20 Ocak 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

20 Ocak 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakan Dönmez: Sudan ve Özbekistan'da Maden Arama Ruhsatı Aldık ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sudan ve Özbekistan'da maden arama ruhsatı aldıklarını belirterek, "Sudan'da ruhs..
Arap Birliğinde Suriye mesajı: Ev sahipliği yapanlar finanse edilmeli
Arap Birliği'nde Suriye mesajı: Ev sahipliği yapanlar finanse edilmeli
4. Arap Birliği Ekonomik ve Sosyal Gelişim Zirvesi'nde, Suriyeli mülteciler için tüm donör ülke ve Arap fonlarının omuz omuza çalışmasının önemi konusunda mutabık kalınırken, mültecilere ev sahipliği yapan ülkelerdeki...
Uluslararası 50. Düsseldorf Yat Fuarı Almanya'nın Düsseldorf kentinde bu yıl 50'ncisi düzenlenen Uluslararası Yat Fuarı'na (Boot 2019), 73 ülkeden iki bin firma katılıyor.
Giderek Daha İyiye Giden Bir Programımız Var'
Giderek Daha İyiye Giden Bir Programımız Var"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bundan 5-6 ay önce de bir ekonomik saldırıyla karşı karşıya kalmıştık. Hamdolsun onun ilk şok dalgasını atlatmış olduk. Giderek daha iyiye giden bir programımız var." dedi.
ABDde kar fırtınası: 5 bin uçuş iptal
ABD'de kar fırtınası: 5 bin uçuş iptal
Olumsuz hava koşulları nedeniyle Boston Logan Havalimanı başta olmak üzere ülkede 5 bine yakın uçuş iptal edildi.
Dha Yurt Bülteni - 12 BAKAN DÖNMEZ: SUDAN VE ÖZBEKİSTAN'DA MADEN ARAMA RUHSATI ALDIKENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sudan ve Özbekistan'da maden arama ruhsatı aldıklarını belir..
Bakan Dönmez: Sudan ve Özbekistan'da Maden Arama Ruhsatı Aldık
ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sudan ve Özbekistan'da maden arama ruhsatı aldıklarını belirterek, "Sudan'da ruhsatı aldık, inşallah orada altın madeni arayacağız. Ata yurdumuz Özbekistan'da da maden arama...
Erdoğandan Afrin mesajı
Erdoğan'dan Afrin mesajı
Arin'deki saldırıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar hiçbir zaman bizim Afrin'deki mücadelemizi yıldırmayacak.
Türkiye Sudanda ve Özbekistanda Arama Yapacak
Türkiye Sudan'da ve Özbekistan'da Arama Yapacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Sudan'da ruhsat aldık.
Uludağ Kış Şenliği Bursalıları zirvede buluşturdu
Uludağ Kış Şenliği Bursalıları zirvede buluşturdu
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uludağ Kış Şenliği, 20 binin üzerinde vatandaşı zirvede buluşturdu.
BUSİAD ismini değiştirdi
BUSİAD ismini değiştirdi
Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD), tüzük değişikliğine giderek, adını Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği olarak değiştirdi.
Bursa tekstil sektörünün rotası İngiltere
Bursa tekstil sektörünün rotası İngiltere
Bursa tekstil sektörü temsilcileri, BTSO'nun Küresel Fuar Acentesi projesi kapsamında gerçekleştirilen organizasyonla İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Londra Tekstil ve Aksesuarları Fuarı'nı ziyaret etti.
Meslek liseleri için rapçi oldular
Meslek liseleri için rapçi oldular
Kalifiye işgücünün yetiştirilmesine katkıda bulunarak gençleri meslek eğitimine özendirmek amacıyla 'BOSİAD Mesleki-Teknik Eğitimi Özendirme Projesi'ni hayata geçiren BOSİAD, projesinin açılışını düzenlediği konserle...
Sakarya'dan Kısa Kısa Sakarya'daki Yeni Hal Kompleksi'nin yarın hizmete başlayacağı bildirildi.
Erdoğan: Önümüze çıkanı tepeler geçeriz
Erdoğan: Önümüze çıkanı tepeler geçeriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin'de bütün terör örgütlerini tünellere gömdük... Bu yolda önümüze çıkanı tepeler geçeriz" diye konuştu.
İrana ihracat tamamen durabilir
İran'a ihracat tamamen durabilir
MÜSİAD Tahran Temsilcisi Fatih Çayabatmaz, İran'ın yerli üretimi olan malların ithalatını yasaklama kararının bu ülkeye ihracatı durma noktasına getirebileceğini söyledi.
İzmir'de İki Fuar Birden Açılacak IF Wedding Fashion İzmir - 13. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı ile Leather & More - 2. Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarı, 22 Ocak'ta açılacak.
Marmarabirlikte Hedef 1 Milyar TL Ciro
Marmarabirlik'te Hedef 1 Milyar TL Ciro
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bulunan Edincik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi'nin genel kuruluna katılan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, 2019 yılı hedeflerinin 40 bin ton satış ve 600 milyon TL ciro...
Selden Etkilenen Mahallelerde Zarar Tespit Çalışması Tamamlandı Çukurova bölgesinde son günlerde etkili olan yoğun yağışlar nedeniyle Amik Ovası'ndaki Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde selden etkil..
Kayseri Şeker'de Koordinasyon Toplantısı Yapıldı Kayseri Şeker Fabrikası tarafından hedeflerin ve yatırımların görüşüldüğü koordinasyon toplantısı yapıldı.
Sümela Manastırı teleferik ihalesi şubat ayında yapılacak
Sümela Manastırı teleferik ihalesi şubat ayında yapılacak
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Sümela Teleferik Projesi ihalesinin 19 Şubat'ta yapılacağını söyledi.
Fizibilite Toplantısı Yapıldı
Fizibilite Toplantısı Yapıldı
Balıkesir'in Edremit Kaymakamlığı öncülüğünde Güney Marmara Kalkınma Ajansı katkıları ile yürütülmekte olan Edremit'te Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (Süs Bitkileri-Çiçekçilik) kurulması çalışmaları ile...
Ege Bölgesi'nden 149 Ülkeye Hububat İhracı Ege Bölgesi'nden 149 ülkeye hububat, bakliyat, yağlı tohumlar, bitkisel yağ ve baharat ihraç edildi.
İran'a İhracatımız Neredeyse Durma Noktasına Gelebilir" Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tahran Temsilcisi Fatih Çayabatmaz, İran Meclisinin "iç piyasanın ihtiyacını karşılaya..
Bakan Yardımcısı Cansız: Maden Arama, Araştırma ve Sondaj Çalışmalarına Hız Verdik
Bakan Yardımcısı Cansız: Maden Arama, Araştırma ve Sondaj Çalışmalarına Hız Verdik
ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, "Maden varlıklarımızın ortaya çıkarılabilmesi adına maden arama, araştırma ve sondaj çalışmalarına hız verdik.
Kütahya, karlar altında bambaşka bir görünüme kavuştu
Kütahya, karlar altında bambaşka bir görünüme kavuştu
Kütahya Kalesi beyaz örtüsüyle farklı bir görünüme kavuşurken, kalenin eteklerinde bulunan çatıları karla kaplı eski evler güzel bir manzara oluşturdu.
Sümela Manastırı Teleferik Projesi İhalesi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Sümela Manastırı Teleferik Projesi'nde yapım ihalesinin şubat ayında gerçekleştirilece..
Arslan'dan, 'Enflasyon Oranında Artış' Talebi HAK İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) Başkanı Mahmut Arslan, "Hükümetimizden talebimiz taşerondan kadroya geçen, KİT'lerde kadro alamamış ..
Müsiad Milli ve Yerli Üretim Üst Kurulu Başkanı Meşe: 'Samsun, Amasya ve Kastamonu Kenevir Tohum...
Müsiad Milli ve Yerli Üretim Üst Kurulu Başkanı Meşe: "Samsun, Amasya ve Kastamonu Kenevir Tohum...
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Milli ve Yerli Üretim Üst Kurulu Başkanı Soner Meşe, dünyada eşi benzeri olmayan Türk kenevir tohumunun üretimi için Samsun, Amasya ve Kastamonu'yu belirlediklerini...
İran, yerli üretimi olan malların ithalatını yasakladı
İran, yerli üretimi olan malların ithalatını yasakladı
İran meclisi, iç piyasanın ihtiyacını karşılayacak kadar ülkede üretimi olan "benzer" malların ithalatını yasakladı.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı: İş adamlarımızın daha cesur olması gerekiyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı: İş adamlarımızın daha cesur olması gerekiyor
"İş adamlarımızın daha cesur olması gerekiyor" diyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Latin Amerika ve Afrika ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi çağrısında bulundu.
TMO 10 Bin Ton Fındığı Fiskobirlik'e Teslim Etmeye Başlıyor Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, TMO stoklarından ilk olarak 750 ton..
Aziz Kocaoğlu neden aday olduğunu açıkladı
Aziz Kocaoğlu neden aday olduğunu açıkladı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Benim İzmir'e karşı borcum var. İzmir'de en uzun belediye başkanlığı yapan kişiyim. Bu kadar problem olmasıydı aday olmayacaktım. Ama İzmirliye olan sorumluluğumdan dolayı...
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 325,62 lira, en düşük 6 lira olarak belirlendi.
Egeli Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar İhracatçılarından Tarihi İhracat
Egeli Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar İhracatçılarından Tarihi İhracat
Ege Bölgesi'nden 149 ülkeye hububat, bakliyat, yağlı tohumlar, bitkisel yağ ve baharat ihraç edildi.
» 1 2