16 Ocak 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

16 Ocak 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çığ Nedeniyle Kapanan Tunceli-Erzincan Kara Yolu Ulaşıma Açıldı Tunceli'de çığ düşmesi sonucu kapanan Tunceli-Erzincan kara yolu ulaşıma açıldı.
Safranbolu 42 Yıl Sonra Yeniden Filme Çekildi Türk belgesel sinemacılığının ustası olarak gösterilen ve 2004 yılında vefat eden Suha Arın tarafından 1976'da çekilen, 14.
Ödemiş'ten Çıkarılıp Götürülen 633 Tarihi Eser, Topraklarına Geri Getirildi İZMİR'in Ödemiş ilçesi ve çevresindeki kaçak kazılarda çıkarılıp, koleksiyonerler tarafından Efes, Çeşme ve İzmir A..
Ödemişten Çıkarılıp Götürülen 633 Tarihi Eser, Topraklarına Geri Getirildi
Ödemiş'ten Çıkarılıp Götürülen 633 Tarihi Eser, Topraklarına Geri Getirildi
İZMİR'in Ödemiş ilçesi ve çevresindeki kaçak kazılarda çıkarılıp, koleksiyonerler tarafından Efes, Çeşme ve İzmir Arkeoloji Müzesi'ne götürüldüğü ortaya çıkan 633 parça tarihi eser, ait olduğu topraklara getirildi.
Bbdso'dan "Macar-Fin Müziği" Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde, isimleri ülkelerinde sembol olmuş iki önemli besteci Macar Franz Liszt ve Finlandiya..
My French Film Festival", 18 Ocak'ta Başlayacak İlk online frankofon sinema festivali "My French Film Festival", 18 Ocak'ta başlayacak.
Ulubey Kanyonu Beyaz Örtüyle Kaplandı Uşak'ta etkili olan kar yağışı, ABD'deki Grand Kanyon'dan sonra 77 kilometrelik uzunluğuyla dünyanın en uzun ikinci kanyonu olarak bilinen Ulubey Kanyonu..
Müzede Selfie Günü" Türkiye'nin "en büyük müzesi" unvanına sahip Şanlıurfa Müze Kompleksi'ni ziyaret edenler, "Müzede Selfie Günü" kapsamında öz çekim yaptı.
Müzede Selfie Günü" Dünya çapında eş zamanlı organize edilen "#MüzedeSelfieGünü" etkinliği kapsamında yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçi, Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde öz çekim y..
Kazakistan'da Uluslararası Buz Heykelleri Yarışması Sona Erdi Kazakistan'ın başkenti Astana'da ilk kez düzenlenen uluslararası buz heykelleri yarışması sona erdi.
Şehrin Işıklarına Uluslararası Katılım
Şehrin Işıkları'na Uluslararası Katılım
ULUDAĞ Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (UEDAŞ) bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları' fotoğraf yarışmasında dereceye giren 50 eser, EPDK Sergi Salonu'nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Kocaeli'de "Sarıkamış Şehitleri" Söyleşisi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından "Vatanı için kefenleri kar olan kahramanların destanı Sarıkamış" temalı söyleşi düzenlendi.
Müzede Selfie Günü" Müze ve ören yerlere olan ilgiyi arttırmak amacı ile dünyanın birçok yerinde aynı gün yapılan "Müzede Selfie Günü", Türkiye'de Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 300'den ..
Müzede Selfie Günü Mozaik sergileme alanıyla dünyanın en büyük müzelerinden biri olma özelliğine sahip Hatay Arkeoloji Müzesinde "Müzede Selfie Günü" etkinliği kapsamında müze çalışanları ve ..
Hepimiz Yaptık Ama Facebook 10 Yıl Önceki Fotoğrafımızı Bilerek İstiyor
Hepimiz Yaptık Ama Facebook 10 Yıl Önceki Fotoğrafımızı Bilerek İstiyor
Kate O'neill bir haber yaptı bugün. Hem de hepimizin bayıla bayıla yaptığı 10 yıl challenge ile ilgili. Facebook hepimizi bir yarışın içerisine soktu.
Vefa Projesi" Öğrencilerin Yüzünü Güldürüyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) Vefa Projesi kapsamında dört yoksul çocuğa palto dikildi.
Müzede Selfie Günü Dünya genelinde eş zamanlı düzenlenen "#MüzedeSelfieGünü" etkinliği kapsamında, yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçi Antalya Müzesi'nde öz çekim yaptı.
Didim'de Polis Merkezine Şehit Fethi Sekin'in İsmi Verildi İzmir Adliyesine iki yıl önce PKK'lı teröristlerce yapılan saldırıyı canı pahasına engelleyen şehit polis memuru Fethi Sekin'in adı ..
Çocuklarımız" Fotoğraf Sergisi Açıldı Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Servet Çınar Atölye Topluluğu tarafından hazırlanan "Çocuklarımız" fotoğraf sergisi açıldı.
Çıldır'ın Atlı Kızaklarına Doğu Ekspresi Dopingi Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan ve yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü'nde hizmet veren atlı kızaklara ilgi, Doğu Eks..
Midyat'ta Gençler Pedallar Fotoğraf Sergisi Mardin'in Midyat ilçesinde Gençler Pedallar Fotoğraf Sergisi açıldı.
Üç Asırlık Tarihi İbrahim Bey Camisi Restore Edilecek Batman'ın Kozluk ilçesinde Osmanlı döneminde inşa edilen, üç asırdır ibadetin yapıldığı İbrahim Bey Camisi restore edilecek.
Hanlar ve Beyler"E Kazakistan'dan Ödül Geldi Kazakistan'ın Türkistan şehrinde yapılan kültür ve tarih merkezi proje yarışmasını, Türk mimar Mehmet Hilmi Şahin'in hazırladığı proje kazandı.
Tunceli'de Çığ Yüzünden Mahsur Kalan 301 Kişi Kurtarıldı Tunceli'de 2 ayrı kara yolunda düşen çığ yüzünden aralarında 6 yolcu otobüsünün de olduğu 57 araçta mahsur kalan 301 kişi ekiplerce ku..
İstanbul Barosu Avukatları Akıngüç Sahnesinde
İstanbul Barosu Avukatları Akıngüç Sahnesi'nde
İSTANBUL Barosu avukatlarının oynayacağı, 'Otogargara', 7 Şubat'ta Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde sahnelenecek.
Teröristlerin Baskıları Nedeniyle Birçok Kürt Aile Göç Etti" Suriye'de yaşadıkları bölgeler terör örgütü YPG/PKK tarafından işgal edilen Kürtler, teröristlerin insanlık dışı muameleleri neden..
Avcılar Yaban Hayvanları İçin Yem Bıraktı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, avcıların katılımıyla Karacadağ eteklerindeki yaban hayvanlarına yem desteğinde bulunuldu.
Deve Güreşleri İçin Unesco'ya Başvuracağız" Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, devecilik kültürü ve deve güreşlerinin UNESCO Somut Olmayan Dünya Mirası Listesi'ne girmesini sağlamak ..
Üç Asırlık Tarihi İbrahim Bey Camisi Restore Edilecek Batman'ın Kozluk ilçesinde Osmanlı döneminde inşa edilen, üç asırdır ibadetin yapıldığı İbrahim Bey Camisi restore edilecek.
Elektrik Kesintilerine Anında Müdahale Ediyorlar Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde ekipler, etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yaşanan elektrik kesintilerine yönelik çalışma yürütüyor.
'Orada Kimse Var Mı?' Eskişehirde Sergilenecek
"Orada Kimse Var Mı?" Eskişehir'de Sergilenecek
Ünlü fotoğraf sanatçısı Ali Borovalı'nın " Orada kimse var mı? " isimli fotoğraf sergisi Türkiye Fransız Kültür Merkezi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde...
Türk Toplumunda Kadın
Türk Toplumunda Kadın
Türk kültüründe kadın; Eski Türk Gelenekleri Döneminde Kadın, İslamiyet'in Kabulünden Sonra Türklerde Kadın ve Tanzimat Döneminde Türklerde Kadın olarak ele alınabilir. Eski Türklerde sosyal hayatın içinde olan kadın,...
Bursa'da "Nazım Hikmet'in Ellerinin İzinde" Sergisi Bursa (AA) - Bursa'da, şair ve yazar Nazım Hikmet Ran'ın doğumunun 117. yıl dönümü dolayısıyla "Nazım Hikmet'in Ellerinin İzinde" sergisi a..