21 Nisan 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

21 Nisan 2019 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gelibolu Mevlevihanesinde Sema Gösterisi
Gelibolu Mevlevihanesi'nde Sema Gösterisi
Gelibolu Mevlevihanesi'nde sema gösterisi düzenlendi.
Başkentte Ukrayna Dans Gösterisi
Başkentte Ukrayna Dans Gösterisi
Virsky Ukrayna Ulusal Halk Dansları Topluluğu, 36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında MEB Şura Salonu'nda performans sergiledi.
Gelibolu Mevlevihanesi'nde Sema Gösterisi Gelibolu Mevlevihanesi'nde sema gösterisi düzenlendi.
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
Bu yıl 18'incisi düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında, Avusturyalı klasik müzik topluluğu Accio Piano Trio konser verdi.
Bergamada Yağlı Güreş Müsabakaları Yapıldı
Bergama'da Yağlı Güreş Müsabakaları Yapıldı
İzmir'in Bergama ilçesinde 350 güreşçinin katılımıyla yağlı güreş müsabakaları düzenlendi.
Dünya Çocukları 'Dostluk Festivali'Nde Buluştu
Dünya Çocukları "Dostluk Festivali"Nde Buluştu
Antalya'nın Akseki ilçesinde düzenlenen "6. Dünya Çocuklarının Toroslarda Dostluk Buluşması Festivali"nde 10 ülkeden 250 çocuk bir araya geldi.
Kadınlara Baklavacılık ve İpek Halı Dokumacılığı Kursu ile Destek
Kadınlara Baklavacılık ve İpek Halı Dokumacılığı Kursu ile Destek
Erzurum'da, kadınların sosyalleşmesi ve meslek edinmeleri amacıyla baklava ustacılığı ile ipek halı dokumacılığı kursu başlatıldığı bildirildi.
Engellerini 'Dört Nala' Aşıyorlar
Engellerini "Dört Nala" Aşıyorlar
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu ile Atlı Spor Topluluğu'nun hayata geçirdiği "Engelsiz Yarınlara Dört Nala" projesine katılan spastik engelli çocuklar, ata binerek moral...
Bulgaristan'da 23 Nisan Kutlandı Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da faaliyet gösteren Türk Bulgar Kadınları Dostluk Derneği (TUBUKADD), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Tü..
Komutanlarına, 30 Yıl Sonra İçtima Verdiler Ardahan'ın Göle ilçesinde bulunan 247. Piyade Alay Komutanlığı'nda 30 yıl önce vatani görevini yapan 50 arkadaş, İzmir'de buluştu.
Geçmişe Yolculuğun Mekanı: 'Zaman Müzesi'
Geçmişe Yolculuğun Mekanı: "Zaman Müzesi"
Konya'nın tarihi Sille Mahallesi'nde bulunan "Zaman Müzesi", Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait "zaman" ile ilgili sergilediği araçları ve coğrafi konumunun özelliğiyle ziyaretçilerini tarihte bir yolculuğa çıkarıyor.
Ankaralı Kadın Ressamlardan Madrid'de Sergi Ankara Kadın Ressamlar Derneği (AKRD), İspanya'daki ilk sergisini Madrid'deki Ateneo Galerisi'nde açtı.
Cermoderndeki Melekler Uçmaya Hazırlanıyor
Cermodern'deki Melekler Uçmaya Hazırlanıyor
Meksikalı heykel sanatçısı Jorge Marin'in bronzdan yapılmış kanatlar ve dev melek figürlerinden oluşan sergisi, başkentli sanatseverleri bekliyor.
Öğrenci Dostu Film Festivali
Öğrenci Dostu Film Festivali
Uluslararası Ankara Film Festivali'nde başta öğrenciler olmak üzere sinemaseverlerin daha çok film izleyebilmesinin sağlanması için askıda bilet uygulaması yapılıyor.
Göbeklitepeden İlham Aldığı Minyatür Taşları Dünyaya Pazarlıyor
Göbeklitepe'den İlham Aldığı Minyatür Taşları Dünyaya Pazarlıyor
Şanlıurfalı girişimci Mehmet Tarık Yıldız, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Göbeklitepe'deki kazılarda ortaya çıkarılan yabani hayvan figürlü, "T" biçimli devasa dikili taşların minyatürlerini, tarihi ören yerinin...
Baharla Gelen Lezzet: Kumi Kebabı
Baharla Gelen Lezzet: Kumi Kebabı
Elazığ'ın Baskil ilçesindeki kırsal alanlarda doğal olarak yetişen "kumi" olarak adlandırılan mantar, yapılan yemek çeşitlerinin yanında kebabıyla da eşsiz bir lezzet sunuyor.
Türk Sanatçılara Arnavutluk'taki Opera Festivali'nden Ödül Türk sanatçılar, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen 17. Uluslararası Opera Festivali "Marie Kraja"da ikincilik ve üçüncülük ..
Toklu Şelalesi Ziyaretçilerini Bekliyor Ağrı'nın Taşlıçay ilçesindeki Aşağı Toklu Şelalesi, kışın tamamen buz tutan sarkıtların, ilkbaharda erimesiyle coşkun akmaya başladı.