19 Ocak 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

19 Ocak 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Denizlide 5 Avukatın Kurduğu Müzik Grubuna Büyük İlgi
Denizli'de 5 Avukatın Kurduğu Müzik Grubuna Büyük İlgi
DENİZLİ'de, 5 avukat tarafından kurulan 'Suça Sürüklenen Çocuk' isimli müzik grubu, yardıma muhtaç kimseler için bir eğlence mekanında konser verdi.
Balenin Yıldızları" Antalya'da Buluştu Antalya'da düzenlenen "Balenin Yıldızları Gala Gecesi" programına sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.
İnteraktif Opera Şovu İzleyiciyle Buluştu Şef Musa Göçmen'in sahneye koyduğu "The Fun Time of the Opera", prömiyer yaptı.
Carmen Kapalı Gişe Prömiyer Yaptı
Carmen' Kapalı Gişe Prömiyer Yaptı
MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) sanatçıları tarafından uzun süredir provaları devam eden Georges Bizet'in dünyaca ünlü eseri 2 perdelik 'Carmen' operası, yoğun ilgi nedeniyle kapalı gişe prömiyeriyle sanatseverlerle...
Carmen" Kapalı Gişe Prömiyer Yaptı MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) sanatçıları tarafından uzun süredir provaları devam eden G. Bizet'in dünyaca ünlü eseri 2 perdelik 'Carmen' operası yoğ..
Mdob 'Carmen Operası'Nın Prömiyerini Gerçekleştirdi
Mdob "Carmen Operası"Nın Prömiyerini Gerçekleştirdi
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Fransız yazar Prosper Merimee'nin aynı adlı romanından operaya uyarlanan "Carmen"i ilk kez seyircisiyle buluşturdu.
Artvinde 'Şavşat Yavuzköy Kış Şenlikleri' Düzenlendi
Artvin'de "Şavşat Yavuzköy Kış Şenlikleri" Düzenlendi
Artvin'in "sakin şehir" unvanlı ilçesi Şavşat ilçesinde 6'ncısı düzenlenen "Şavşat Yavuzköy Kış Şenlikleri" renkli görüntülere sahne oldu.
Çiçero'Nun Ankara Galası Yapıldı
Çiçero"Nun Ankara Galası Yapıldı
Türk casusu İlyas Bazna'nın hikayesini konu alan "Çiçero" filminin gösterimi, oyuncuların da katılımıyla Ankara'da yapıldı.
Tyb'den 40'ıncı Yıla Özel Eser Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Genel Başkanı Musa Kazım Arıcan, "Bizim medeniyetimiz açısından çok önemli coğrafyalar var. Ortadoğu, Kafkaslar ve Balkanlar gönü..
İzmirde 'En Güzel Deve' Seçildi
İzmir'de "En Güzel Deve" Seçildi
İzmir'in Selçuk ilçesinde, bu yıl 8'incisi düzenlenen "En Süslü Deve Yarışması"nda birinciliği, Baybars Faytoncu isimli deve kazandı.
Etiyopyalı Hristiyanlar Timkat'ı Kutladı ADDİS ABABA(AA) - Etiyopya'da Ortodoks Hristiyanlar, Hz. İsa'nın Ürdün Nehri'nde vaftiz edilişi anısına düzenlenen Timkat Bayramı (Epifani) kutlamalar..
Grafikli - Gazellerin "Piri" Kazancı Bedih Anılıyor Anadolu kültürünün yanık sesli üstadı, Fuzuli ve Nabi gibi şairlerin gazellerini davudi sesiyle okuyan ünlü gazelhan Kazancı Bedih, vefatın..
Doğu Anadolu'da 408 Köy ve Mahalle Yolu Kapandı Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 408 mahalle ve köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
Kilis'in Tarihi Evleri Araştırma Merkezine Dönüştürülüyor Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KİYÜ) tarafından hayata geçirilen "Kilis Tarihi ve Kültürü Canlanıyor" projesi kapsamında restore ediler..
Şanlıurfalı Gazelhan Kazancı Bedih Anıldı
Şanlıurfalı Gazelhan Kazancı Bedih Anıldı
Şanlıurfa'da, 15 yıl önce katalitik sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitiren Kazancı Bedih ismiyle tanınan ünlü gazelhan Bedih Yoluk, ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı.
Duygulandıran Müzeye 'Doğu Ekspresi' Dopingi
Duygulandıran Müzeye "Doğu Ekspresi" Dopingi
Kars'ta, Osmanlı-Rus Savaşı'nda bir tabur askerin şehit olması nedeniyle literatüre "Kanlı Tabya" olarak geçen alanda kurulan interaktif özellikli Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi'ni 2018 yılında, bir çoğu Doğu Ekspresi...
Öğrencilerden Sokak Kedilerine Sıcak Yuva
Öğrencilerden Sokak Kedilerine Sıcak Yuva
Trabzon'un Of ilçesindeki bir grup lise öğrencisi, kendi imkanlarıyla yaptıkları kulübeleri okulların bahçelerine koyarak kedilerin soğuktan korunmasına yardımcı oldu.
Şanlıurfa Müze Kompleksine 'Göbeklitepe' İlgisi
Şanlıurfa Müze Kompleksi'ne "Göbeklitepe" İlgisi
UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki, "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Şanlıurfa'daki Göbeklitepe'de çıkarılan eserlerin sergilendiği ve "Türkiye'nin en büyük müzesi" unvanına sahip Şanlıurfa Müze Kompleksi'ne,...
Bir Tenor Aranıyor' Yarın İzleyiciyle Buluşacak
Bir Tenor Aranıyor" Yarın İzleyiciyle Buluşacak
Bir Tenor Aranıyor adlı müzikli oyun yarın başkentli izleyicilerle buluşacak.
Aileyi Koruyamazsak Gelecek Nesilleri Kaybederiz" Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, özellikle dijitalleşme öncesinde, toplumlarda sosyal dengeyi sağlayan geleneklerin orta..
Uluslararası Sanat Projesine Türkiye'den Bir Üniversite Küratörlüğünü Belçikalı sanatçı Prof. Martin R. Baeyens ve koordinatörlüğünü Doğu Akdeniz Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletiş..
Yükselen Yaşam Felsefi Trendi: Hygge
Yükselen Yaşam Felsefi Trendi: Hygge
Danimarka'da ortaya çıkan "hygge" yaşam felsefesi, Avrupa'nın ilgisini çeken bir yaşam biçimine dönüştü. Danimarkalıların yüksek olduğu düşünülünce bu akımın neden hızlı yayıldığını anlamak hiç de zor değil. Hygge yaşam...
Bursa'da "İş'ten Sesler Korosu" Konseri Bursa'da bazı sanayi kuruşlarında çalışan bir grubun oluşturduğu "İş'ten Sesler Korosu" konser verdi.