11 Ocak 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

11 Ocak 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Göbeklitepe'de "Gitar Esintisi" Şanlıurfa Müze Müdürlüğü tarafından, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınan ve 12 bin yıllık geçmişiyle dünyanın en eski tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe..
500'den Fazla Kenenin Yapıştığı Piton Yılanı Kurtarıldı Avustralya'da vücuduna 500'den fazla kene yapışan bir "halı pitonu", yılan yakalayıcıları tarafından kurtarıldı.
Geleneksel Sanatlar 154 Yıllık Eğitim Geleneği ile Yaşatılacak Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren yaygın eğitim kurumlarından olan olgunlaşma ..
İzmir'de "Hayatı Durduran" İşçi Eylemi İzmir Büyükşehir Belediyesi ile belediye bünyesindeki İZENERJİ şirketinde örgütlü Genel-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüş..
Mersinde Frida, Kapalı Gişe Sahnelendi
Mersin'de Frida, Kapalı Gişe Sahnelendi
MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun hayatından kesitler sunulan iki perdelik 'Frida' balesini kapalı gişe sahneledi.
Metropol An Sergisi İküsagda Açılıyor
Metropol An' Sergisi İküsag'da Açılıyor
İKÜ'lü Dr. Öğretim Üyesi Reyhan Uludağ, 11'inci kişisel sergisi 'Metropol An'ı, İKÜSAG'da açıyor.
7. Mayfair Antika ve Güzel Sanatlar Fuarı İngiltere ve Avrupa'dan binlerce antika ve sanat eseri, Londra'nın lüks semti Mayfair'de 7'ncisi düzenlenen fuarda sergileniyor.
Yayladaki Zorlu Yaşam Mücadelesi Çayeli ilçesinde 10 büyükbaş hayvanı ile elektriği olmayan yaylada iki odalı evde zor şartlarda yaşama tutunmaya çalışan Ahmet ve Pakize Yalçınkaya çifti, İl ..
Asırlık Fabrikadaki Eserlere Ziyaretçi İlgisi Paleolitik çağdan Helenistik, Roma ve Osmanlı dönemlerine kadar tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Adana'da, asırlık mensucat fab..
Eyyubi Sultanı Süleyman Han'ın Mezarı Bulundu Ilısu Barajı ve HES projesinden etkilenen Batman'ın Hasankeyf ilçesindeki tarihi eserlerin taşınması için yapılan kazılarda Eyyubi Sultanı Süleym..
Ahşap Kızaklar İlgi Görüyor Giresun'da unutulmaya yüz tutan el emeği ahşap kızaklar kış mevsiminde ilgi görüyor.
Halit Demirelden 'Başka Bir Yer'
Halit Demirel'den "Başka Bir Yer"
Ressam Halit Demirel, "Başka Bir Yer" adlı kişisel sergisiyle 13 Ocak - 9 Şubat tarihleri arasında Beyoğlu Gama Gallery'de...
Çöpe Atılacak Yiyecekler Yaban Hayatı İçin Doğaya Bırakılıyor Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, yaban hayvanlarının dondurucu soğuklarda aç kalmaması ve yiyeceklerin çöpe atılmaması için için h..
Ertelenen Bocuk Gecesi 26 Ocakta Yapılacak
Ertelenen 'Bocuk Gecesi' 26 Ocak'ta Yapılacak
EDİRNE'nin Keşan ilçesine bağlı Çamlıca köyünde, yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenen 'Bocuk Gecesi', 26 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.
Bbdso'dan "Kontrafagot Gezinti" Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde sıra dışı müzik enstrümanı "kontrafagot" için yazılmış bir eserle sahne aldı.
Türk Sanatçılardan Londra'da Karma Sergi İngiltere'nin başkenti Londra'da 8'i Türk 10 sanatçının eserlerinden oluşan karma sergi açıldı.