28 Nisan 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

28 Nisan 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
Bu yıl 18'incisi gerçekleşen Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası konser verdi.
Bando Eses ve Dünyaca Ünlü Kadebostany Grubu Aynı Sahnede ESKİŞEHİR'de üç gündür devam eden Eskifest müzik festivalinde dün gece dünyaca ünlü İsviçreli grup Kadebostany sahne aldı.
Batı, Mevlanayı Pozitif Psikoloji Dersi Olarak Okutuyor'
Batı, Mevlana'yı Pozitif Psikoloji Dersi Olarak Okutuyor"
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Harward Üniversitesi, insanların mutluluğu yakalaması için pozitif psikoloji dersi koymuş. Burada iyi insan nasıl olur, o öğretiliyor.
Yemekten Sonra Çay Tüketilecekse Tereyağı Konulması Faydalı Olur'
Yemekten Sonra Çay Tüketilecekse Tereyağı Konulması Faydalı Olur"
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Yemekten sonra çay tüketilmemesi, tüketilecekse de tereyağı konulması faydalı olacaktır.
Avusturya'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlaması Avusturya'nın başkenti Viyana'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.
3. Uluslararası Master Of Cake Pasta Yarışması
3. Uluslararası Master Of Cake Pasta Yarışması
Samsun'da düzenlenen ve renkli görüntülere sahne olan 3. Uluslararası Master Of Cake Pasta Yarışması-Pastacılık ve Çikolata Festivali sona erdi.
Bergamada 'Kankalar' Engelli Bireylerle Bisiklet Sürdü
Bergama'da "Kankalar" Engelli Bireylerle Bisiklet Sürdü
İzmir'in Bergama ilçesinde Best Buddies (En yakın arkadaşlar) Turkiye Bergamalılar Gönüllüleri'nin bisiklet projesi kapsamında zihinsel ve bedensel engeli bulunan bireylerle, engeli bulunmayan gönüllü öğrenciler...
11. Kocaeli Kitap Fuarı
11. Kocaeli Kitap Fuarı
Oyuncu Zafer Algöz ve Can Yılmaz ile eknik direktör Yılmaz Vural, 11. Kocaeli Kitap Fuarı kapsamında okurlarıyla buluştu.
Tiyatrocu İkiler 'Hüsrev' ile Son Kez Sahnede
Tiyatrocu İkiler "Hüsrev" ile Son Kez Sahnede
Ankara Büyükşehir Belediye Başkent Tiyatrosunda 23 yıldır sahnelenen "Bir Adam Yaratmak" oyununda "Hüsrev" karakterini canlandıran yazar, yönetmen ve oyuncu olan Mehmet Tahir İkiler, son kez izleyici karşısına çıktı.
Erzurumda '12. Uluslararası Öğrenci Buluşması'
Erzurum'da "12. Uluslararası Öğrenci Buluşması"
Erzurum'da, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından "12. Uluslararası Öğrenci Buluşması" düzenlendi.
Afyon Yörükler Derneği'nde Okyar, Güven Tazeledi Afyonkarahisar Yörükler Derneği'nin yapılan olağan genel kurulunda başkanlığı yeniden Davut Okyar seçildi.
Bando Eses ve Dünyaca Ünlü Kadebostany Grubu Aynı Sahnede
Bando Eses ve Dünyaca Ünlü Kadebostany Grubu Aynı Sahnede
ESKİŞEHİR'de üç gündür devam eden Eskifest müzik festivalinde dün gece dünyaca ünlü İsviçreli grup Kadebostany sahne aldı.
İhh Afyon, Yetimleri Giydirecek Afyonkarahisar İnsani Yardım Derneği her bayram olduğu gibi Ramazan bayramında da yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kıyafet hediye edecek.
Ödemişte 622 Yıllık Gelenek Helvuç Kutlandı
Ödemiş'te 622 Yıllık Gelenek Helvuç Kutlandı
İzmir'in Ödemiş ilçesinde üç ayların başlamasının ardından çocuklara dini bilinci kazandırmak amacıyla düzenlenen Helvuç bayramı kutlandı.
Kışın Yatırdıkları Minareyi Kaldırdılar
Kışın Yatırdıkları Minareyi Kaldırdılar
Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı Garzavan Yaylası'nda, çelik varillerin birleştirilmesiyle oluşturulan 7 metrelik minareyi kışın çığdan zarar görmemesi için "yatıran" yöre sakinleri, havaların düzelmesiyle yeniden...
Mesir Macunu 479. Kez Saçıldı
Mesir Macunu 479. Kez Saçıldı
UNESCO'nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi'nde yer alan, bu yıl 479'uncusu düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali'nde, 6 ton mesir saçıldı.
Köy Okulunun 'Eğitim Neferleri'
Köy Okulunun "Eğitim Neferleri"
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde öğretmenler, öğrencileri için okulun bahçesinde kendi elleriyle basketbol ve voleybol sahaları ile oyun alanları hazırladı.
Batmanda 'Prof. Dr. Fuat Sezgini Anma Paneli' Düzenlenecek
Batman'da "Prof. Dr. Fuat Sezgin'i Anma Paneli" Düzenlenecek
Batman'da "Prof. Dr. Fuat Sezgin'i Anma Paneli" düzenlenecek.
Yeni Nüsha, Korkut Ata Araştırmalarında Yeni Bir Çığır Açacak'
Yeni Nüsha, Korkut Ata Araştırmalarında Yeni Bir Çığır Açacak"
UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Somut Olmayan Kültürel Miras Komitesi Başkan Vekili Prof. Dr. Metin Ekici, kendilerine ulaştırılan 61 sayfalık el yazmasının, Dede Korkut hakkında mevcut bilgilere çok ciddi katkı...
Haftanın Tarihine Bakış ABD'nin Chicago kentinde işçilerin 1 Mayıs 1886'dan itibaren iş gününün 8 saat olması için başlattığı mücadele, 1889'da "Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı"nın P..
Ankara Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu Ankara Uluslararası Film Festivali ödülleri, törenle sahiplerini buldu.
Temizlik Görevlisi İki Kitap Yazdı Uşak'ta temizlik görevlisi olarak çalıştığı sağlık merkezinde boş vakitlerinde yazdığı küçük notları kitaba dönüştüren Emran Koyuncu, ikinci kitabının heyec..
Müzisyen Terzi' Minik Ellere Nota Öğretiyor
Müzisyen Terzi" Minik Ellere Nota Öğretiyor
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde terzilik yapan İsmail Gönek, işinden arta kalan zamanlarda çocuklara gitar ve bağlama çalmayı öğretiyor.
Karamürselde 'Doğa ve Kültür Şenliği' Düzenlendi
Karamürsel'de "Doğa ve Kültür Şenliği" Düzenlendi
Karamürsel ilçesinde "Doğa ve Kültür Şenliği" düzenlendi.
Midyatta 'Gençliğin İslam ile Dirilişi' Konulu Konferans
Midyat'ta "Gençliğin İslam ile Dirilişi" Konulu Konferans
Midyat ilçesinde Midyat Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından "Gençliğin İslam ile dirilişi" konulu konferans düzenlendi.
Uşak'ta, "Tügva Enderun Bölge Kampı" Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Lise Koordinatörlüğü tarafından "Uşak Enderun Bölge Kampı" etkinliği gerçekleştirildi.
Vladimir Zelenskiynin Bodrum Tatili
Vladimir Zelenskiy'nin Bodrum Tatili
ALİ BALLI/OSMAN URAS - Muğla'nın Bodrum ilçesinde tatilini sürdüren Ukrayna'nın yeni Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, ailesiyle ilçede merkezindeki bir restoranda yemek yedi.