15 Ocak 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri
CANLI YAYIN: Ekrem İmamoğlu Yönetimindeki İlk İBB Meclis Toplantısı Canlı Yayınlanıyor.

15 Ocak 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Özbekistan'da Alpamış Destanı'nı Ezbere Okuma Etkinliği Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te, Özbek destanı Alpamış'ı ezbere okuma etkinliği başladı.
Bayburt'ta Şiddetli Rüzgar ve Fırtına Bayburt'ta şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle mahsur kalan aralarında öğrencilerin de bulunduğu 40 kişi kurtarıldı.
Firari" Fok Çiko, Göltürkbükü'nde Görüntülendi Muğla'nın Bodrum ilçesindeki yunus gösteri merkezinden "kaçan" Çiko isimli kürklü fok, cep telefonu kamerasına yansıdı.
Çığ Düşen Tunceli-Erzincan Kara Yolu Ulaşıma Açıldı Çığ düşmesi sonucu kapanan Tunceli-Erzincan kara yolu, ekiplerin çalışması sonucu açıldı.
Palyaçoların Gerçekten Korkutucu Olduğunun 14 Tarihi Kanıtı
Palyaçoların Gerçekten Korkutucu Olduğunun 14 Tarihi Kanıtı
Palyaçoların insanları güldürmek için olduğunu sanıyorsanız bu fotoğraflar güldürmedi.
Saçlarını Ünlü Sanat Eserleri Gibi Boyayan Stilistten 9 Büyüleyici Çalışma
Saçlarını Ünlü Sanat Eserleri Gibi Boyayan Stilistten 9 Büyüleyici Çalışma
Ursula Goff, sıradan bir saç stilistinden çok daha ileride bir iş anlayışına sahip. Kendisini her seferinde bir adım daha ileriye götürmeye zorluyor.
Hurda Lastikler Minik Patilere Yuva Oldu Iğdır'da ilkokul öğrencileri, atık araç lastiklerinden yaptıkları kedi evlerini park ve okul bahçelerine yerleştirdi.
Crr Türk Müziği Topluluğu, Yarın Konser Verecek CRR Türk Müziği Topluluğu, "Issız Gecede Ben Yine" isimli konserle yarın, müzikseverlerle bir araya gelecek.
Turkish'i Dondurma" 15 Mart'ta Vizyona Girecek Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün, ülkelerine gitmek isterken yaşadığı mücadeleyi anlatan "Turkish'i Dondurma" adlı f..
Necati Cumalı Oyun Yazma Yarışması" İzmir Devlet Tiyatrosu ile Urla Belediyesi işbirliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen "Necati Cumalı Oyun Yazma Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri töre..
Tekirdağda Bisanthe Oda Müziği Festivali Başlıyor
Tekirdağ'da 'Bisanthe Oda Müziği Festivali' Başlıyor
TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi'nce bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Bisanthe Oda Müziği Festivali, İdil Biret ve Borusan Quartet konseri ile start alacak.
Sokak Çocuklarına Verilen Eğitimden 'Tiyatro'da' Grubu Doğdu ANKARA Büyükşehir Belediyesi Altındağ Gençlik Merkezi'nde, 10 yıl önce başlatılan proje kapsamında tiyatro ve kişisel gelişim eğit..
5 Bin Parçalık Eski Eser Koleksiyonu Oluşturdu
5 Bin Parçalık Eski Eser Koleksiyonu Oluşturdu
ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde tarihe ilgi duyan çiftçi Mehmet Düngüllü (61), aralarında 300 yıllık olanların da bulunduğu 5 bin parçalık koleksiyon oluşturdu.
Mevlana Müzesi'nin Turkuaz Kubbesi Yenileniyor Adına ilahiler söylenen Mevlana Müzesi'nin Kubbe-i Hadra'sını süsleyen turkuaz renkli çiniler, 1960 yılından bu yana en kapsamlı restorasyonunu ..
Türkiye'nin Müzecilik Tecrübelerini Öğrenmek İstiyoruz" Kazakistan Milli Müzesi Bilim ve Araştırma Merkezi Bölüm Başkanı Anar Ekimbayeva, Türkiye'nin, müze yönetim sistemi, müze eserlerinin k..
Kahvenin Dünü Bugünü
Kahvenin Dünü Bugünü
"Habeşistan", bugünkü adıyla Etiyopya, kahvenin anavatanıdır. Kahvenin ortaya çıkışı hakkında birçok rivayet mevcuttur. Fakat ortak görüş olarak bir teori geçerli kabul görmektedir.