13 Ocak 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

13 Ocak 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şems ile Mevlana" Oyunu Tiyatroseverlerle Buluştu Rabarba Performans Sanatları Akademisi (PSA) tarafından sahneye konulan "Şems ile Mevlana" adlı tiyatro oyunu, Fatih Ali Emiri Efendi Kültür ..
Antalya'da "Kar Zamanı" Filmine Özel Gösterim Yönetmen Cevahir Çokbilir'in, annesi Naciye Çokbilir'in 12 Eylül 1980 darbesinde yaşadıklarını beyaz perdeye taşıdığı ve uluslararası alanda 8 öd..
Makedonya'da Vevçani Karnavalı Makedonya'nın en eski karnavalı olarak bilinen Vevçani Karnavalı başladı.
Müzayedede Satılan Eserlerin Geliri Öğrencilere Bağışlanacak Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile Bilkent Sanat Sokağı by RC Galeri tarafından düzenlenen müzayedede 5 eserin satışından elde edilen gel..
Orhan Okay Kabri Başında Anıldı Eğitimci, yazar Orhan Okay, vefatının 2. yılında Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen törenle mezarı başında anıldı.
Ayder, Hafta Sonu Doğaseverlerin Adresi Oldu Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı dünyaca ünlü Ayder Yaylası, kar yağışının ardından hafta sonu çok sayıda vatandaşı ağırladı.
Bakınca Aşık Olacağınız Karakterlerin Ayaklarından Yapılmış 13 Kitap Ayracı
Bakınca Aşık Olacağınız Karakterlerin Ayaklarından Yapılmış 13 Kitap Ayracı
Kitap okumak dünyanın en güzel işi. Buna bir de böyle zekice tasarlanmış ürünler eşlik edince daha da güzelleşiyor.
Belediyeden Sokakta Yaşayan Kanser Hastasına Şefkat Eli Kanser hastası olduğu için çalışamayan ve uzun süredir sokakta yaşayan 56 yaşındaki Davut Gözütok, Kocaeli Büşükşehir Belediyesi Barınm..
Dr. Fazıl Küçük Vefatının 35inci Yılında Sergi ile Anılacak
Dr. Fazıl Küçük Vefatının 35'inci Yılında Sergi ile Anılacak
KIBRIS Milli Tarih Müzesi, vefatının 35'inci yılında Kıbrıs Türk Lideri Dr. Fazıl Küçük'ü, 92 sanatçının 165 eseriyle hazırlanan 'Dr. Fazıl Küçük ve Milli Mücadele' temalı sergi ile anacak.
Aydın'da 71. Deve Güreşi Festivali Aydın'ın Germencik ilçesinde 71. Deve Güreşi Festivali düzenlendi.
Denizli'de Ücretsiz Kayak Kurslarına Yoğun İlgi Denizli Kayak Merkezi'nde Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ücretsiz kayak kursunun vatandaşlardan yoğun ilgi gördüğü bildirildi..
Doğu Ekspresi" Resim Öğretmenine İlham Kaynağı Oldu Ardahan'da, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ'nin en uzun rotalarından olan ve hafızalarda güzel izler bırakan ..
Sinema Destekleme Kurulu Ay Sonunda Toplanacak Belgesel, animasyon ve kısa film yapımları ile senaryo yazım ve araştırma geliştirme türlerinde 2019'da verilecek desteklerin belirleneceği Sine..