17 Ocak 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

17 Ocak 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fazıl Say, Konyada Hayranlarıyla Buluştu
Fazıl Say, Konya'da Hayranlarıyla Buluştu
– DÜNYACA ünlü piyanist Fazıl Say, 13 yıl sonra Konya'da hayranlarıyla buluştu.
Fazıl Say Konya'da Konser Verdi Piyanist ve besteci Fazıl Say, Konya'da Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryumu'nda konser verdi.
İspanya'da Hayvanlar "Kutsandı" İspanya'da Hristiyan geleneği olan ve hayvanları koruduğuna inanılan "Aziz Anton Günü" dolayısıyla Madrid'deki bir kiliseye getirilen hayvanlar kutsandı.
İlginç Fotoğraflar! 100 Yaşından Sonra İnsan Nasıl Görünür?
İlginç Fotoğraflar! 100 Yaşından Sonra İnsan Nasıl Görünür?
Anastasia Pottinger isimli fotoğrafçı yıllarını 100 yaşın üstündeki insanların fotoğraflarını çekmek için harcamış.
Antalya Dob "Çardaş Prensesi" Operetini Sahneleyecek Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), sezon prömiyerini gerçekleştirdiği dünyaca ünlü "Çardaş Prensesi" operetini sahneleyecek.
Tyb'den Genç Yazarlara Teşvik Ödülleri Türkiye Yazarlar Birliği (TYB), gençleri kitap okumaya ve okuduğunu anlayarak tanıtma yazısı yazmaya teşvik etmek için yeni bir uygulama başlattı.
Kartalkaya'da Kar Kalınlığı 2 Metreye Ulaştı Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya Kayak Merkezinde kar kalınlığı 2 metreye ulaştı.
Vali Sonel Çocuklarla Kartopu Oynadı Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, çocuklarla bir araya gelip mangal keyfi yaptı, kartopu oynadı.
Camilerin Duvarlarını Nakşediyor Sakarya'da yaşayan 45 yaşındaki Sıddık Korkutata, gönül verdiği nakkaşlık mesleğiyle yaklaşık 24 yıldır camilerin duvarlarını oya gibi işliyor.
Öğrenciler Pazar Kurdu, Kese Kağıdıyla Satış Yaptı İzmir'de ilkokul öğrencileri, okul bahçesinde kurdukları pazarda, meyve ve sebzeleri kese kağıdında müşterilerine sattı.
Don Quichotte Operası İstanbulda Seyirciyle Buluşuyor
Don Quichotte Operası İstanbul'da Seyirciyle Buluşuyor
İSTANBUL Devlet Opera ve Balesi, İspanyol yazar Miguel de Cervantes'in 1600'lü yılların başında yazdığı eserinden esinlenilerek bestelenen "Don Quichotte Operası"nı ilk kez sahneleyecek.
Köy Çocuklarını "Güreş"Le Okullu Yaptı Denizli'nin Çivril ilçesi Özdemirci Mahallesi ortaokulunda görevli müzik öğretmeni Özgür Kayaoğlu, öğrencilerin devamsızlık yapmasını onları güreş sporu..
Gaziantep'teki Müzelere Yoğun İlgi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren müzeleri bu yıl 920 bin kişi ziyaret etti.
Anneler Örüyor Çocuklar Üşümüyor Şanlıurfa'da gönüllü anneler, köy okullarında eğitim gören ihtiyaç sahibi çocukların soğuk kış günlerinde üşümemesi için atkı ve bere örüyor.
Müziği Yaşının Önüne Geçen Piyanist Çocuk: Tuna Bilgin (1) Türkiye'nin yetiştirdiği, piyanonun "dahi çocuğu" Tuna Bilgin, müziğiyle yaşının önüne geçiyor.
Kadınlar "Neyzen" Olabilmek İçin Çalışıyor Ordu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan kursa katılan kadınlar, neyzen olabilmek için çalışıyor.
Zahirecilerin İlk Müşterileri Güvercinler Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken güvercinleri Kars'ta zahireciler besliyor..
Adamlar, Bursalı Hayranlarını Coşturdu
Adamlar', Bursalı Hayranlarını Coşturdu
ALTERNATİF rock müzik grubu Adamlar, Bursalı hayranlarıyla buluştu.
Kadınlar El İşi Ürünlerinden Gelir Elde Ediyor Elazığ'da Halk Eğitim Merkezine bağlı el işi kursuna katılan kadınlar ürettikleri ürünlerinin satışından gelir elde ediyor.
Ordu'da Kültür Sanat Ankara Devlet Tiyatrosu, "Radyo-yu Hümayun" adlı oyunu Ordu'da izleyicilerin beğenisine sunacak.
Safranbolu'daki Tarihi Köprüler Restore Ediliyor UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "en iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki tarihi köprüler, Karayo..
Okçulukla Tanıştı, Kostümleri İş Kapısı Oldu Eskişehir'de yaşayan kadın girişimci Şükriye Bal, bir arkadaşının aracılığıyla tanıştığı geleneksel okçuluğu hobiye dönüştürüp, bu sporda kullanıl..
Anneler Örüyor Çocuklar Üşümüyor Şanlıurfa'da gönüllü anneler, köy okullarında eğitim gören ihtiyaç sahibi çocukların soğuk kış günlerinde üşümemesi için atkı ve bere örüyor.
İzmir'in "Beyazı" da Büyüledi Yurt genelinde etkili olan kar, İzmir'in yüksek kesimlerini de beyaza bürüdü.
Sağlık Ekipleri Hamile Kadın İçin Seferber Oldu Erzincan'ın Tercan ilçesinde, yolu kapalı olan köyde doğum sancıları başlayan kadın, ekiplerin 4 saatlik uğraşı sonucu hastaneye ulaştırıldı.
Bursa'da Kültür Sanat Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT) "Bana Mastikayı Çalsana" ve "Kapılar" oyunlarını sanatseverlerle buluşturacak.
Yarıyıl Tatiline Özel Kültür Sanat Programları İzmir, yarıyıl tatilinde her yaştan sanatsever için eğlenceli ve renkli kültür sanat programlarına ev sahipliği yapacak.
Bu Hafta 8 Film Vizyona Girecek Bu hafta Türkiye sinema salonlarında 4'ü yerli olmak üzere 8 film sinemaseverlerle buluşacak.
Trabzon'da Kültür Sanat Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), "Ben Ödüyorum" ile "Sihirli Lamba" oyunlarını beğeniye sunacak.
Türk Oda Orkestrası Berlin'de Konser Verdi Türk Oda Orkestrası, Almanya'nın başkenti Berlin'de konser verdi.