26 Nisan 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

26 Nisan 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başakşehir zirve yolunda Göztepeye takıldı
Başakşehir zirve yolunda Göztepe'ye takıldı
Ligin 30. haftasında Medipol Başakşehir ile Göztepe arasında oynanan karşılaşmayı, konuk ekip 2-0'lık skorla kazandı.
Silah Ticareti Anlaşmasından çekiliyor
Silah Ticareti Anlaşmasından çekiliyor
ABD Başkanı Donald Trump, BM Silah Ticareti Anlaşmasından ülkesinin imzasını çekeceğini belirtti.
İngilterede Trumpa boykot
İngiltere'de Trump'a boykot
İngiltere'de ana muhalefet lideri Jeremy Corbyn ile Avam Kamarası Başkanı John Bercow, ABD Başkanı Donald Trump onuruna verilecek yemek için kendilerine yapılan daveti geri çevirdi.
Albayrak: Kısa sürede sonuç almayı hedefliyoruz
Albayrak: Kısa sürede sonuç almayı hedefliyoruz
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, gıda enflasyonu açısından önem taşıyan politikaları kısa sürede hayata geçirerek sonuçlarını almayı hedeflediklerini bildirdi.
Albayrak'tan "Gıda Komitesi" Açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gıda enflasyonu açısından önem taşıyan politikaları kısa sürede hayata geçirerek sonuçlarını almayı hedefledikl..
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları günü, İngiltere hariç yükselişle tamamladı.
ABDden Venezuela Dışişleri Bakanına yaptırım
ABD'den Venezuela Dışişleri Bakanı'na yaptırım
ABD Hazine Bakanlığı, Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Alberto Arreaza ile Birinci Özel Yetkili Mahkeme'nin Asliye Hakimi Carol Bealexis Padilla de Arretureta'yı yaptırım listesine aldı.
Altın ve döviz kazandırdı
Altın ve döviz kazandırdı
Bu hafta 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 3,10, dolar/TL yüzde 2,32, euro/TL yüzde 1,42 değer kazandı.
Avrupa Borsaları İngiltere Hariç Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü, İngiltere hariç yükselişle tamamladı.
Akbank’tan ekonomiye 270 milyar destek
Akbank’tan ekonomiye 270 milyar destek
Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "2019'un ilk çeyreğinde ekonomimize 270 milyat TL kredi desteği sağladık" açıklamasında bulundu.
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 832 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Piyasalar -  Bist100 Yüzde 0.30 Yükseldi, Dolar 5.94 Lirada – Güne yüzde 0.41 artışla 94 bin 886 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 94 bin 46 puanı ve en yü..
Business Line: Uzay Turizmi, Avrupa ve ABD Arasındaki Ticaret Savaşı ve Lynx Yaratıcılık Festivali Dünyanın dört bir yanından iş ve yatırım hikayelerinin ele alındığı küresel iş barometresi B..
Polatlıda bir asker şehit oldu
Polatlı'da bir asker şehit oldu
Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığında tatbikat sırasında meydana gelen kaza sonucu bir asker şehit oldu.
Bu Hafta Borsa Kaybettirdi, Altın ve Döviz Kazandırdı Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftalık bazda ortalama yüzde 2,15 değer kaybederken, 24 ayar külçe altının gram satış fiy..
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,30 değer kazancıyla 94.783,14 puandan tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 284,60 puan artışla 94.783,14 puandan kapandı.
Borsa Haftayı Yükselişle Tamamladı
Borsa Haftayı Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 0,30'luk yükselişle tamamladı.
Malatyada İşsiz Sayısı 47 Bin 810
Malatya'da İşsiz Sayısı 47 Bin 810
Vali Aydın Baruş başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu'nda 2019 yılı Mart ayı itibarı ile Malatya'da 47 bin 810 kişinin iş aradığı açıklandı.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 246 lira oldu.
Bakan Albayrak'tan Finans Merkezi Açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "İstanbul'a yakışan finans merkezini en kısa sürede ülkemize kazandıracağız" dedi.
Atamalar - Çeşitli Sektörlerde Şirket Yönetimleri Yenilendi
Atamalar - Çeşitli Sektörlerde Şirket Yönetimleri Yenilendi
– Türkiye genelinde, çeşitli sektörlerden, çeşitli büyüklükte şirketler, üst yönetimlerindeki çeşitli pozisyonlara atamalar gerçekleştirdi.
“Ekonomideki koşullar, mevcut projeleri etkileyecek”
“Ekonomideki koşullar, mevcut projeleri etkileyecek”
2018 yılında imalat sektöründeki hareketliliğin sektöre olumlu yansıdığını anlatan Code Teknik Kontrol ve Belgelendirme ortaklarından Salih Eraktan, ekonomik koşullar nedeniyle 2019 yılında istenilen potansiyelin...
Control Union, hizmet alanlarını çeşitlendirecek
Control Union, hizmet alanlarını çeşitlendirecek
Gözetim, teminat yönetimi (CMS), laboratuvar ve teknik gözetim alanlarında çeşitli hizmetler sunan Control Union, globalde sahip olduğu ofisler ve akreditasyonlarla faaliyetlerini sürdürüyor.
'Farklı uzmanlık alanlarında faaliyet göstermek istiyoruz'
"Farklı uzmanlık alanlarında faaliyet göstermek istiyoruz"
Adana'da uluslararası akreditasyona sahip plastik boru deney laboratuvarını kurarak küresel ölçekte kullanılan deney cihazlarını tedarik ettiklerini söyleyen Gülhan Yergök, "INSPEGO'nun marka bilinirliğini artırmak ve...
Trump çağrı yaptı, fiyatlar azaldı
Trump çağrı yaptı, fiyatlar azaldı
ABD Başkanı Donald Trump'ın "OPEC'e petrol fiyatlarını düşürme çağrısı yapıyorum" açıklamasının ardından petrol fiyatları yüzde 2,5 azaldı.
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları Yüzde 2.0'den Fazla Düştü – Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) ABD'nin İran ve Venezuela'nın petrol ihracatına yönelik yaptırımlarına dair muafiye..
Çin ve Türkiye İlişkileri Güçlenerek Devam Edecek" ICBC Turkey Bank Yönetim Kurulu Başkanı Xiangyang Gao, gelecek 3 yıllık süreç içinde Çin ve Türkiye ilişkilerinin güçlenerek devam edeceğini..
Enerjide Değişim ve Gelişimi Lehimize Çevirebiliriz" Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar, enerjinin herkesin hayatına dokunan bir konu olduğunu belirterek, "Türkiye'de her al..
Kayseri Ticaret Borsası Kayseri Ticaret Borsasında takım pastırmanın kilogramı ortalama 85 liradan, sucuğun kilogramı 52 liradan satıldı.
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,24 artışla 246,00 liradan tamamladı.
Zingat.com Imagine The Future Summit'e Katıldı Zingat.com, İstanbul Aydın Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Kulübü ile Women in Business tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "Imagine the Futu..
Tüsiad Girişimcilik Programında Üçüncülük "Dysapp"In Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), geleceğin genç girişimcilerine iş dünyasının deneyimlerini sunma amacıyla düzenlediği ..
'CHPli belediyeler yeni şirketler kurmayacak'
"CHP'li belediyeler yeni şirketler kurmayacak"
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Başkanlarımız, belediyelere verilen her tu¨rlu¨ go¨revi s¸irketler aracılıgˆıyla yapma kolaycılığına kaçmayacak.
Japon Nippon Paint Betek Boya ve Kimya A.ş'yi Satın Aldı (2) – Japonya merkezli dünyanın en büyük dördüncü boya üreticisi Nippon Paint Co, Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş'yi satın aldı.
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Cuma günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyaKonut başlangıçları Mart ayında, Şubat ayındaki yıllık yüzde 4.2 artı..
TEDx, ‘portreler’ temasıyla 4. kez Bursa’da
TEDx, ‘portreler’ temasıyla 4. kez Bursa’da
Bursa'nın ilk ve tek TEDx organizasyonu olan TEDxBursa 27 Nisan'da Merinos AKKM'de yeniden katılımcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor.
» 1 2 3 4 5 6