24 Ocak 2019 Perşembe Günü Dünya Haberleri

24 Ocak 2019 Perşembe Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, KKTCye Geldi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, KKTC'ye Geldi
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne geldi.
Venezuela Savunma Bakanı: Ordu, Guaidónun Ülkeyi Bölmesine İzin Vermeyecek
Venezuela Savunma Bakanı: Ordu, Guaidó'nun Ülkeyi Bölmesine İzin Vermeyecek
Üst düzey komutanlarla birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Vladimir Padrino López, ordunun kendisini "geçici devlet başkanı" ilan eden Juan Guaidó'nun ülkeyi bölmesine izin vermeyeceğini söyledi.
Putin'den, Maduro'ya Destek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, "Venezuela'nın iç işlerine müdahale edilmes..
İit'den "Filistinli Tutuklulara Yönelik İhlalleri Durdurun" Çağrısı İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların maruz kaldığı saldırıları kınayarak, ulu..
Ukrayna'da Devrik Lider Yanukoviç'e 'Vatana İhanet'ten 13 Yıl Hapis Ukrayna'da 2014 yılındaki kanlı ihtilalde devrilen eski Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç "vatan hainliği' suçlamasıyla gıyab..
Sudan'ın 5 Kentinde Gösteriler Devam Ediyor Sudan'ın beş kentinde düzenlenen gösterilerde Devlet Başkanı Ömer el-Beşir'e "görevi bırak" çağrısı yapıldı.
Finlandiya'da NATO Tartışması Finlandiya'da yapılan ankette "Devlet Başkanı NATO üyeliği için çağrıda bulunursa destekler misiniz?
Lavrov ABD'yi Venezuela'ya Müdahale Etmekle Suçladı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Venezuela'da yaşanan gelişmeleri "egemen bir devletin iç işlerine kaba bir müdahale" olarak niteledi.
AB Venezuela'da Kararsız Avrupa Birliği (AB), Venezuela'da Ulusal Meclis Başkanı ve muhalefet lideri Juan Guaido'nun kendisini "geçici başkan" ilan etmesinin ardından, kimi ülkenin lideri ola..
Şam'da Rusya Büyükelçiliği Yakınlarında Patlama – Suriye'nin başkenti Şam'da Rusya Büyükelçiliğinin olduğu bölgede bir patlama meydana geldi.
Şam'da Rusya Büyükelçiliği Yakınlarında Patlama – Suriye'nin başkenti Şam'da Rusya Büyükelçiliğinin olduğu bölgede bir patlama meydana geldi.
Hırsızı Yakalamak İçin Raylara Atladı, Dengesini Kaybetti, Trenin Altında Kaldı ? Hindistan'da bir tren istasyonunda hırsız yerde oturarak trenin gelmesini bekleyenlerden birinin telefonunu a..
Rakka'da Halk Ypg-Pkk'yı Protesto Etti Suriye'nin Rakka ilinde halk, en son bölgede yaşayan bir sivili öldüren YPGPKK'yı protesto etti.
İspanya ve Portekiz'den Venezuela İçin "Özgür Seçim" Çağrısı İspanya ve Portekiz hükümetleri, Venezuela'da Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun kendisini "geçici devlet başkanı" ilan etmesi ..
İsrail, Tel Aviv Yakınına Hava Savunma Sistemi Yerleştirdi Suriye'deki Beşşar Esed rejiminin, İsrail saldırılarına karşılık kendilerinin de Tel Aviv Havalimanı'nı vurabileceği iması üzerine T..
Yunan Vekilin Evine Molotoflu Saldırı
Yunan Vekilin Evine Molotoflu Saldırı
- SYRİZA partisinin Pella milletvekili Theodora Tzakri'nin evine molotoflu saldırı düzenlendi.
Rusya: Savaş Uçağımız, İsveç Uçağını 'Sınır İhlaline Karşı' Önledi Rusya Savunma Bakanlığı, Rus hava sahasını kontrol eden radarların Baltık Denizi'nde 'radar alıcısı kapalı' bir uçağın yakla..
Kamyon Zeminine Ayak Basan İşçi, Bir Anda Alevlerin İçinde Kaldı – Çin'de iki adamın bir kamyona, yük yüklediği sırada 'statik elektrik'ten kaynaklanan bir yangın çıktı.
Yetişkin Havuzuna Giren Çocuğu Boğulmak Üzereyken Güvenlik Görevlisi Kurtardı Brezilya'da bir tatil kompleksinde bir çocuk, yetişkin havuzuna girince boğulma tehlikesi geçirdi.
Almanya'da Türk Öğrencinin Tek Kişilik Oyunu Büyük Beğeni Topladı (Yeniden) ? Almanya'da tiyatro eğitimi gören Türk öğrenci Ayşe Güvendiren, İslam karşıtı bir oyunu eleştirdiği tek kişilik oy..
Prespa Anlaşması' Bugün Yunan Parlamentosunda Oylamaya Sunulacak –Yunanistan ve Makedonya arasındaki 'Makedonya' ismi sorununu çözmek üzere iki ülke arasında imzalanan 'Prespa Anlaşması' bugü..
Rusya Duma Meclisi: ABD Baskıcı Siyasetine Devam Ediyor Rusya Duma Meclisi Uluslararası Komite Başkanı Leonid Slutsky, ABD'nin Venezuela'ya karşı tutumunu sert bir dille eleştirdiLeonid Sluts..
İngiliz Polisi, 'Teröre' Karşı Vatandaşları Kısa Film ile Uyardı ? Birleşik Krallık 'ta Ulusal Terörle Mücadele Emniyet Ofisi, terörle mücadele kampanyası kapsamında sinemalarda 8 hafta kalac..
Venezuela'daki Protesto Gösterilerinde 16 Kişi Hayatını Kaybetti Venezuela'da hükümet karşıtı protestolar sırasındaki çatışmalarda en az 16 kişinin öldüğü belirtiliyor.
Almanya'da Türk Öğrencinin Tek Kişilik Oyunu Büyük Beğeni Topladı ? Almanya'da tiyatro eğitimi gören Türk öğrenci Ayşe Güvendiren, İslam karşıtı bir oyunu eleştirdiği tek kişilik oyunu ile bü..
Ünlü İşadamı ABD'de 238 Milyon Dolara Ev Aldı Amerikalı ünlü milyarder ve yatırım fonu yöneticisi Ken Griffin New York'ta 238 milyon dolara satın aldığı ev ile ABD'nin bugüne kadar en pahalı ..
Abd: Diplomatlarımız Venezuela'dan Ayrılmayacak ABD ile Venezuela arasındaki siyasi kriz büyüyorVenezuela Devlet Başkanı Maduro'nun ABD'li diplomatların 72 saat içinde ülkeyi terk etmelerini ..
Görme Engelli Çocuklara Kod Yazmayı Öğreten Uygulama
Görme Engelli Çocuklara Kod Yazmayı Öğreten Uygulama
Fakat Microsoft'un geliştirdiği yeni bir programla, görme engelliler dâhil herkes için kod yazmak mümkün. "Code Jumper" bir seri kapsülden oluşuyor.
» 1 2