüm dünya çocuklarını yönlendiren egemen bir kültür gelişiyor.
Trabzon'da Kültür Sanat Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), "İkinci El Cinayet" adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor.
Çocukların Karne Hediyesi Tiyatro Oyunu Oldu
Çocukların Karne Hediyesi Tiyatro Oyunu Oldu
BURSA Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatiline özel olarak 'Getir karneni, al tiyatro biletini' etkinliği düzenledi.
Onları Görmese de Ders Verdiği Çocuklarla Huzur Buluyor
Onları Görmese de Ders Verdiği Çocuklarla Huzur Buluyor
Rize'nin Çayeli ilçesinde yaşayan ve geçirdiği rahatsızlık nedeniyle kör olan Muhammet Ali Ümit, 33 yıldır evinde gönüllü olarak ders anlattığı öğrencilerin başarıları ile mutlu oluyor.
Ordu'da Kültür Sanat Trabzon Devlet Tiyatrosu, "Ben Ödüyorum" adlı oyunu Ordu'da izleyicilerin beğenisine sunacak.
Ankara Uluslararası Film Festivalinde "Genç Jüri" Bu yıl 30'uncusu düzenlenecek Ankara Uluslararası Film Festivali'nin jürisinde, alanında başarılı genç sanatçılar da görev alacak.
Bu Hafta 5 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli 5 film vizyona girecek.