27 Nisan 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

27 Nisan 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Avengers: Endgame" Dünyada Gişe Açılış Rekoru Kırdı NEW "Avengers: Infinity War" filminin devamı niteliğinde olan ve bu hafta vizyona giren "Avengers: Endgame", tüm zamanların gişede en iyi a..
479. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali
479. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali
Manisa'da bu yıl 479'uncusu düzenlenen "Uluslararası Mesir Macunu Festivali" kapsamında, Manisa Lokantacılar, Kebapçılar, Tatlıcılar ve Yoğurtçular Esnaf Odası ile Mesir Komitesi iş birliğiyle, "18. Manisa Mesir...
Hindistan'ın Renkleri" Etkinliği Türkiye'de öğrenim gören Hint öğrenciler, "Hindistan'ın Renkleri" etkinliğinde kültürlerinden örnekler sundu.
11. Kocaeli Kitap Fuarı
11. Kocaeli Kitap Fuarı
Tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Herkesin kendine göre bir Türkçe uydurduğu, herkesin kendi evindeki şiveyi televizyona getirmeyi iddia ettiği bir memlekette lisan olmaz. dedi.
479. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali Manisa'da bu yıl 479'uncusu gerçekleştirilen "Uluslararası Mesir Macunu Festivali" kapsamında kente gelen yabancı konuklar ve kardeş belediyele..
Ercan Kesal: Bir İnsan Ünlü Olmak İçin Oyunculuk Yapmaz – 11. Kocaeli Kitap Fuarı'nda 'Yazmak ve Oynamak Arasında' konulu söyleşide hayranlarıyla buluşan yazar ve oyuncu Ercan Kesal, "Bir ins..
Siverekte 'Yetim Dayanışma Günleri'
Siverek'te "Yetim Dayanışma Günleri"
İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Siverek Yardımlaşma Derneği'nce "Yetim Dayanışma Günleri" etkinliği düzenlendi.
3. Uluslararası Ezogelin Yöresel Bebek Çalıştayı
3. Uluslararası Ezogelin Yöresel Bebek Çalıştayı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Ezogelin Bebek Çalıştayı kapsamında bez bebek sergisi açıldı.
Denizli 33. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Başladı Denizli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 33. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, renkli görüntülere sahne olan kortej yürüyüşüy..
Kocaeli 11'inci Kitap Fuarı Açıldı KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi'nce bu yılki teması 'Roman ve Hikaye' olarak belirlenen 11'inci Kocaeli Kitap Fuarı törenle açıldı.
Adrenalin Tutkunları Melen Çayına Akın Etti
Adrenalin Tutkunları Melen Çayı'na Akın Etti
Düzce'nin Cumayeri ilçesindeki Dokuzdeğirmen rafting parkuru günde yaklaşık bin adrenalin tutkununu ağırlıyor.
Ayşe Kulin Kitaplarını İmzaladı KOCAELİ'de bu yıl 11'incisi düzenlenen kitap fuarına onur konuğu olarak katılan yazar Ayşe Kulin, okurları için kitaplarını imzaladı.
Erdekte 'Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Sergisi'
Erdek'te "Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Sergisi"
Balıkesir'in Erdek ilçesinde öğrenciler tarafından atıkların geri dönüşümüyle hazırlanan eşyalar sergilenmeye başlandı.
Tyche Bereket Festivali
Tyche Bereket Festivali
Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen "Düzce Otları Tyche Bereket Festivali"nin kortej yürüyüşü yapıldı.
Rizede '12. Uluslararası Öğrenci Buluşması'
Rize'de "12. Uluslararası Öğrenci Buluşması"
Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından "Doğu'dan Batı'ya adil bir dünyaya" sloganıyla düzenlenen "12. Uluslararası Öğrenci Buluşması" kapsamında misafir öğrenciler, Rize'de kültürlerini tanıttı.
Akıl ve Zeka Oyunları Türkiye Şampiyonası' Başladı
Akıl ve Zeka Oyunları Türkiye Şampiyonası" Başladı
Tüm Akıl ve Zeka Oyunlar Federasyonunca (TAZOF) düzenlenen "Akıl ve Zeka Oyunları Türkiye Şampiyonası", Bursa'da başladı.
Kadınlardan Domates Kasası Taşıma Yarışması
Kadınlardan Domates Kasası Taşıma Yarışması
Antalya'nın Kumluca ilçesinde 20. Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında, kadınlar arasında domates kasası taşıma, halat çekme ve domates yeme yarışmaları düzenlendi.
Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları' Ödül Töreni
Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları" Ödül Töreni
Türkiye Yazarlar Birliğince (TYB) organize edilen 2018 yılındaki "Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları" ödülleri, başkentte düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
Doğu Anadolu Erzurum 2. Kitap Fuarı' Açıldı
Doğu Anadolu Erzurum 2. Kitap Fuarı" Açıldı
Erzurum'da, aralarında Türkiye'nin önde gelen yayınevlerinin de bulunduğu 135 yayınevinin ve yaklaşık 200 yazarın katılımıyla düzenlenen "Doğu Anadolu Erzurum 2. Kitap Fuarı" açıldı.
Ercan Kesal: Bir İnsan Ünlü Olmak İçin Oyunculuk Yapmaz
Ercan Kesal: Bir İnsan Ünlü Olmak İçin Oyunculuk Yapmaz
– 11. Kocaeli Kitap Fuarı'nda 'Yazmak ve Oynamak Arasında' konulu söyleşide hayranlarıyla buluşan yazar ve oyuncu Ercan Kesal, "Bir insan ünlü olmak için oyunculuk yapmaz. Bütün bunlar benim için iyi yaşamak, kendine...
Güncelleme - Diriliş Ertuğrul Dizisinin Yıldızına Kuveyt'te Yoğun İlgi Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan parfüm markasının tanıtımı için gittiği Kuveyt'te hayran..
Antalya Tiyatro Festivalinde Geri Sayım
Antalya Tiyatro Festivali'nde Geri Sayım
DEVLET Tiyatroları Antalya 10'uncu Uluslararası Tiyatro Festivali, 17 Mayıs'ta Aspendos Antik Tiyatro'da Haldun Dormen'in yazdığı 'Kantocu' adlı oyunun gösterimiyle başlayacak.
Bursa'da 4. Geleneksel El Sanatları Festivali Bursa'da 4'üncüsü düzenlenen Geleneksel El Sanatları Festivali, çocuk ve gençlerin ilgisini çekti.
Saraybosna'daki Osmanlı Mirası Medrese 469'uncu Mezunlarını Verdi Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki önemli Osmanlı miraslarından kabul edilen Gazi Hüsrev Bey Medresesi, 469'uncu dönem ..
Antalyada Nisanda Deniz Keyfi
Antalya'da Nisanda Deniz Keyfi
Antalya'da güneşli havayı fırsat bilenler, denize girmenin keyfini yaşadı.
12. Uluslararası Öğrenci Buluşması'
12. Uluslararası Öğrenci Buluşması"
Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından düzenlenen, Anadolu Ajansının global iletişim ortağı olduğu "12. Uluslararası Öğrenci Buluşması" etkinliği Tekirdağ'da gerçekleştirildi.
Kocaeli 11inci Kitap Fuarı Açıldı
Kocaeli 11'inci Kitap Fuarı Açıldı
KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi'nce bu yılki teması 'Roman ve Hikaye' olarak belirlenen 11'inci Kocaeli Kitap Fuarı törenle açıldı.
Ankarada Ziçev ve Kadın Sığınma Evleri Yararına Konser
Ankara'da Ziçev ve Kadın Sığınma Evleri Yararına Konser
ANKARA'da, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) ile Çankaya Belediyesi Kadın Sığınma Evleri yararına Güven Çayyolu Sağlıklı Yaşam Kampüsü'nde sanatçı Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars grubu,...
Bursa Nilüfer Kadın Korosu Batmanda
Bursa Nilüfer Kadın Korosu Batman'da
Bursa Nilüfer Kadın Korosu Batman'da konser verdi.
8. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı
8. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı
8. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı ziyaretçilere kapılarını açtı.
Batmanda 'Hayır Çarşısı' Açıldı
Batman'da "Hayır Çarşısı" Açıldı
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Batman Şubesince "Hayır Çarşısı" açıldı.
Öğrencilere Velileriyle Kitap Yazdıran Proje Trabzon'un Araklı ilçesinde görev yapan sınıf öğretmeni Aslı Bilgen, kitap sevgisi aşılamak istediği öğrencilerine aileleriyle kitap yazdırdı.
Üniversiteliler Bahar Şenliğinde Aydilge ile Moral Depoladı
Üniversiteliler Bahar Şenliğinde Aydilge ile Moral Depoladı
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencileri düzenlenen bahar şenliği etkinliklerinde final sınavları öncesinde doyasıya eğlenerek moral depoladı.
25 Yıldır Ney Çalıp, Üretiyor
25 Yıldır Ney Çalıp, Üretiyor
ANKARA'da yaşayan 49 yaşındaki Erdinç Bal, çocukluk yaşlarında başlayan ney merakını mesleğe dönüştürdü.
Beyaz Altın'A Adanmış Bir Ömür
Beyaz Altın"A Adanmış Bir Ömür
Eskişehir'de, ilkokulu bitirip babası tarafından bir sanatkarın yanına çırak olarak verilen lüle taşı ustası Ramazan Bağlan, "beyaz altın"ın madenden işlemesine kadar her alanında çalışarak ömrünü bu işe adadı.
Farklı Meslekler 'Gönül Korosu'Nda Buluştu
Farklı Meslekler "Gönül Korosu"Nda Buluştu
Kars'ta, marangoz, öğrenci, emekli öğretmen, memur, mühendis, bayan kuaförü gibi çeşitli meslek dallarından kişilerin oluşturduğu "Kars Gönül Korosu", haziran ayında verecekleri konserin hazırlıklarını sürdürüyor.
35 Yıllık Çocuk Tiyatrosu Ayakta Kalma Mücadelesi Veriyor Türkiye'nin varlığını sürdüren en eski özel çocuk tiyatrolarından biri olarak 35 yılı geride bırakan Çan Tiyatrosu, ayakta kalma müca..
Dt, Çocukları Van'daki Şenlikte Buluşturacak Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce (DT) düzenlenen "Van, Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği", 17'nci kez Van'da minik sanatseverler v..
Çerkes Kültür Evi Yaşam Vadisi 2inci Etapta Açıldı
Çerkes Kültür Evi Yaşam Vadisi 2'inci Etap'ta Açıldı
Yaşam Vadisi 2'inci Etap içerisinde yapımı tamamlanan Çerkes Kültür Evi'nin açılışı yapıldı.
Kocaeli'de Kültür-sanat Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarınca, 2-9 Mayıs tarihlerinde 4 oyun seyirciyle buluşacak.