28 Nisan 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

28 Nisan 2019 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cem Seymen: Hayvancılıkla Tarım Bir Arada Olmalı
Cem Seymen: Hayvancılıkla Tarım Bir Arada Olmalı
GAZETECİ Cem Seymen, hayvancılıkla tarımın bir arada olması gerektiğini belirterek, "'Kimyasal gübreyi topraklarımızla buluşturmadan, temiz gıda üretiyoruz' diyerek, milyarlarca doları temiz gıda üreterek, Türk...
CHP: YSK, bir hukuk cinayetine alet olmamalıdır
CHP: YSK, bir hukuk cinayetine alet olmamalıdır
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi üyeleriyle bir araya geldi.
TİSKten kıdem tazminatı açıklaması
TİSK'ten kıdem tazminatı açıklaması
TİSK, "Her kesimin mutlu olacağı bir çözüm yaratılması, güçlü sosyal diyalog anlayışı ile tarafların dengelerinin gözetildiği, çalışma barışının korunduğu bir ortamının sağlanması için yapılacak her türlü çalışmaya katkı...
Orduda Çilek Hasadı Başladı
Ordu'da Çilek Hasadı Başladı
Ordu'da, en önemli gelir kaynağı olan fındığın yanında alternatif olarak üretilen çilek meyvesinin hasadına başlandı.
'Marsta üretim 3D yazıcılarla olacak”
"Mars'ta üretim 3D yazıcılarla olacak”
Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahattin Koç, gelecekte 3D yazıcı olarak bilinen eklemeli imalat uygulamalarının, uzayda ve marsta üretim için kullanılabileceğini söyledi.
Bursa OSB’de meslek liselilere pozitif ayrımcılık
Bursa OSB’de meslek liselilere pozitif ayrımcılık
Meslek liselerine yönelik farkındalığı artırmak amacıyla 'BOSİAD Mesleki–Teknik Eğitimi Özendirme Projesi' ile yola çıkan BOSİAD, proje kapsamında 'Bu fabrikada işe alımlarda meslek lisesi mezunu olması tercih sebebidir'...
Bursa İhtisas Deri OSB’de Rıfat Aygüler güven tazeledi
Bursa İhtisas Deri OSB’de Rıfat Aygüler güven tazeledi
Bursa İhtisas Deri OSB, SS Deri Sanayicileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi 2018 Yılı Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.
'AB, gerektiği kadar rekabetçi değil'
"AB, gerektiği kadar rekabetçi değil"
Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu Ekonomi ve Refah Bölümü Başkanı Nicholas Cannon, AB'nin birçok krizde karar verme konusunda başarılı olmadığını öne sürerek, "AB, ABD ve Asya ekonomileriyle olması gerektiği...
Yılın yenilikçi tasarımları ödüllendirilecek
Yılın yenilikçi tasarımları ödüllendirilecek
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin sektörde katma değerli ürün ve teknolojileri geliştirmek amacıyla düzenlediği Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması'nda dereceye girenler ödüllendirilecek.
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 301 lira 17 kuruş, en düşük 9 lira 77 kuruş olarak belirlendi.
Spot Piyasada Doğal Gaz Fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 473 lira 25 kuruş olarak belirlendi.
Küçükbaş Hayvanda 100 Milyon Hedefi Antalya'da Masaya Yatırılacak "Tarımda Milli Birlik Projesi" kapsamında Antalya'da düzenlenecek Hayvancılık Şurası'nda Yeni Ekonomi Programı hedefleri aras..
 'ABdeki en büyük özel markalı üreticisiyiz'
"AB'deki en büyük özel markalı üreticisiyiz"
Ülker Türkiye Bölgesi Başkanı Mete Buyurgan, AB'deki en büyük özel markalı sakız üreticisi olduklarını belirterek, "2018'deki 65 milyon dolarlık ihracatımızı 2019'da 75 milyon dolara çıkaracağız. 2 yıl içerisinde...
Otomotivde Yılın Yenilikçi Tasarımları Ödüllendirilecek Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin (OİB) sektörde katma değerli ürün ve teknolojileri geliştirmek amacıyla "Otomotivd..
Seramiksan Nest Serisi, Renkli Ahşap Görünümünü Yaşam Alanlarına Taşıyor Seramiksan'ın yepyeni ahşap karo serisi Nest, son dönemin dekorasyon trendi renkli ahşap görünümünü yaşam alanlarına t..
Karadenizde Çilek Hasadına Başlandı
Karadeniz'de Çilek Hasadına Başlandı
Ordu'da fındığın yanında ek gelir getirmesi amacıyla oluşturulan çilek bahçelerinde sezonun ilk hasadına başlandı.
Ticaret hacmi 20 milyar dolara çıkacak
Ticaret hacmi 20 milyar dolara çıkacak
Irak Başbakanı Abdulmehdi ile görüşen Bakan Çavuşoğlu "Türkiye-Irak ikili ticaret hacmini 20 milyar dolar hedefine taşıyacağız. PKK'nın Irak'ta kökünü kurutmak için birlikte mücadele edeceğiz" dedi.
Mediamarkt Türkiye'ye "En İyi Veri Kullanımı" Ödülü MediaMarkt Türkiye, pazarlama için faydalanılan teknolojilerin ve bu teknolojilerin yaratıcı ve etkili kullanımının ödüllendirildiği Martec..
Adanada İhracatlık Kiraz Üretimine Başlandı
Adana'da İhracatlık Kiraz Üretimine Başlandı
Adana'da ihracata yönelik kent iklimine uygun üç farklı kiraz fidanı üretimine başlandı.
Yeni Mesajlaşma Uygulaması Laff'ın Beta Sürümü Kullanıma Sunuldu Türk Telekom'un Ar-Ge ve teknoloji şirketi Argela tarafından geliştirilen yerli ve milli mesajlaşma uygulaması LAFF'ın Beta sü..
YSK, 3 Mayısa kadar kararını açıklayacak
YSK, 3 Mayıs'a kadar kararını açıklayacak
YSK'nin, 31 Mart'taki yerel seçimin ardından AK Parti ile MHP'nin İstanbul seçim sonuçlarına yaptığı olağanüstü itirazlarla ilgili son kararını bu hafta içinde vermesi bekleniyor.
Alanyalı Turizmci 2019 Sezonundan Umutlu ALANYA Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, turizmcilerin 2019 sezonundan umutlu olduğunu belirterek, "Geçen seneden daha iyi ve..
Ege Yaz Meyve Sebze Sektörü 2019 İçin 1 Milyar Dolarlık İhracat Hedefi Koydu
Ege Yaz Meyve Sebze Sektörü 2019 İçin 1 Milyar Dolarlık İhracat Hedefi Koydu
2018 yılında bir rekora imza atarak 831 milyon dolar ihracat rakamına ulaşan Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, 2019 yılı için 1 milyar doları aşmayı hedefliyor.
Trafik Kurallarına Uyan Kazansın" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Trafik kurallarına uyan, ceza puanı düşük ya da hiç olmayan sürücüler ..
Elektronik Atıklardan 'Altın' Kazanım
Elektronik Atıklardan "Altın" Kazanım
Kocaeli'de 15 yıl önce faaliyete başlayan Türkiye'nin "ilk" entegre elektronik atık geri dönüşüm firması, kullanım ömrünü tamamlamış elektrikli ve elektronik eşyaları, Avrupa Birliği (AB) standartlarında geri dönüştürüp,...
Alanyalı Turizmci 2019 Sezonundan Umutlu
Alanyalı Turizmci 2019 Sezonundan Umutlu
ALANYA Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, turizmcilerin 2019 sezonundan umutlu olduğunu belirterek, "Geçen seneden daha iyi ve olumlu bir sezon geçireceğimizi, kişi sayısı anlamında gözlemliyoruz"...
Fizy 22. Liseler Arası Müzik Yarışması Finali Dijital müzik platformu fizy sponsorluğunda düzenlenen 22. Liseler Arası Müzik Yarışması'nın büyük finalinde, dereceye giren 22 okula 7 farklı ka..
Mayın Tehdidine Yeni Milli Çözümler
Mayın Tehdidine Yeni Milli Çözümler
Türk savunma sanayisinin mayın ve patlayıcı tehdidinin tespitine yönelik çalışmaları kapsamında yeni milli ürünler geliştirildi.
4,5g'li Abone Sayısı 3g'lileri 11'e Katladı Türkiye'de geçen yılın sonu itibarıyla 3G abone sayısı 6 milyon 641 bin 597'ye gerilerken, 4,5G'lilerin sayısı 71 milyon 348 bin 727'yi buldu.
Ispanak Fiyatlarında Düşüş Yaşandı
Ispanak Fiyatlarında Düşüş Yaşandı
Tokat'ta ıspanak hasadında üretimin artması ile birlikte fiyatlarda düşüş yaşandı.
Yırcalı Holdingden 150 Milyon TLlik Yatırım
Yırcalı Holding'den 150 Milyon TL'lik Yatırım
Yırcalı Holding yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.
Atb Başkanı Bilgiç: 'Tarımda Ürün Planlaması Yapılmalı'
Atb Başkanı Bilgiç: "Tarımda Ürün Planlaması Yapılmalı"
Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, tarımsal ürünlerdeki anormal fiyat artışlarının önüne geçilebilmesi için 'tarımda ürün planlaması' yapılması gerektiğini söyledi.
Meclis mesaiye yeniden başlıyor
Meclis mesaiye yeniden başlıyor
Meclisin bu haftaki gündeminde uluslararası anlaşmalar bulunuyor.
Ankara'da Antarktika Zirvesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin düzenlediği Ulusal Antarktika Bilim Seferleri kapsamında beyaz kıtaya giden bilim insanlarıyla bir araya ge..
» 1 2