7 Nisan 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

7 Nisan 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
3. Uluslararası Çocuk Bale Festivali ve Yarışması Antalya'da 3. Uluslararası Çocuk Bale Festivali ve Yarışması düzenlendi.
Bin Yıllık Gelenek Osmangazi'de Gün Yüzüne Çıktı Bin yıllık gelenek Osmangazi'de gün yüzüne çıktı Dündar: "Bursa gelenekleriyle bugüne geldi"BURSA - Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen..
Pamukkale'de Hafta Sonu Yoğunluğu Denizli'de termal suları ve tarihi zenginliğiyle her mevsim ziyaretçi çeken "beyaz cennet" Pamukkale'ye hafta sonunda yerli ve yabancı misafirler yoğun ilgi ..
Adana'da Karnaval Coşkusu (2) EN HIZLI ADANA KEBABI YEME YARIŞMASI7'nci Uluslararası Adana Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri kapsamında Atatürk Parkı'nda en hızlı Adana dürüm yeme yarışm..
Adana'da Karnaval Coşkusu ADANA'da bu yıl 7'nci kez düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında düzenlenen su korteji, halk koşusu ve kostümlü aile koşusu renkli görüntülere ..
Adanada Karnaval Coşkusu (2)
Adana'da Karnaval Coşkusu (2)
EN HIZLI ADANA KEBABI YEME YARIŞMASI7'nci Uluslararası Adana Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri kapsamında Atatürk Parkı'nda en hızlı Adana dürüm yeme yarışması düzenlendi.
İzmirli Kitap Fuarına Koştu İZMİR'de birçok yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla bu yıl 24'üncüsü düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, yoğun ilgi gördü.
Mamut Shots Kısa Hikayeler ile Sanatseverlerle Buluştu
Mamut Shots Kısa Hikayeler ile Sanatseverlerle Buluştu
MAMUT Art Project, on binlerce sanatseverle buluştu, 50 sanatçının 600'den fazla eserinin sergilendiği Mamut'un 7. Edisyonunda; motivasyon, kolektif güç, farkındalık, cesaret, ilk adım, üretken olma gibi kavramları;...
Gelinlikleri Sokak Defilesiyle Tanıttı Düzce'de, gelinlik ve kına elbiseleri satışı yapan bir iş yerinin sahibi, ürünlerini sokakta düzenlediği defileyle tanıttı.
Yazarlardan Denizli'deki Kitap Fuarına Tam Not (2) DENİZLİ'de Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen kitap fuarı, okurların yoğun ilgisini çekti.
12. Uluslararası Öğrenci Buluşması' Sona Erdi
12. Uluslararası Öğrenci Buluşması" Sona Erdi
Kocaeli'de, "Doğu'dan Batı'ya Adil Bir Dünya" temasıyla 12.'si düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması sona erdi.
Alaçatı Ot Festivali'ne Yoğun İlgi Çeşme'de bu yıl 10'uncusu düzenlenen Alaçatı Ot Festivali'ne yağışlı havaya rağmen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Türk Çoban Köpekleri Festivali
Türk Çoban Köpekleri Festivali
Afyonkarahisar'da Türk Çoban Köpekleri Festivali kapsamında Yerli Irklar Irk Standartları Yarışması yapıldı.
İzmirli Kitap Fuarına Koştu
İzmirli Kitap Fuarına Koştu
İZMİR'de birçok yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla bu yıl 24'üncüsü düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, yoğun ilgi gördü.
Adanada Karnaval Coşkusu
Adana'da Karnaval Coşkusu
ADANA'da bu yıl 7'nci kez düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında düzenlenen su korteji, halk koşusu ve kostümlü aile koşusu renkli görüntülere sahne oldu.
Başkentte Sokak Hayvanlarına Yardım Eli
Başkentte Sokak Hayvanlarına Yardım Eli
Başkentte, her sokak hayvanının en az bir yemek ve su kabı olması amacıyla "İyi Dostlar Paylaşır" kampanyası düzenlendi.
Sümela Manastırı Açılış İçin Gün Sayıyor Trabzon'un Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı'nın kapsamlı restorasyon ve kaya ıslahı çalışmalarının ardından ilk bölümü 18 Mayıs'ta ziyarete açılacak..
Dijital Ortam da Kendi Edebiyatını Kuracaktır'
Dijital Ortam da Kendi Edebiyatını Kuracaktır"
Yazar Rasim Özdenören, dijital ortamın edebi dili öldürmediğini savunarak, "Şu anda bizim eleştirel olarak baktığımız muhtelif kısa mesaj ve sosyal medya ortamlarında geliştirilen dil, ileride kendi edebiyatını hasıl...