30 Nisan 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

30 Nisan 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Botav, Bodrumun Aydın Potansiyeli ile Güçlenecek
Botav, Bodrum'un Aydın Potansiyeli ile Güçlenecek
Bodrum'da yaşayan, Türkiye'nin ve dünyanın tanıdığı isimler, Bodrum Tanıtma Vakfı-BOTAV'ın çalışmalarına katkıda bulunmak için harekete geçti.
4. Ticaret Müşavirleri Konferansı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ticaret müşavirlerine hitaben "Çalışmalarınızı yerel personelle de destekliyoruz.
Avrupa borsaları yükselişle kapattı
Avrupa borsaları yükselişle kapattı
Avrupa borsaları, Euro Bölgesi ilk çeyrek ekonomik büyümesinin beklentilerin üzerinde gerçekleşmesinin etkisiyle İngiltere hariç günü yükselişle kapattı.
Avrupa Borsaları İngiltere Hariç Günü Yükselişle Kapattı LONDRA (AA) – Avrupa borsaları günü İngiltere hariç yükselişle kapattı.
Manisa Tsoda Cern Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
Manisa Tso'da Cern Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (Manisa TSO) İzmir Ekonomi Üniversitesi Fizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abbas Kenan Çiftçi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlık Özel Müşaviri ve Avrupa Nükleer Araştırma...
İhracatçımıza Artık Daha Yakınız'
İhracatçımıza Artık Daha Yakınız"
Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, "İhracatçımıza artık daha yakınız. İhracatçılarımızı aynı elmanın diğer yarısı olarak görüyoruz.
Eximbanktan İhracatçılara Destek
Eximbank'tan İhracatçılara Destek
İZMİR Ticaret Borsası'nın (İTB) nisan ayı meclis toplantısına konuk olarak katılan Türk Eximbank A.Ş. Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Eximbank olarak Türkiye ihracatının yüzde 26'sını, Ege Bölgesi ihracatının ise yüzde...
Erdoğan ile Putin görüştü
Erdoğan ile Putin görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Lideri Putin ile görüştü.
Çavuşoğlu: Venezuela halkının daima yanındayız
Çavuşoğlu: Venezuela halkının daima yanındayız
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Venezuela'daki darbe girişimine ilişkin, "Ülkedeki sorunların diyalog ile çözümünden yanayız. Venezuela halkının daima yanındayız." dedi.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 833 milyar lira olarak hesaplandı.
Idef19da İş Birliği İmzaları
Idef'19'da İş Birliği İmzaları
ROKETSAN ile Akdaş Makine ve Silah Sanayi AŞ ve Ata Silah Sanayi AŞ arasında iş birliği niyet anlaşması imzalandı.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
İstanbul için itiraz süreci devam ediyor
İstanbul için itiraz süreci devam ediyor
YSK'nin İstanbul seçim sonuçlarına yapılan itirazlarla ilgili ara kararları gereği iddiaları araştıran 39 ilçe seçim kurulundan 36'sı araştırmalarını tamamladı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 0,93'lük yükselişle tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 880,47 puan artışla 95.415,57 puandan kapandı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,93 değer kazancıyla 95.415,57 puandan tamamladı.
Piyasalar –bist100 Yüzde 0.93 Yükseldi, Dolar 5.96 Lirada – Güne yüzde 0.21 artışla 94 bin 736 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 94 bin 736 puanı ve en yük..
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları Venezuela ve Opec ile Yükseldi – Petrol fiyatları, ABD'nin İran'ın petrol ihracatına yönelik yaptırımlarının doğuracağı tedarik açığını telafi etme sözü ve..
Karabük'te İhracat Azaldı ve İthalat Arttı Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Zonguldak Bölge Müdürlüğü, 2019'de ülkenin Mart ayı dış ticaret istatistiklerini açıkladı.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 246,40 lira oldu.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Salı günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAÇinBileşik satın alma yöneticileri endeksi Mart ayında, Şubat ayındaki 50.8 ..
Birevim'den "İnşaat Sektörü Güven Endeksi" Açıklaması Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, "Tüketici Güven Endeksi'nde inşaat sektörü dışında diğer sektörlerdeki olumlu gelişmeyi, bu ..
Hazine 3 ayda 49.3 milyar borçlanacak
Hazine 3 ayda 49.3 milyar borçlanacak
Hazine ve Maliye Bakanlığı, mayıs-temmuz döneminde 49,3 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek.
İç Borçlanma Stratejisi (2) Hazine ve Maliye Bakanlığı, mayısta 18,8 milyar lira, haziranda 11 milyar lira, temmuzda ise 19,5 milyar iç borçlanma gerçekleştirecek.
Türk Gömlek Üreticileri Londra'da Türk gömlek üreticileri, İngiltere'nin başkenti Londra'da İngiliz şirketlerin üst düzey yöneticileri ile görüştü.
Siemens, Irak ile Elektrik Altyapısının Yenilenmesi İçin Anlaştı Alman teknoloji şirketi Siemens ile Irak hükümeti arasında Irak'ın elektrik altyapısının yenilenmesine yönelik yol haritasının..
Tso İşbirliğince Myk Belge Töreni ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Tso İşbirliğince Myk Belge Töreni ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde gerçekleştirilen 2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Sorumlusu sertifika töreni ve Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sistemi bilgilendirme toplantısı...
Sigortası Olmayan Üreticiler Afetler Sonrasında Zor Günler Geçirdi" Tarım Sigortaları Havuzu'nca (TARSİM), tarım faaliyetlerinin sigortasız sürdürülmesinin artık mümkün olmadığı, mevcut iklim..
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,74 artışla 246,40 liradan tamamladı.
İç Borçlanma Stratejisi (1) Hazine ve Maliye Bakanlığı, mayıs-temmuz döneminde 52 milyar liralık iç borç servisine karşılık 49,3 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek.
Tarım Osbler ile Ege Bölgesinin Tarım Ürünleri İhracatı 1 Milyar Dolar Artacak
Tarım Osb'ler ile Ege Bölgesi'nin Tarım Ürünleri İhracatı 1 Milyar Dolar Artacak
Tarım ürünleri ihracatında Türkiye'nin lideri konumundaki Ege Bölgesi'nde kurulacak Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri ile Ege Bölgesi'nin tarım ürünleri ihracatında 1 milyar dolar artış bekleniyor.
Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı "Kıraç", Idef'19'da Tanıtıldı Katmerciler, Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF) yeni nesil kriminal inceleme aracı Kıraç'ı ilk kez tanıtıyor.
ABD Piyasaları Açılış Sonrasında Düştü – ABD hisse senedi piyasaları, açılış öncesi işlemlerde şirketlerin yılın ilk çeyreğine dair açıkladıkları kurumsal kazanç verileri etkisiyle yükseldikt..
New York Borsası Karışık Seyirle Açıldı New York borsası, güne karışık seyirle başladı.
» 1 2 3 4 5 6 7