20 Ocak 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

20 Ocak 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bisanthe 4. Oda Müziği Festivali
Bisanthe 4. Oda Müziği Festivali
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Bisanthe 4. Oda Müziği Festivali başladı.
Yazar ve Şair Yavuz Bülent Bakiler'in Sağlık Durumu İyi Yazar ve şair Yavuz Bülent Bakiler'in sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.
El Ele Geleceğe, Sevgiyle Dokunalım Sıcacık Yüreklere' Kampanyası
El Ele Geleceğe, Sevgiyle Dokunalım Sıcacık Yüreklere" Kampanyası
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ezine Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin başlattığı "El ele geleceğe, sevgiyle dokunalım sıcacık yüreklere" kampanyasında toplanan yardımlar ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştı.
Göbeklitepeye Ziyaretçi Akını
Göbeklitepe'ye Ziyaretçi Akını
Şanlıurfa'da bulunan ve Dünya Kültür Miras Listesi'ndeki (UNESCO) Göbeklitepe, yarıyıl tatili dolayısıyla adeta yerli ziyaretçi akınına uğruyor.
Midyat'ta Silahlı Kavga: 1 Ölü, 1 Yaralı Mardin'in Midyat ilçesinde silahlı kavgada vurulan iki kardeşten biri öldü, diğeri yaralandı.
Öğrenciler Yeteneklerini Keşfedecek
Öğrenciler Yeteneklerini Keşfedecek
Venezia Mega Outlet'te yarıyıl tatili boyunca çocuklara yönelik Masal ve Sanat Atölyesi etkinlikleri yapılacak.
Bilecikte Kızak Festivali
Bilecik'te Kızak Festivali
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, kızak festivali düzenlendi.
Çanakkalede Deve Güreşi Festivali
Çanakkale'de Deve Güreşi Festivali
Çanakkale'de "6. Büyük Truva Deve Güreşleri Festivali" düzenlendi.
Tarihi Antep Sokakları Kudeb Tarafından Sağlıklaştırıldı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Koruma Uygulama Denetim Büro (KUDEB) Daire Başkanlığınca, 2018 yılı içerisinde sokak sağlıklaştırma ça..
Uludağda 'Kış Şenliği'
Uludağ'da "Kış Şenliği"
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ'da "Kış Şenliği" düzenlendi.
Tarihi Kütahya Kalesinde Beyaz Güzellik
Tarihi Kütahya Kalesi'nde Beyaz Güzellik
Bizans döneminde yapılan Selçuklular, Germiyanoğulları ve Osmanlılar tarafından kullanılan tarihi Kütahya Kalesi, kar yağışının ardından oluşan beyaz örtüsüyle kartpostallık görüntüler oluşturdu.
Turgut Cansever İyi Okunmalı ve İyi Anlaşılmalıdır" Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, hala tahrip edilmemiş evleri, sokakları, mahalle ve şehirleri korumak ..
Köyde Mimari Doğu Karadeniz" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu Mimar Orhan Özgüner'in 1968 yılında çektiği fotoğrafların sunulduğu "Köyde Mimari Doğu Karadeniz" sergisi sanatseverlerle buluştu.
Haftanın Tarihine Bakış Gazeteci yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te evinin önünde, aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu yaşamını yitirdi.
Dağın Eteğindeki Antik Kent Turizme Kazandırılacak
Dağın Eteğindeki Antik Kent Turizme Kazandırılacak
Gümüşhane'nin Kelkit ilçesindeki dağın eteğine Doğu Roma İmparatorluğu döneminde sınırı muhafaza etmek amacıyla kurulduğu tahmin edilen Satala kentinin turizme kazandırılması amacıyla "Antik Satala Kentinin Turizme...
Üniversiteliler Can Dostları İçin Çalışıyor
Üniversiteliler Can Dostları İçin Çalışıyor
Uşak'ta kendilerini "Sokağın Melekleri" olarak adlandıran bir grup üniversite öğrencisi, her gece kentin yüze yakın noktasına sokak hayvanları için mama bırakıyor.
Ziyaretçi Rekoru 'Tropik Kelebek Bahçesi' ile Kırılacak
Ziyaretçi Rekoru "Tropik Kelebek Bahçesi" ile Kırılacak
Alan genişliği ve tür sayısı bakımından Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, bu yıl hedeflediği 5,5 milyon ziyaretçi sayısına "tropik kelebek bahçesi" sayesinde ulaşmayı...
Atık Malzemeden Yem Kabı Yaptırdılar Mardin'in Midyat ilçesinde sivil toplum kuruluşları, atık malzemeden yapılan yem kaplarını sokak hayvanları için farklı yerlere bıraktı.
Buz Tutan Çıldır Gölüne Turist İlgisi
Buz Tutan Çıldır Gölü'ne Turist İlgisi
CÜNEYT ÇELİK/HÜSEYİN DEMİRCİ - Doğu Anadolu'nun en büyük ikinci gölü olan ve kış aylarında yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü, yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor.
Neophilia" Resim Sergisi 6 Şubat'ta Açılacak Ressam Zeynep Çopur'un ilk kişisel sergisi "Neophilia", F Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşacak.
Yük Taşımakta Kullanılan Katırlar Dağcıların Yoldaşı Oldu
Yük Taşımakta Kullanılan Katırlar Dağcıların Yoldaşı Oldu
Dünyanın dört bir yanından gelerek Doğu Anadolu'daki dağlara tırmanan dağcılara "katırcılar" eşlik ediyor.
Hayalindeki Mekanları Kumaşlara Nakşetti Sanatçı Damla Yalçın'ın ilk solo sergisi "Hatırlanamaz Olanın Hafızası", KRANK Art Gallery'de 23 Şubat'a kadar görülebilecek.
Farklı Meslek Grupları Tiyatroyla Buluştu
Farklı Meslek Grupları Tiyatroyla Buluştu
Adıyaman'da sosyal medya üzerinden bir araya gelen doktor, öğretmen, öğrenci ve esnaf gibi çeşitli meslek grubu mensupları "Gölge sanat" adını verdikleri tiyatro topluluğuyla oyunlar sahneliyor.
Kafe Konseptli Kursta İngilizce Öğreniyorlar
Kafe Konseptli Kursta İngilizce Öğreniyorlar
Gaziantep'te bir grup girişimci, yabancı dil öğrenimi sırasında yaşanan sorunları dikkate alarak dil kursunu kafe konseptine taşıyıp 2 ay gibi kısa sürede 100'den fazla kişiye hitap eder hale geldi.
Adıyamanda Telef Olmuş 5 Dağ Keçisi Bulundu
Adıyaman'da Telef Olmuş 5 Dağ Keçisi Bulundu
Adıyaman'da Çelikhan ilçesinde telef olmuş 5 dağ keçisi bulundu.
Evhami "Bir Osmanlı Komedisi" Seyirciyle Buluşuyor Feraizcizade Mehmet Şakir'in yazdığı Evhami "Bir Osmanlı komedisi" Ziya Kibar'ın yönetmenliğinde İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi..