5 Nisan 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

5 Nisan 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABDden Venezuelaya yeni yaptırımlar
ABD'den Venezuela'ya yeni yaptırımlar
ABD, Venezuela'da devlet petrol şirketi PDVS'nin sahip olduğu ya da işlettiği 34 gemi ve Küba'ya ham petrol taşımacılığı yapan iki şirketi daha yaptırım listesine ekledi.
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı: Ekmeğe Zam Yok TÜRKİYE Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, İnegöl Fırıncılar Kooperatifi'nin toplantısına katıldı.
Öğretmen alımında sözlü sınav yerleri belli oldu
Öğretmen alımında sözlü sınav yerleri belli oldu
Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için adayların sözlü sınav yeri bilgilerini internet sitesinden erişime açtı.
Köyün Gençleri ve Öğrenciler Okul Projesiyle Kazanıyor Köyün gençleri ve öğrenciler okul projesiyle kazanıyorADIYAMAN - Adıyaman'da köy okulunun başlattığı proje ile kurulan tekstil atölyesin..
Dünya Bankası yeni başkanını seçti
Dünya Bankası yeni başkanını seçti
Dünya Bankası'nın yeni başkanı David Malpass oldu.
Tırlar İstanbul Havalimanına gelmeye başladı
Tırlar İstanbul Havalimanı'na gelmeye başladı
"Büyük Göç" olarak adlandırılan Atatürk Havalimanı'ndan tarihi taşınma işleminin ikinci gününde, tırlar İstanbul Havalimanı'na gelmeye başladı.
Dünya Bankası Yeni Başkanını Seçti
Dünya Bankası Yeni Başkanını Seçti
Dünya Bankası'nın yeni başkanı, ABD Hazine Bakanlığı Uluslararası İşlerden Sorumlu Müsteşarı David Malpass oldu.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Cuma günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponya: Öncü göstergeler Şubat'ta 97.3 olan beklentinin üzerinde, 97.4 oldu..
İmamoğlu oy farkını açıkladı
İmamoğlu oy farkını açıkladı
Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki oy farkının 18 bin 223 olduğunu açıkladı.
Yavuz: Oy farkı 18 binin altına indi
Yavuz: Oy farkı 18 binin altına indi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, oy farkının 18 binin altına indiğini açıkladı.
Örnek Fındık Bahçesi Yeşillendi
Örnek Fındık Bahçesi Yeşillendi
Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Ticaret Borsası proje ofisi tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan 'Fındık Üretiminde Geleneksel ve Modern Yöntemlerin...
Avrupa Borsaları Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Merkez Bankası'ndan Kredi Kartı Faiz Oranları Açıklaması Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB), 1 Nisan 2019 tarihinden geçerli olmak üzere, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde u..
Bu hafta borsa yatırımcısını sevindirdi
Bu hafta borsa yatırımcısını sevindirdi
Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 5,33 artış kaydetti.
Hazine nakit dengesi 14.9 milyar lira açık verdi
Hazine nakit dengesi 14.9 milyar lira açık verdi
Hazine nakit dengesi, martta 14,950 milyon lira açık verdi.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 851 milyar lira olarak hesaplandı.
Sami Savatlı'nın Sanat ve Tasarım İşleri Trt2'de Konuşulacak Geleneksel sanatlara kattığı modern yorumla son dönemde dikkatleri üzerine çeken sanatçı Sami Savatlı'nın eserleri, sinemadan müzi..
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı: Ekmeğe Zam Yok
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı: Ekmeğe Zam Yok
TÜRKİYE Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, İnegöl Fırıncılar Kooperatifi'nin toplantısına katıldı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,45 değer kazancıyla 98.783,36 puandan tamamladı.
Hazine Nakit Gerçekleşmeleri Hazine nakit dengesi, mart ayında 14 milyar 950 milyon lira açık verdi.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 446,51 puan artışla 98.783,36 puandan kapandı.
Tcmb'den Kredi Kartı Faiz Oranlarına İlişkin Duyuru Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 1 Nisan 2019 tarihinden geçerli olmak üzere, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygul..
Süt Üreticisi Fiyatların Güncellenmesini İstiyor
Süt Üreticisi Fiyatların Güncellenmesini İstiyor
Manyas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Fevzi Karakaş, süt üreticisinin çok zorda olduğunu ve süt fiyatlarının güncellenmesi gerektiğini söyledi.
MB kredi kartı faizlerini belirledi
MB kredi kartı faizlerini belirledi
Merkez Bankası kredi kartı işlemlerinde uygulanacak faiz oranlarını yeniden belirledi.
Merkez Bankası Kredi Kartı Faiz Oranlarını Yeniden Belirledi Merkez Bankası kredi kartı işlemlerinde uygulanacak faiz oranlarını yeniden belirledi.
Borsa Haftayı Yükselişle Tamamladı
Borsa Haftayı Yükselişle Tamamladı
Borsa, haftanın son iş gününü yüzde 0,45'lik yükselişle tamamladı.
Merkez Bankası, Türk Lirası Cinsinden Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Aylık Azami Akdi Faiz... Merkez Bankası, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi..
Çeşme Turizmine Festival Dopingi: Oteller Yüzde 100 Doldu
Çeşme Turizmine Festival Dopingi: Oteller Yüzde 100 Doldu
İzmir'in Çeşme ilçesinde, bu yıl 10.'su düzenlenen Alaçatı Ot Festivali nedeniyle oteller yüzde 100 doldu, esnaf bayram etti.
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,52 artışla 232,70 liradan tamamladı.
Piyasalar – Bist100 Yüzde 0.58 Arttı, Dolar 5.61 Lirada – Güne yüzde 0.64 artışla 98 bin 963 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), en düşük 97 bin 422 puanı ve en yüksek 99 bin 21..
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları Jeopolitik Risklerin Etkisiyle Yükseldi – Petrol fiyatları, jeopolitik risklerin arttığı endişeleriyle son beş ayın en yüksek düzeylerine yakın seyretti.
Çaykur'da Randevulu Alımlara Düzenleme ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, randevulu yaş çay alımlarında dekar miktarına göre değişikliğe gittiklerini bildirdi.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 232,70 lira oldu.
Her Osb, Yeni Başarı Hikayesi" Kayapa Islah Organize Sanayi Bölgesinin "Organize Sanayi Bölgesi (OSB)" statüsü kazandığını bildiren Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı..
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı Tarihi Taşınmada Operasyon Alanında
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı Tarihi Taşınmada Operasyon Alanında
Atatürk Havalimanı'dan İstanbul Havalimanı'na tarihi taşınma tüm hızıyla devam ediyor.
Hazine Nakit Gerçekleşmeleri Açıklandı Hazine nakit dengesi, Mart ayında 6 milyar 662 milyon lira açık verdi.
Kamal Huseynov: Tahılda demiryolu lojistiğinin önemi artıyor
Kamal Huseynov: Tahılda demiryolu lojistiğinin önemi artıyor
Uluslararası Tahıl Konferansı KazGrain 2019'da konuşan IKAU-BTK Express Grubu Başkanı Kamal Huseynov, tahıl ürünlerinde demiryolu lojistiğinin ivmelenerek büyüdüğünü söyledi.
» 1 2 3 4 5