23 Ocak 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

23 Ocak 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mfö Haliç Kongre Merkezi'nde Konser Verdi MFÖ, Poll Production organizasyonuyla düzenlenen "Halkın Yıldızları" etkinliği kapsamında hayranlarıyla bir araya geldi.
Mısır'da Hiksoslar Dönemine Ait Mezarlar Bulundu Mısır Tarihi Eserler Bakanlığı, ülkenin kuzeyinde Hiksoslar (M.Ö. 1788-1573) dönemine ait mezarlar keşfedildiğini açıkladı.
Anadolu Mutfağını Macaristan'da Tanıtıyor Türk mutfağı tarihi araştırmacısı, yemek yazarı ve şef Ömür Akkor, Macaristan'da Anadolu mutfak kültürünü tanıtıyor.
Ayşen Gruda'nın Vefatı Tiyatro ve sinema oyuncusu, Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Ayşen Gruda, tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında vefat etti.
If Wedding Fashion İzmir
If Wedding Fashion İzmir
Bu yıl 13'üncüsü düzenlenen, sektöründe "Avrupa'nın en büyük fuarı" olan IF Wedding Fashion İzmir'in 2'nci gününde de yoğunluk yaşandı.
Rumca ve Ermenice Şarkılar Crr'de Seslendirilecek Rumca ve Ermenice şarkılar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonuda müzikseverlerle buluşacak.
Yazar ve Şair Yavuz Bülent Bakiler'in Sağlık Durumu Yazar ve şair Yavuz Bülent Bakiler'in sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.
Mersin İhtiraslı Aşkın 'Carmen'i Kapalı Gişe İhtiraslı aşkın 'Carmen'i kapalı gişeMERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) sanatçıları tarafından uzun süredir provaları devam eden Georges Bizet'i..
Atık Şişelerden Kuşlara Yemlik Yaptılar
Atık Şişelerden Kuşlara Yemlik Yaptılar
Erzincan'da bir grup gönüllü genç, kışın yiyecek bulmakta güçlük çeken kuşların gıda ihtiyacını karşılamak amacıyla atık şişelerden yemlik yapıp buğdayla doldurarak ağaçlara astı.
Ayşen Grudanın Kendine Bile Giydirebilen Biri Olduğunu Gösterem Kedili Hikayesi
Ayşen Gruda'nın Kendine Bile Giydirebilen Biri Olduğunu Gösterem Kedili Hikayesi
Bir gün setten dönmüşüm, torunum Emre aradı: "Anneanne, yolda araba çarpmış bir kedi gördüm, veterinere götürdüm, tedavisini yaptırdım. Anneme götürdüm, o da temizledi eve aldı" dedi.
Edremitte 'Hayvanlar Alemi' Resim Sergisi
Edremit'te "Hayvanlar Alemi" Resim Sergisi
Balıkesir'in Edremit ilçesinde ressam İnayet Çeltikçi'nin akrilik boya ve kara kalem eserlerinden oluşan "Hayvanlar Alemi" adlı sergi izlenime sunuldu.
İhtiraslı Aşkın 'Carmen'i Kapalı Gişe MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) sanatçıları tarafından uzun süredir provaları devam eden Georges Bizet'in dünyaca ünlü eseri 2 perdelik 'Carmen' ope..
Kullanılmayan Giysileri Pazar Çantasına Dönüştürüyorlar
Kullanılmayan Giysileri Pazar Çantasına Dönüştürüyorlar
Bilecik Belediyesi Yaşayan Kent Müzesi'nde eski giysilerin geri dönüşümünü sağlayan kadınlar, pazar çantası ve kilim üretiyor.
Leage Of Legends Sevenleri Kendine Aşık Edecek Film Gibi Video: Awaken League of Legends'ın bu videosundan sonra keşke film yapsalar da izlesek diyeceksiniz.
Prematüre Doğan Bebeğini Mutlu Edecek Karelere İmza Atan Baba Gibi Baba
Prematüre Doğan Bebeğini Mutlu Edecek Karelere İmza Atan Baba Gibi Baba
Ryan normal bir doğumdan tam 9 hafta önce doğdu.
Sömestr Tatilinde İzlenecek Filmler
Sömestr Tatilinde İzlenecek Filmler
Sömestr tatili başlamasıyla öğrenciler aileleri ile bolca vakit geçirmeye fırsat buldu. Ailecek vakit geçirmek için ideal seçeneklerden olan sinema, sömestr tatili için ideal filmler sunuyor.
Sdt 'Düş Yakamdan'I Sahneleyecek
Sdt "Düş Yakamdan"I Sahneleyecek
Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), "Düş Yakamdan" adlı yeni komedi oyunuyla seyircileriyle buluşacak.
Sanatseverlere Müzede Müzik Ziyafeti Devlet Opera ve Balesince (DOB), tarih ile müziği bir araya getirmek amacıyla müzelerde verilecek konserlerde sanatseverlere müzik ziyafeti sunulacak.
Bursa Kent Müzesi Çarşamba Akşamları da Ziyarete Açık Olacak Bursa Kent Müzesi, ziyaretçilerini çarşamba akşamları da ağırlayacak ve saat 21.00'e kadar açık kalacak.
Malatyada Demiryolu Çalışanları 'Atatürk' Konserine Hazırlanıyor
Malatya'da Demiryolu Çalışanları "Atatürk" Konserine Hazırlanıyor
Malatya'da, aralarında mühendis, makinist, hareket ve yol bakım memurunun da bulunduğu TCDD çalışanlarının oluşturduğu koro, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Malatya'ya gelişinin 88. yılı ile TCDD'nin kuruluşunun 163. yıl...
Rafadan Tayfa' Göbeklitepede
Rafadan Tayfa" Göbeklitepe'de
UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Göbeklitepe'nin çocuklara tanıtımı amacıyla "Rafadan Tayfa" adlı animasyon filminin ikincisi hazırlanıyor.
Sürre Alayı'Nda Kullanılan Sandığa Ziyaretçi İlgisi
Sürre Alayı"Nda Kullanılan Sandığa Ziyaretçi İlgisi
Gaziantepli bir deri ustası tarafından 1897'de yapılan ve Osmanlı döneminde her yıl Hicaz'a gönderilen Sürre Alayı'nda kullanılan deri sandık, ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.
Sahipsiz Hayvanları 30 Yıldır Besliyor
Sahipsiz Hayvanları 30 Yıldır Besliyor
Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Şenay Uçak, 30 yıldır düzenli olarak her sabah sahipsiz kedi ve köpeklerin yanı sıra martı ve güvercin gibi hayvanları elleriyle besliyor.
Bbdso'dan Nefesli Çalgılar Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde, dahi besteci Wolfgang Amadeus Mozart ve ünlü Alman besteci Richard Strauss'un nefesli ..