9 Nisan 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

9 Nisan 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yol Belgeseli "Saz" Festivalde Yoğun İlgi Gördü Stephan Talneau'nun ilk uzun metrajlı filmi "Saz", 38. İstanbul Film Festivali'nde sinemaseverlerle buluştu.
Özel Çocuklar "Yaşamın Ritmi" İçin Sahneye Çıkacak İzmir'de, otizmli ve down sendromlu çocukların sahne alacağı "Yaşamın Ritmi" konserinin son provası gerçekleştirildi.
Bodrumda 'Gençlik, Şuur, Özgüven' Konferansı
Bodrum'da "Gençlik, Şuur, Özgüven" Konferansı
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, 1. Sınıf Emniyet Müdürü ve sanatçı Ahmet Sula'nın katılımıyla "Gençlik, Şuur, Özgüven" konferansı düzenlendi.
Aydında Down Sendromlu Çocuklar İçin Kermes
Aydın'da Down Sendromlu Çocuklar İçin Kermes
Aydın Beşiktaşlılar Derneği Kadın Kolları Üyeleri, down sendromlu çocuklara destek amacıyla kermes düzenlendi.
Gençler Okul Bahçesinde Kitap Okudu
Gençler Okul Bahçesinde Kitap Okudu
Kale İzollu Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından kitap okuma etkinliği düzenlendi.
İTÜ'de "Bağlama Günleri" Başladı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen "Bağlama Günleri" kapsamında, Türk halk müziğinin usta isimleri b..
Mimar Sinan Memleketi Kayseri'de Anıldı Osmanlı padişahları Kanuni Sultan Süleyman, 2. Selim ve 3. Murat dönemlerinde baş mimar olarak görev yapan Mimar Sinan, memleketi Kayseri'de anıldı.
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yarın Başlıyor Mersin Uluslararası Müzik Festivali yarın başlıyor.
Başkentte Manolo Carrasco ile İspanyol Rüzgarı Esecek Sevda-Cenap And Müzik Vakfınca düzenlenen 36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında, İspanyol sanatçı Manolo Carrasco ve Sounds ..
Türk İşi Dondurma" 6 Ülkede Vizyona Girecek Çanakkale Savaşları sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu edinen "Türk İşi Dondurma" filmi, Avrupa'd..
Mersin Uluslararası Müzik Festivali Başlıyor
Mersin Uluslararası Müzik Festivali Başlıyor
MERSİN'de bu yıl 18'incisi düzenlenecek olan Uluslararası Müzik Festivali yarın başlayacak.
Adana'da 1,5 Milyon Kişi Portakal Çiçeği Karnavalı'yla Coştu ADANA'da bu yıl 7'nci kez düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'na toplam 1,5 milyon kişinin katıldığı, 3 gün süren et..
Antalya Dob 'Türküyem'İ Sezonda Son Kez Sahneleyecek
Antalya Dob "Türküyem"İ Sezonda Son Kez Sahneleyecek
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), türkü ve klasik müziğin bir arada sunulduğu danslı oyun "Türküyem"i bu sezon son kez sahneleyecek.
Kaybolmaya Yüz Tutan Motifler Gün Yüzüne Çıkıyor
Kaybolmaya Yüz Tutan Motifler Gün Yüzüne Çıkıyor
Anadolu'nun kaybolmaya yüz tutmuş halı ve kilim motifleri, Iğdır Üniversitesinde kurulan atölyelerle yeniden gün yüzüne çıkartılarak yaşatılıyor.
Atık Malzemeleri Hayalleriyle Süslüyor
Atık Malzemeleri Hayalleriyle Süslüyor
Düzce'de sanayide motor ustası olarak çalışan 46 yaşındaki Murat Çetin, işten arta kalan zamanlarında, araçlardan çıkan buji, somun, cıvata gibi farklı parçalardan, hayal ürünü obje ve figürler elde ediyor.
Suruçun Güzelliklerini Şiirleriyle Anlatıyor
Suruç'un Güzelliklerini Şiirleriyle Anlatıyor
Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki Suruç ilçesinde dikiş makinesi ve ayakkabı tamirciliği yapan 60 yaşındaki Sait Kendirci, kentin güzelliklerini şiirleriyle anlatıyor.
Hatay Mozaikleri Öğrencilere İlham Oldu
Hatay Mozaikleri Öğrencilere İlham Oldu
Hatay'ın Antakya ilçesinde lise öğrencileri, kentteki müzede sergilenen mozaiklerin benzerlerini yaparak hem bu sanatı hem de kentin tarihi mirasını öğrenme fırsatı buluyor.
Portakal Çiçeği Karnavalı'na 1,5 Milyon Katılım "Nisan'da Adana'da" temasıyla 3-7 Nisan'da düzenlenen 7. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'na, yaklaşık 1,5 milyon kişinin katıldığı bildi..
Adanada 1,5 Milyon Kişi Portakal Çiçeği Karnavalıyla Coştu
Adana'da 1,5 Milyon Kişi Portakal Çiçeği Karnavalı'yla Coştu
ADANA'da bu yıl 7'nci kez düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'na toplam 1,5 milyon kişinin katıldığı, 3 gün süren etkinliklerde kent ekonomisine 100 milyon liralık katkı sağlandığı bildirildi.