24 Nisan 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

24 Nisan 2019 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şarkıcı Murat Kekilli Kiliste Konser Verdi
Şarkıcı Murat Kekilli Kilis'te Konser Verdi
Şarkıcı Murat Kekilli Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KİYÜ) Bahar Şenlikleri'nde sahne aldı.
Kütahyada Avmde Zaman Durdu Kitap Okundu
Kütahya'da Avm'de Zaman Durdu Kitap Okundu
Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan Zaman Dursun Kütahya Okusun projesine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kütahya Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu, kitap okuyarak destek verdi.
Tiyatro Oyununun İptal Edildiği İddiası Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bir tiyatro grubunun Kayseri'de sahnelemek istediği oyunun Büyükşehir Belediyesi'nce iptal edild..
Öğretmenler Bergama'yı Gezdi Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin ilçede bulunan tarihi yerleri öğrencilere daha iyi aktarması amacıyla "Öğretmenler Bergama'nın Anlamı..
7. Dilek Sabancı Tiyatro Festivali Başladı
7. Dilek Sabancı Tiyatro Festivali Başladı
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarınca düzenlenen, çeşitli üniversitelerden tiyatro gruplarının sahne alacağı festival, açılış töreniyle başladı.
Ara Güler Londra'da Anlatıldı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, Cumhurbaşkanlığı tarafından İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen "Ara Güler Sergisi" kapsamında usta fotoğrafçıyı ve çalı..
Gençlik ve Medeniyet Tasavvurumuz' Konferansı
Gençlik ve Medeniyet Tasavvurumuz" Konferansı
İslam Düşünce Enstitüsü ve eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, zihinleri ilimle doldururken ayrım yapılmamasını belirterek, "Medeniyet, ancak nesillerden nesillere aktarılarak süreklilik kazanabilir.
Yurt Dışında Tespit Edebildiğimiz Hazinelerle İlgili Bir Çalışma Var" Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yurt dışına çıkartılmış kültür hazinelerinin Türkiye'ye getirilmesine yönelik ..
4. Bursa Geleneksel El Sanatları Festivali Başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi tarafından düzenlenen "4. Bursa Geleneksel El Sanatları Festi..
Dünyaca Ünlü Sanatçılar Uluslararası Bilkent Sanat Festivali'nde Buluşacak Uluslararası Bilkent Sanat Festivali'nde, resimden plastik sanatlara, müzikten tiyatroya dünyaca ünlü sanatçılar san..
İstanbul Gelişim Üniversitesi 8'inci Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu verildi.İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Gayretli, ödül töreni öncesi açıklamalarda bulun..
İstanbul Gelişim Üniversitesi 8inci Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu
İstanbul Gelişim Üniversitesi 8'inci Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu
verildi.İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Gayretli, ödül töreni öncesi açıklamalarda bulundu.
20. Kumluca Tarım ve Seracılık Festivali Antalya'nın Kumluca ilçesinde bu yıl 20'ncisi düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali kapsamındaki "yörük göçü" etkinliği, renkli görüntülere sahne ol..
Mardinde Tefeci ve Uyuşturucu Satıcılarına Tepki
Mardin'de Tefeci ve Uyuşturucu Satıcılarına Tepki
Mardin'in Midyat ilçesinde bir grup vatandaş düzenlediği basın açıklamasıyla uyuşturucu satıcıları ve tefecilere tepki gösterdi.
5. Karavan Kore Film Günleri Düzenlenecek Adıyaman'da 5. Karavan Kore Film Günleri düzenlenecek.
Bandırmada 'Kağıt Model Uçak Yarışması'
Bandırma'da "Kağıt Model Uçak Yarışması"
Türk Hava Kurumu (THK) Bandırma Şubesi tarafından "Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi" kapsamında ilk ve orta dereceli okul öğrencilerine yönelik "Kağıt Model Uçak Yarışması" düzenlendi.
Turizmde Güneydoğu'ya Katkı Sunmaya Çalışıyoruz" Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Turizmde Güneydoğu'ya daha fazla katkı sunmaya çalışıyoru..
Midyat'ta Sokak Sağlıklaştırması ve Restorasyon Çalışması Mardin'in sokak sağlıklaştırması ve restorasyon çalışması başlatıldı.
Sağlıklı Geleceğe Pedal Çevir" Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile "Sağlıklı geleceğe pedal çevir" etkinliği düzenlendi.
Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali Başladı Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali, çocuklarla tiyatro oyuncularının bir araya g..
'MSle Yeniden Hayata Merhaba'
"MS'le Yeniden Hayata Merhaba"
Müziklerini Kazım Özgür Tülbentçi'nin yaptığı oyunda Multipl Skleroz tanısı konan genç bir kadının yaşadıkları anlatılıyor.
Yetim Çocuklar Yararına Kermes Hacı Bayram-ı Veli Yardımlaşma Derneğince yetim çocuklar ile maddi durumu iyi olmayan aileler yararına kermes düzenlendi.
Çdso'dan "23 Nisan Konseri" Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel konser verecek.
Foto Safarinin Gözde Adresi: Kadıralak Yaylası
Foto Safarinin Gözde Adresi: Kadıralak Yaylası
Doğal güzellikleri, kültürel yapısı ve mesire yerleriyle ilgi çeken Trabzon'un Tonya ilçesindeki Kadıralak Yaylası, her yıl nisan ayında açmaya başlayan "mavi yıldız" çiçekleriyle son yıllarda fotoğraf tutkunlarının da...
Gümüşhane 1. Kitap Fuarı Başladı
Gümüşhane 1. Kitap Fuarı Başladı
Gümüşhane'de valilik, belediye ve İl Milli Eğitim Müdürlüğün katkılarıyla düzenlenen "1. Kitap Fuarı" başladı.
Azmiyle Yüzlerce Kitap Okudu Kırşehir'de terzi dükkanı işleten 63 yaşındaki Zeynep Kaplan, henüz beş yaşında başlayan kitap sevgisiyle yüzlerce kitabı okudu.
Küçük Hanımlar ve Küçük Beyler"Den Anıtkabir Ziyareti Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali kapsamında Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, beraberinde..
Öğrenciler Yöresel Ürünlerle 81 Türk Bayrağı Yaptı Yozgat'ın Sorgun ilçesinde ilkokul öğrencileri, "81 İlde Şanlı Bayrağım" projesi kapsamında Malatya'nın kaysı çekirdeği, Ordu'nun fındığı, R..
Korelilerden Gazi ve Gazi Yakınlarına Vefa Ziyaretleri Kore Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçiliği heyeti, aradan geçen 69 yıla rağmen Türkiye'nin Kore Savaşı'ndaki yardımı dolayısıyla ülkenin ..
500 Bin Yıl Öncesine Dayanan Uygarlığın İzleri Turizmin Hizmetinde Dünyanın önde gelen turizm destinasyonlarından biri olan Antalya, deniz, kum ve güneşin dışında tarihi ve kültürel kalıntıla..
Engel Tanımayanlar Sahnenin Tozunu Attırıyor
Engel Tanımayanlar Sahnenin Tozunu Attırıyor
Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde yaşayan tiyatro eğitmeni Nuray Dibek'in zeka geriliği olan kardeşinin sosyal ortamlarda yer alması amacıyla engelli bireylerin de katılımıyla oluşturduğu 15 kişilik tiyatro topluluğu,...
Ömrünü Çalgı Yapımına Adadı İzmir'de 63 yıldır el yapımı Türk müziği enstrümanları imal eden 72 yaşındaki Nuri Tutpınar, ilerleyen yaşına rağmen "cennetim" diye adlandırdığı atölyesinde ham a..
Nazım'ın Kanatları" Belgeseli İzleyiciyle Buluştu Nebil Özgentürk'ün yönettiği, "Nazım'ın Kanatları" belgeselinin Türkiye prömiyeri, 30. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekle..
Marmariste Kruvaziyer Turizmi
Marmaris'te Kruvaziyer Turizmi
Malta bayraklı "Horizon" adlı kruvaziyer, Marmaris Limanı'na yanaştı.
Venezia Mega Outlette 23 Nisan Coşkusu
Venezia Mega Outlet'te 23 Nisan Coşkusu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Venezia Mega Outlet'te çocuklar birbirinden eğlenceli etkinliklerle doyasıya eğlendi.
Selami Şahin, Tev Yararına Sahneye Çıktı
Selami Şahin, Tev Yararına Sahneye Çıktı
SANATÇI Selami Şahin, Bursa'da Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) yararına konser verdi.
Uluslararası Çayda Çıra Film Festivalinin Galası Yapıldı
Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali'nin Galası Yapıldı
ELAZIĞ'da bu yıl 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali'nin galası ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşti.
Bergamada 23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlamaları
Bergama'da 23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlamaları
İzmir'in Bergama ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gün boyunca devam eden kutlamalar akşam çocuk korosunun konseriyle sona erdi.
Selami Şahinden Türk Eğitim Vakfı Yararına Konser
Selami Şahin'den Türk Eğitim Vakfı Yararına Konser
Türk müziğinin usta isimlerinden Selami Şahin, Bursa'da Türk Eğitim Vakfı yararına konser verdi.