22 Nisan 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

22 Nisan 2019 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hakan Aysev, 23 Nisan Coşkusunu Öğrencilerle Sahneye Taşıdı
Hakan Aysev, 23 Nisan Coşkusunu Öğrencilerle Sahneye Taşıdı
Özel Arı Okulları Armoni Orkestrası ve Korosu, ünlü tenor Hakan Aysev ile 23 Nisan coşkusunu sahneye taşıdı.
Dobun Çocukları '23 Nisan'I Neşeyle Kutladı
Dob'un Çocukları "23 Nisan"I Neşeyle Kutladı
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü (DOB) bünyesinde bulunan çocuk korosu ve balesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla "neşe" temalı temsil verdi.
O İş Bende' Filminin Ekibi Malatyalılarla Buluştu
O İş Bende" Filminin Ekibi Malatyalılarla Buluştu
"O İş Bende" filminin yönetmeni ve oyuncuları Malatya'da seyirciyle bir araya geldi.
Kırgızistan'da Türk Film Haftasının Açılış Galasına Yoğun İlgi Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türk Filmleri Haftasının galasına sinemaseverler yoğun ilgi gösterd..
Göbeklitepede Çocuklara Özel Senfoni Konseri
Göbeklitepe'de Çocuklara Özel Senfoni Konseri
UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınan Göbeklitepe'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara özel konser verildi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na Doğru Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını Celal Akın İlkok..
Hatay 3. Kitap Fuarı Açıldı Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 150 yayın evinin katıldığı, çok sayıda yazarın da imza günü düzenleyeceği Hatay 3. Kitap Fuarı..
Vali Aksoy Öğrencilerle Buluştu
Vali Aksoy Öğrencilerle Buluştu
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle bir araya geldi.
Tire Kaymakamı Makamını Öğrenciye Devretti Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını ilkokul öğrencisi Halim Berk Durmuş'a devretti.
Minikler Hayallerindeki Kıyafetlere Kavuştu
Minikler Hayallerindeki Kıyafetlere Kavuştu
Gaziantep'te yurtta kalan üniversite öğrencisi kızlar, sosyal medyadan ulaştıkları hayırseverlerin yardımıyla köy okulundaki minik öğrencilerin kıyafet hayallerini gerçekleştirdi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na Doğru Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Dünyaca Ünlü Aktör Jean Claude Van Damme, Bodrum'da Dünyaca ünlü aktör Jean Claude Van Damme, tatil için Bodrum'a geldi.
Otizmli ve Serebral Palsi Hastası Öğrencilerin 23 Nisan Coşkusu Orta ve ağır otizmli öğrenciler ile serebral palsi hastası öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bir etkinl..
Tdt '20. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali'Ne Hazırlanıyor
Tdt "20. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali"Ne Hazırlanıyor
Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğünce Trabzon'da düzenlenen "20. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" 2 Mayıs'ta başlayacak.
Çocukların Her Halini Çocuklar Çizdi Kastamonu'da, çocukların mutluluğu, acısı, hüznü ve umudunun anlatıldığı resim sergisi açıldı.
Bakan Ersoy: Hedefimiz, Kültür Sanatta Seyirci Sayısını Her Yıl Yüzde 50 Artırmak
Bakan Ersoy: Hedefimiz, Kültür Sanatta Seyirci Sayısını Her Yıl Yüzde 50 Artırmak
KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, daha geniş kitlelerin kültür ve sanatla tanışmasını istediklerini belirterek, "2019 itibarıyla özellikle devlet tiyatroları, güzel sanatlar, opera ve bale bölümü olsun seyirci...
23 Nisan Maltepe'de Coşkuyla Kutlandı – 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Maltepe'de büyük bir coşkuyla kutlandı.
Eskişehirde 8. Kazı ve Araştırmalar Sempozyumu Yapıldı
Eskişehir'de 8. Kazı ve Araştırmalar Sempozyumu Yapıldı
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Arkeoloji-Sanat Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi (ASTAM) tarafından 8. Kazı ve Araştırmalar Sempozyumu gerçekleştirildi.
23 Nisan Maltepede Coşkuyla Kutlandı
23 Nisan Maltepe'de Coşkuyla Kutlandı
– 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Maltepe'de büyük bir coşkuyla kutlandı.
Unesco Adayı Harranda Turizm Bereketi
Unesco Adayı Harran'da Turizm Bereketi
UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde, "Göbeklitepe Yılı"nın da etkisiyle yoğunluk yaşanıyor.
Dijital Kütüphane Öğrencilerin Ufkunu Açıyor
Dijital Kütüphane Öğrencilerin Ufkunu Açıyor
Gaziantep'te geçen ay kurulan ve donanım, dijital okuryazarlık ve üç boyutlu modelleme eğitimlerinin verildiği dijital kütüphaneden bir ayda 700 öğrenci faydalandı.
Lise Öğrencileri Köylerdeki Çocuklar İçin 'Tiyatro Turnesine' Çıkıyor
Lise Öğrencileri Köylerdeki Çocuklar İçin "Tiyatro Turnesine" Çıkıyor
Sakarya'nın Kocaali ilçesindeki Anadolu Lisesi öğrencilerince oluşturulan tiyatro ekibi, köy okullarına "turne" düzenleyerek oyunlarını öğrenciler için sahneliyor.
Lazcanın Unutulmaması İçin Minikler Korusu Oluşturuldu
Lazcanın Unutulmaması İçin Minikler Korusu Oluşturuldu
RİZE'nin Fındıklı ilçesinde, UNESCO'nun Dünya Dili Atlası'na göre Türkiye'de yok olmak üzere olan diller arasında yer alan Lazcanın gelecek nesillere aktarılması için anaokuluna giden 4-6 yaşındaki miniklere Lazca diline...
Best Of Rumeli Ödülleri Sahiplerini Buldu İstanbul Rumeli Üniversitesi'nin destekleri ile Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Best of Rumeli Ödülleri sahiplerini ..
Osmanlı Usulü Çarkla Tespih Yapıyor
Osmanlı Usulü Çarkla Tespih Yapıyor
Şanlıurfa'da yaşayan el sanatları ustası Sait Gelmiş, 22 yıldır Osmanlı döneminde uygulanan el çarkı yöntemiyle tespih yapıyor.
Ankara'da Çocuk İşçiler İçin Yardım Konseri Düzenledi ANKARA'da, çocuk işçiliğine dikkat çekmek amacıyla Uğur Okulları Batıkent Kampüsü ve UNICEF iş birliğiyle 'UNICEF için Ses Ver!' konseri ..
Çukurova Rock Festivali, 100 Bin Müzikseveri Ağırladı
Çukurova Rock Festivali, 100 Bin Müzikseveri Ağırladı
ADANA'da düzenlenen 3. Çukurova Rock Festivali, 100 binden fazla müzikseveri ağırladı.
Korolar Mersin'de Buluşacak Bu yıl 18'incisi düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 20. Nevit Kodallı Çoksesli Korolar Şenliği'nde 52 koro ve binin üzeri..
30. Ankara Uluslararası Film Festivali Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Proje Geliştirme Desteği Yarışması'nda kazanan proje "Karanlıkta Islık Çalanlar" oldu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na Doğru Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Best Of Rumeli Ödülleri Sahiplerini Buldu
Best Of Rumeli Ödülleri Sahiplerini Buldu
İstanbul Rumeli Üniversitesi'nin destekleri ile Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Best of Rumeli Ödülleri sahiplerini buldu.
Ankarada Çocuk İşçiler İçin Yardım Konseri Düzenledi
Ankara'da Çocuk İşçiler İçin Yardım Konseri Düzenledi
ANKARA'da, çocuk işçiliğine dikkat çekmek amacıyla Uğur Okulları Batıkent Kampüsü ve UNICEF iş birliğiyle 'UNICEF için Ses Ver!' konseri düzenlendi.
Bale İçin Samsuna Yerleşti
Bale İçin Samsun'a Yerleşti
GÜRCİSTAN'da küçük yaşlarda baleye başlayan Ana Gorgiashvili (28), geldiği Samsun'da eğitim aldıktan sonra Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü bünyesine katıldı.