29 Nisan 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

29 Nisan 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul Havalimanında uçuş rekoru
İstanbul Havalimanı'nda uçuş rekoru
İstanbul Havalimanı, 26 ve 28 Nisan'da yapılan bin 221'er uçuşla en yoğun iki gününü yaşadı.
Yılın en sıcak toplantısı olmaya aday!
Yılın en 'sıcak' toplantısı olmaya aday!
TCMB, yılın ikinci enflasyon raporunu yarın açıklayacak.
Galatasaray liderlik fırsatını tepti
Galatasaray liderlik fırsatını tepti
Galatasaray, deplasmanda Atiker Konyaspor ile 0-0 berabere kalarak liderlik koltuğuna oturma fırsatını değerlendiremedi.
On Numara Çekildi (2) On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde 10 bilen 2 kişi, 364 bin 988 lira 50'şer kuruş ikramiye kazandı.
On Numara Çekildi (1) On numara oyununun 873'uncu hafta çekilişi yapıldı.
 Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları İspanya'daki genel seçimlerin etkisiyle günü yükselişle tamamladı.
Türkiye ile Azerbaycan Arasında Pamukçuluğun Geliştirilmesi Projesi
Türkiye ile Azerbaycan Arasında Pamukçuluğun Geliştirilmesi Projesi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Azerbaycan ve Türkiye arasındaki ilişkinin, karşılıklı ticaret ve yatırıma dönüşeceğine inandığını söyledi.
Kardeş İki Ülkeden Ticaret Atağı
Kardeş İki Ülkeden 'Ticaret' Atağı
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Azerbaycan Tarım Bakanı İnam Karimov arasında Pamuk Mutabakat Zaptı ve Pamuk Niyet Beyanı imzalandı.
Avrupa Borsaları Günü Yükselişle Kapattı Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı.
Çinli Şirket İstanbula Tarifeli Uçuşlara Türkiye Tanıtımı ile Başladı
Çinli Şirket İstanbul'a Tarifeli Uçuşlara Türkiye Tanıtımı ile Başladı
Çin'in önemli havayolu şirketlerinden biri olan Sichuan Havayolları da pandaların ana vatanı olan Çengdu kentinden bugün İstanbul'a uçuş başlattı.
Garanti'den 3 Ayda 1 Milyar 757,4 Milyon TL Net Kar Garanti Bankası'nın yılın ilk 3 aylık dönemindeki net karı, 1 milyar 757 milyon 409 bin TL, aktif büyüklüğü 423 milyar 321 milyon 867 bin T..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 828 milyar lira olarak hesaplandı.
Ankara Valiliğinden yüksek ses uyarısı
Ankara Valiliğinden 'yüksek ses' uyarısı
Ankara Valiliği, yarın 10.00-11.00 saatleri arasında Mürted Hava Meydan Komutanlığında F-16 uçuşu sırasında ses hızının üstüne çıkılacağını duyurdu.
TOBB Samsun Genç Girişimciler Kurulu, İngiltere Pazarını Tanıttı
TOBB Samsun Genç Girişimciler Kurulu, İngiltere Pazarını Tanıttı
Samsun TSO koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Genç Girişimciler İcra Kurulu, 'İngiltere'de Ticaret ve Pazar Fırsatları'nı Samsunlu iş adamlarıyla paylaştı.
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
AB'den Genç Çiftçilere Kredi İmkanı Avrupa Birliği (AB), genç çiftçilere düşük faizli kredi imkanı sağlayacak 1 milyar avroluk destekleme programı başlattı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 248,04 puan azalışla 94.535,10 puandan kapandı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,26 değer kaybıyla 94.535,10 puandan tamamladı.
Piyasalar- Bist100 Yüzde 0.26 Düştü, Dolar 5.94 Lirada – Güne yüzde 0.27 artışla 95 bin 39 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 94 bin 237 puanı ve en yüksek ..
Endonezyada başkent taşınacak
Endonezya'da başkent taşınacak
Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo'nun, başkenti Cakarta'dan başka bir yere taşıma kararı aldı.
Altının Kilogramı 244 Bin 400 Liraya Geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 244 bin 400 liraya geriledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü.
Emtia Piyasaları – Altın Fiyatları Güçlü Verilerle Haftanın Zirvesinden Döndü –Altın fiyatları, Çin ve ABD'den gelen güçlü verilerin yatırımcıların risk iştahını artırmasıyla haftanın zirvesi..
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Pazartesi günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPAEuro BölgesiEkonomik güven endeksi Nisan ayında, Mart ayındaki 105.6 ..
Gümrük Birliğinin güncellenmesine destek
Gümrük Birliği'nin güncellenmesine destek
TÜSİAD, "BusinessEurope tarafından hazırlanan Ticaret Strateji belgesi kapsamındaki öneriler ile Avrupa iş dünyası, kural temelli uluslararası sisteme ve Avrupa temel ilke ve değerlerine bağlılığını bir kez daha teyit...
Petrol Ofisi Akaryakıt Sektöründe Önemli Rol Üstleniyor İSTANBUL (AA) - Petrol Ofisi Üst Yöneticisi (CEO) Selim Şiper, Petrol Ofisi'nin altyapı ve tecrübesi ile Türkiye'nin en önemli değerler..
İngiltere'de Çalışanların Yüzde 31'i "Fazla Kalifiye" İngiltere'de çalışanların yüzde 31'inin, yaptıkları işler için gereğinden fazla kalifiye oldukları belirlendi.
Avrupa İş Dünyasından Gümrük Birliği'nin Güncellenmesine Destek BusinessEurope Ticaret Stratejisi tutum belgesinin AB genişleme politikası başlığı altında ele alınan Türkiye bölümünde, Avrupa..
Ostim Osbde 'Türkçe Konuşan Girişimciler Ofisi' Açıldı
Ostim Osb'de "Türkçe Konuşan Girişimciler Ofisi" Açıldı
OSTİM Organize Sanayi Bölgesi (OSTİM OSB) Başkanı Orhan Aydın, OSB'de "Türkçe Konuşan Girişimciler Ofisi" açıldığını bildirerek, "Türk dünyası ile Türkiye arasında köprü olacak ofis, ülkemizle ticari faaliyetlerde...
Malatya Ticaret Borsası Malatya Ticaret Borsası'nda gün kurusu kayısının kilogramı 23 liradan satıldı.
Aloğlu, Mühendis Adaylarıyla Buluştu
Aloğlu, Mühendis Adaylarıyla Buluştu
Ege İhracatçılar Derneği ve Yunusemre Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen Manisa Celal Bayar Üniversitesi IEEE (Mühendisler İçin Enstitü) Öğrenci Topluluğunun 19. Ege Vizyon Toplantısı bu sene Manisa Celal Bayar...
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsasında (UTB), makarnalık buğdayın kilogramı 1,40-1,50 liradan satıldı.
Tçüd'de Fuat Tosyalı Güven Tazeledi Fuat Tosyalı, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği (TÇÜD) Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi.
New York Borsası Yükselişle Açıldı New York borsası, güne yükselişle başladı.
Bıstep Programı'nın İkincisi Başarıyla Tamamlandı Borsa İstanbul ve Koç Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirilen ve şirketlere kurumsal dönüşüm süreçlerinde destek olmayı amaçlayan BISTEP ..
» 1 2 3 4 5