19 Ocak 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

19 Ocak 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Asgari Ücretli İşçi En Çok 1969'da Birikim Yapabildi Türkiye'de asgari ücretin uygulanmaya başladığı 50 yıldan bu yana, asgari ücretli bir işçinin en çok çeyrek altın alabildiği yıl 1969 yılı..
Trumptan Suriyeden çekilme açıklaması
Trump'tan 'Suriye'den çekilme' açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump, "Rusya, İran, Suriye, Irak ve diğer ülkeler için DEAŞ'lıları öldürüyoruz.
Avcılarda fabrika yangını
Avcılar'da fabrika yangını
Fabrikanın çatısında çıkan yangına itfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor.
Bakan Dönmez: Doğal Gaz İçin Çalışmalara Başladık -1 ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, doğal gaz sondajı için çalışmalara başlandığını ifade ederek, "İnşallah Şubat sonu Mart içe..
Galatasaraydan 6 gollü galibiyet
Galatasaray'dan 6 gollü galibiyet
Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında Galatasaray, konuk ettiği MKE Ankaragücü'nü 6-0 yendi.
Masterchef Mehmet Sur 'un Elinden İlk Kez Şırdan Yedim | Acayip Tarifler SelamlarSonunda #masterchefturkiye ve #yemekteyiz den tanıdığınız @sirdancimehmet in mekanına gittim ve meşhur #şı..
'Mart içerisinde ilk sondajımızın neticelerini alacağız'
"Mart içerisinde ilk sondajımızın neticelerini alacağız"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Antalya açıklarındaki sondaj çalışmaları ile ilgili, "Hedef derinliğimiz deniz seviyesinden itibaren 5 bin 500-6 bin metreler.
Bursa'da "Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğine Giriş Eğitimi" Bursa'da, tıbbi ve aromatik bitkilerin tanıtılacağı "Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğine Giriş Eğitimi" başladı.
Bakan Dönmez: Doğal Gaz İçin Çalışmalara Başladık
Bakan Dönmez: Doğal Gaz İçin Çalışmalara Başladık
ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, doğal gaz sondajı için çalışmalara başlandığını ifade ederek, "İnşallah Şubat sonu Mart içerisinde ilk sondajımızı neticelerini alacağız" dedi.
Sakarya'da 'Tank Palet' Tepkisi SAKARYA'da, Tank Palet Fabrikası'nın özel şirkete devredilmesine karşı yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla miting düzenlendi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Elvan: 'Türkiyede Her Yıl 1 Milyon 100 Bin Genç İş Gücüne...
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Elvan: "Türkiye'de Her Yıl 1 Milyon 100 Bin Genç İş Gücüne...
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, Türkiye'nin, dünyada iş gücüne katılım oranı en hızlı artan ülkelerin başında geldiğini belirterek, "Her yıl yaklaşık 1 milyon 100 bin kardeşimiz iş gücü piyasasına girmiş.
Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarının Yeni Dönem Başvuruları Başladı
Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarının Yeni Dönem Başvuruları Başladı
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu'nun yeni dönem üyelik başvurularının başladığını açıkladı.
Hrant Dink, Agos gazetesi önünde anıldı
Hrant Dink, Agos gazetesi önünde anıldı
Uğradığı silahlı saldırı sonucu 12 yıl önce hayatını kaybeden Hrant Dink için çalıştığı Agos gazetesi önünde anma töreni düzenlendi.
Sakaryada Tank Palet Tepkisi
Sakarya'da 'Tank Palet' Tepkisi
SAKARYA'da, Tank Palet Fabrikası'nın özel şirkete devredilmesine karşı yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla miting düzenlendi.
Bakan Ersoy'dan Turizmcilere: Kışın Peynir Ekmek Fiyatına Otel Veriyorsunuz ANTALYA'da turizm sektörü temsilcileriyle buluşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "2019- 2020 kış dönemi..
Sanayide Yeni Ufuk, Savunma Sanayii" Toplantısı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, "Türkiye'den dünya çapında, küresel şirketler çıkartmak istiyoruz.
Bakan Ersoy: Turizm Geliştirme Fonunu bu yıl hayata geçireceğiz
Bakan Ersoy: Turizm Geliştirme Fonu'nu bu yıl hayata geçireceğiz
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, "Kalıcı politika oluşturmamız gerekiyor.
Tunus Genel İşçi Sendikasından Yeniden Grev Kararı Tunus Genel İşçi Sendikası (UGTT) kamu sektöründe 20-21 Şubat'ta genel greve gidileceğini duyurdu.
Altın üretimi 2018de yüzde 20 arttı
Altın üretimi 2018'de yüzde 20 arttı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, "2018 yılı altın üretimi, 2017 yılına göre yüzde 20 artarak, cari açığın yaklaşık 200 milyon dolar azalmasına katkı sağladı.
Fındık üreticilerine sigorta uyarısı
Fındık üreticilerine sigorta uyarısı
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, "Fındıkta devlet destekli tarım sigortası başvuruları başladı.
Hayatımız Maden 2' Çalıştayı
Hayatımız Maden 2" Çalıştayı
Maden Jeologları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şentürk, madenlerin giderek derinleştiğini belirterek, "Kısa zamanda 120 metrelere inecek.
Bakan Ersoydan Turizmcilere: Kışın Peynir Ekmek Fiyatına Otel Veriyorsunuz
Bakan Ersoy'dan Turizmcilere: Kışın Peynir Ekmek Fiyatına Otel Veriyorsunuz
ANTALYA'da turizm sektörü temsilcileriyle buluşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "2019- 2020 kış dönemi kontratları yapılıyor ve herhalde gerekli cesaret oluştu, fiyatları artık herhalde yükselteceksiniz.
Hayatta Kalmak İçin Hangisini Seçerdin? Beynini Geliştiren 13 Zeka Bulmacası Bugün sizlere birbirinden eğlenceli ve zorlu bazı sorular hazırladık.
Fındık Üreticilerine Sigorta Uyarısı Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkta devlet destekli tarım sigortası başvurularının başladığını belirterek üreticilere 10 Mart'a kadar ür..
Altın Üretimi 2018'de Yüzde 20 Arttı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, altın üretiminin 2018'de bir önceki yıla göre yüzde 20 artarak, cari açığın yaklaşık 200 milyon ..
Pakdemirli AB Komiseri Hogan ile Görüştü Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Avrupa Birliği (AB) Tarım ve Kırsal Kalkınma Komiseri Phil Hogan ile görüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Samsun adaylarını tanıtıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Samsun adaylarını tanıtıyor
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "AK Parti Samsun Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı"nda konuşuyor.
Ankara'dan ABD ve Çin'e Direkt Uçuş Hedefi Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara'dan yurt dışına direkt uçuşlar için sürekli çalıştıklarını belirterek, "ABD, ..
Türkiye'de Tarım Evrim Geçirmektedir" Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Tarım, ülkemizde bilişim teknolojilerinin gelişimiyle insana, bitkiye, hayvana, çevreye duyarlı, üretimde kalite..
Meksikada boru hattında patlama: 21 ölü
Meksika'da boru hattında patlama: 21 ölü
Meksika'da boru hattındaki çatlaktan sızan petrolün alev almasıyla yaşanan patlamada, sızan petrolü toplayan 21 kişi hayatını kaybetti, 71 kişi ağır yaralandı.
Gmis Armutçuk Şubesinin 11. Olağan Genel Kurulu
Gmis Armutçuk Şubesi'nin 11. Olağan Genel Kurulu
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Armutçuk Şubesi'nin 11. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.
» 1 2 3