18 Ocak 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

18 Ocak 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Muğla'da "Üstad" Oyunu Sahnelendi Muğla'da, Necip Fazıl Kısakürek'in hayat hikayesini konu alan "Üstad" oyunu, tiyatroseverlerle buluştu.
Köylü Kadınlar Sahnede Buluştu Muğla'nın Menteşe ilçesi Yaraş Mahallesi'nde tiyatro topluluğu kuran kadınlar, "Sarı İnek" oyunu için sahneye çıktı.
Çdso'dan Klasik Müzik Konseri Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) klasik müzik konseri verdi.
Hafız" Uygulaması Yayımlandı Kur'an-ı Kerim'i okuyup, dinleyip ve kısmen ya da tamamen ezberlemek isteyen vatandaşlar için geliştirilen "Hafız" uygulaması yayımlandı.
Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin, 2019 yılı Ocak ayı mazerete bağlı yer değiştirm..
Tekin Koçan'ın Kişisel Resim Sergisi Açıldı Ressam ve akademisyen Tekin Koçan'ın, "turkuaz" isimli 13'üncü kişisel resim sergisi Taşhan Bedesteni'nde açıldı.
Don Giovanni Operası Yeniden Sahnede İzmir Devlet Opera ve Balesi'nin, geçen sezon prömiyeri yapılan Wolfgang Amadeus Mozart'ın iki perdelik Don Giovanni Operası'nı 31 Ocak'tan itibaren sahne..
Şehit Çocuklarına Karnelerini Emniyet Müdürü ve Jandarma Komutanı Verdi Afyonkarahisar'da özel bir okulda eğitim gören şehit çocuklarına yarı yıl karnelerini Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gür..
Minik "Toprak" İçin Seferber Oldular Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde hastalanan ve ateşi düşmeyen 16 aylık Toprak Aslan, köy yolunun kardan kapalı olması nedeniyle ekipler ve vatandaşların saa..
Eski Topraklar", Öğrencilere Eski Türküleri Öğretiyor Aydın'da yaşları 70 ile 80 arasında değişen müzisyenler, yörenin unutulmaya yüz tutmuş türkülerini ilkokul öğrencilerine öğretiyor.
Okullarda Karne Heyecanı Rize, Artvin, Ordu, Trabzon, Giresun, Gümüşhane ve Bayburt'ta öğrenciler, 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci döneminin sona ermesiyle karne heyecanı yaşadı.
Uludağda İlk Elektronik Müzik Festivali Gerçekleşti (2)
Uludağ'da İlk Elektronik Müzik Festivali Gerçekleşti (2)
DJ'LER ULUDAĞ'I SALLADI13 yabancı, 15'ten fazla yerli DJ'in sabahlara kadar binlerce kişiyi karlar üzerinde eğlendirdiği Uludağ Music Festival'da katılımcılar çeşitli aktivitelerle dolu dolu bir festival geçirdi.
Uludağda İlk Elektronik Müzik Festivali Gerçekleşti
Uludağ'da İlk Elektronik Müzik Festivali Gerçekleşti
TÜRKİYE'nin ilk kış elektronik müzik festivali 'Uludağ Music Festival', 13-17 Ocak tarihlerinde Bursa'da gerçekleşti.
Midyat'ta Öğrencilere Sömestir Hediyesi Midyat ilçesinde Şenköy Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine sömestir hediyesi olarak mont dağıtıldı.
Silopi Kaymakamı Işıktaş'tan Müsiad'a Ziyaret Silopi Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sezer Işıktaş, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Şırnak Şubesini ziyaret etti.
Besicilerin 3 Metrelik Kardaki Çetin Kış Mücadelesi Tunceli'de kar kalınlığının yer yer 3 metreye ulaştığı Ovacık ilçesinde hayvancılıkla uğraşan yöre sakinleri, çetin kış mevsimine göğüs ger..
Mdob "Carmen Operası" Hazırlıklarını Tamamladı Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Fransız yazar Prosper Merimee'nin aynı adlı romanından operaya uyarlanan "Carmen"in prömiyerini yarın gerç..
10 Bin Parça Hurdayla Tavus Kuşu Heykeli Yaptı
10 Bin Parça Hurdayla Tavus Kuşu Heykeli Yaptı
HATAY'ın Reyhanlı ilçesinde, heykeltıraş Mervan Altınorak, 10 bin parça hurda ile tavus kuşu heykeli yaptı.
Okul Bahçeleri Sahipsiz Hayvanlara Yuva Oluyor Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi bünyesinde geliştirilen "Okul Sevgi Barınakları" projesi kapsamında okullarda yapılan barınaklar sayes..
Batman'ın Saklı Cenneti: "Ayngebire Şelalesi" Batman'ın Kozluk ilçesinde kaynağını 2 bin 821 rakımlı Mereto Dağı'ndan alan ve yaklaşık 40 metre yükseklikten akan Ayngebire Şelalesi el değmemi..
Carmen, Kapalı Gişe Prömiyerle Geliyor MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) sanatçıları tarafından uzun süredir provaları devam eden G. Bizet'in dünyaca ünlü eseri 2 perdelik 'Carmen' operası..
Bayat Ekmekler Sokak Hayvanlarına AŞ Oluyor Şanlıurfa'nın merkez Haliliye Belediyesi tarafından günlük olarak toplanan bayat ekmekler, hayvan barınağındaki sokak hayvanlarına yemek oluyor.
Mersin Carmen, Kapalı Gişe Prömiyerle Geliyor Carmen, kapalı gişe prömiyerle geliyorMersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) sanatçıları tarafından uzun süredir provaları devam eden G. Bizet'in d..
Kar Soğuğunu Futbol ve Kızaklarla Eğlenceye Dönüştürüyorlar Ağrı'nın beyaz örtü ile kaplanan Yukarı Deredibi köyünde hayvancılık yapanlar, soğuk havada futbol oynayıp tahta kızaklarla kayarak..
Hayko Cepkinden İki Yeni Şarkı
Hayko Cepkin'den İki Yeni Şarkı
ROCK müzik sanatçısı Hayko Cepkin, iki yeni bestesini müzikseverlerle buluşturdu.
Felçli Emin ve Ailesi Yardım Eli Bekliyor Hatay'da, 6 aylıkken geçirdiği çocuk felç sebebiyle yüzde 94 engeli bulunan 20 yaşındaki Emin Erdal'ın ailesi, çocuklarının tedavisi ve yaşadıkları m..
Carmen, Kapalı Gişe Prömiyerle Geliyor MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) sanatçıları tarafından uzun süredir provaları devam eden G. Bizet'in dünyaca ünlü eseri 2 perdelik 'Carmen' operası..
Anadoluya Has Köpek Türleri
Anadolu'ya Has Köpek Türleri
Anadolu'da hayatın olmazsa olmaz parçalarından biri olan köpekler, sadıklığı, yüksek görev bilinci ve dostluğu ile Anadolu insanının sevgisini kazanmıştır. Anadolu'da yaşayan farklı türdeki köpekler, karakter olarak ve...
Bbdso'dan "Macar-Fin Müziği" Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), "Macar-Fin Müziği" başlıklı konser verdi.
Fazıl Say, Konya'da Hayranlarıyla Buluştu – DÜNYACA ünlü piyanist Fazıl Say, 13 yıl sonra Konya'da hayranlarıyla buluştu.