2 Nisan 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

2 Nisan 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Miraç Kandili
Miraç Kandili
Miraç Kandili dolayısıyla İzmir, Denizli ve Aydın'da program düzenlendi.
Miraç Kandili
Miraç Kandili
Miraç Kandili dolayısıyla Şanlıurfa, Malatya, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis'te camiler doldu taştı.
Hint Yazar Dsilvanın Yeni Kitabının Konusu Muğlada Geçecek
Hint Yazar D'silva'nın Yeni Kitabının Konusu Muğla'da Geçecek
Hint yazar Ann D'Silva, Hint bir kadın ile Türk imamın hikayesini anlattığı "Kum ve Deniz: Kumdaki Ayak İzleri" üçlemesinin ikinci kitabının konusunun Muğla'da geçeceğini söyledi.
Afyonkarahisarda '2 Nisan Otizm Farkındalık Günü' Yürüyüşü
Afyonkarahisar'da "2 Nisan Otizm Farkındalık Günü" Yürüyüşü
Afyonkarahisar'da "2 Nisan Otizm Farkındalık Günü" dolayısıyla Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz'ın da katıldığı yürüyüş düzenlendi.
Biz Anadoluyuz Projesi'
Biz Anadolu'yuz Projesi"
İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadolu'yuz Projesi" kapsamında Van'dan 45 öğrenci İzmir'e geldi.
Otizmlilerden Dans ve Spor Gösterisi
Otizmlilerden Dans ve Spor Gösterisi
Otizm Vakfınca düzenlenen etkinlikte, otizmliler dans ve spor gösterisi sundu.
Yerel Sanatlar Fotoğraf Sergisi Açıldı
Yerel Sanatlar' Fotoğraf Sergisi Açıldı
Fotoğraf ve Resim Sanatçısı Gazi Yüksel'in 100 eserden oluşan 'Yerel Sanatlar' başlıklı kişisel fotoğraf sergisi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından açıldı.
Sakarya'da Kültür-sanat Sakarya'da, nisan ayında "Kuzu Maydanoz'un Maceraları", "Kaplumbağa ve Tavşan", "Huysuz Şeyler" ve "İkinci Bahar" adlı oyunlar izleyiciyle buluşacak.
Kalben Akıngüç Sahnesinde
Kalben Akıngüç Sahnesi'nde
Kendine özgü şarkıları ve yorumuyla müzik piyasasının başarılı isimleri arasında yer alan Kalben, 11 Nisan'da İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde sevenleriyle buluşacak.
Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'na Doğru Adana'da "Nisan'da Adana'da" temasıyla düzenlenen 7. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 3-7 Nisan'da yapılacak.
Otizmliler İçin Klasik Arabalı "Farkındalık" Konvoyu Sevda-Cenap And Müzik Vakfı ile İlgi Otizm Derneğince, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında, klasik arabalarla kon..
Hacivat ve Karagöz'ü Ustasından Dinlediler Erzurum'da öğrenciler, Türk gölge oyununun önemli ustalarından Suat Veral ile Türkiye'nin ilk kadın gölge oyun sanatçısı Merve İlken ile buluştu.
Güney Koreli Gazetecilerden Güneydoğu Anadolu Turu
Güney Koreli Gazetecilerden Güneydoğu Anadolu Turu
Güney Koreli bir grup gazeteci ve blog yazarı, Gaziantep ve Adıyaman'ın tarihi, turistik yerlerini gezerek fotoğrafladı.
Midyatlılar AK Parti'nin Başarısını Kutluyor AK Parti'den Midyat Belediye Başkanı seçilen Veysi Şahin, Seçim Koordinasyon Merkezinde (SKM) tebrikleri kabul ediyor.
Bbdso Bach ve Haydn'ın Eserleriyle Sahne Alacak Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde Bach ve Haydn'ın eserleriyle müzikseverlerin karşısına çıkacak.
Cüde Şiir Dinletisi Düzenlendi
Cü'de Şiir Dinletisi Düzenlendi
Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Lehçeleri Araştırma ve Geliştirme Kulübü tarafından "Türk Dünyasından Şiir Dinletisi, Batıya Doğru Akan Nehirler" isimli dinleti gerçekleştirildi.
Caz Melodileri Eşit Bir Dünya İçin Yankılanacak
Caz Melodileri Eşit Bir Dünya İçin Yankılanacak
Ankara Uluslararası Caz Festivali, toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkati çekmek için düetler temasıyla düzenlenecek.
Ata Tohumları' Öğrencilerin Elinde Hayat Bulacak
Ata Tohumları" Öğrencilerin Elinde Hayat Bulacak
Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden Şanlıurfa'da, unutulmaya yüz tutan ata tohumları, lise öğrencileri tarafından üretilip çoğaltılacak.
Arkadaşlarım Gibi Koşmak, Oynamak İstiyorum'
Arkadaşlarım Gibi Koşmak, Oynamak İstiyorum"
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaşayan, doğuştan skolyoz (omurga eğriliği) hastası 12 yaşındaki Ali Savaş, başarısızlıkla sonuçlanan tedavi girişimlerine rağmen hayallerinden vazgeçmiyor.
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali'ne Doğru Mersin'de bu yıl 18'incisi düzenlenecek Uluslararası Müzik Festivali kapsamında düzenlenen beste yarışmasında finalistler belli oldu.