2 Nisan 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

2 Nisan 2019 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbulda geçersiz oyların sayımı durduruldu
İstanbul'da geçersiz oyların sayımı durduruldu
İstanbul İl Seçim Kurulu birçok ilçede başlanan oy sayım işleminin tedbiren durdurulmasına karar verdi.
'Süreç hukuk içerisinde yürümektedir'
"Süreç hukuk içerisinde yürümektedir"
AK Parti Sözcüsü Çelik, İstanbul'da seçim sonuçlarına yapılan itiraza ilişkin, "Bu süreç hukuk içerisinde gayet doğal bir şekilde yürürken bu süreci akamete uğratma çabasının manası nedir?
Brexite yeni erteleme açıklaması
Brexit'e yeni erteleme açıklaması
İngiltere Başbakanı May, "Bir anlaşmayla ayrılmak en iyi çözüm. Bu nedenle 50. maddeyi yeniden ertelemeye ihtiyacımız var." dedi.
Buteflikaya görevi bırak çağrısı
Buteflika'ya 'görevi bırak' çağrısı
Cezayir Genelkurmay Başkanı Salih, Cumhurbaşkanı Buteflika'nın derhal görevi bırakması çağrısında bulundu.
Avrupa Borsaları Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
Shanahan: F-35lerin teslim edilmesini bekliyorum
Shanahan: F-35'lerin teslim edilmesini bekliyorum
ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan, "(Türkiye'nin teslim almayı planladığı Luke Hava Üssündeki F-35'ler) Onların teslim edilmesini bekliyorum.
'Oyların yeniden sayılmasının hukuki dayanağı yok'
"Oyların yeniden sayılmasının hukuki dayanağı yok"
CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, "Bütün geçersiz oyların yeniden sayılmasının hiçbir hukuki dayanağı ve gerekçesi yoktur.
AK Partili Yavuz: Tarihimizin en büyük şaibelerinden biri
AK Partili Yavuz: Tarihimizin en büyük şaibelerinden biri
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, "Gerçekten demokrasi tarihimizin en büyük şaibelerinden biridir bu seçim dersem herhalde fazla abartmış olmam." açıklamasında bulundu.
İnegöl'de 41'inci Modef Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Açıldı TÜRKİYE'de mobilya sektörünün buluştuğu 41'inci MODEF Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, Bursa'nın İnegöl ilçesi..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Küresel Ekonomik Büyüme Risklere Karşı Hassas LONDRA (AA) – Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, küresel büyümenin artan belirsizliklerin yarattığı risklere karşı hassas ol..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 820 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,60 değer kaybıyla 93.533,12 puandan tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 568,15 puan azalışla 93.533,12 puandan kapandı.
Dolarda artışı tetikleyen gelişmeler
Dolarda artışı tetikleyen gelişmeler
Yerel seçimlerin ardından İstanbul'a ilişkin itirazlar belirsizliğe neden olurken, yön arayışında olan dolar kuru ABD'nin F-35 kararının ardından 5.68'e kadar tırmandı.
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladı
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 568,15 puan ve yüzde 0,60 azalışla 93.533,12 puana geriledi.
İstanbulun 3 ilçesinde geçersiz oylar yeniden sayılacak
İstanbul'un 3 ilçesinde geçersiz oylar yeniden sayılacak
İstanbul'un Fatih, Çekmeköy ve Beykoz ilçelerinde geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar verildi.
İnegölde 41inci Modef Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Açıldı
İnegöl'de 41'inci Modef Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Açıldı
TÜRKİYE'de mobilya sektörünün buluştuğu 41'inci MODEF Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, Bursa'nın İnegöl ilçesinde törenle açıldı.
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 0,60'lık düşüşle tamamladı.
Ab, Türkiye'yi Dtö'ye Şikayet Etti Avrupa Birliği (AB), Türkiye'de ilaç üretiminin yerlileştirilmesine yönelik tedbirleri Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) şikayet etti.
Emtia Piyasaları – Petrol Fiyatları 2019'un En Yüksek Düzeyinde – Petrol fiyatları, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) kısıntıları ve küresel petrol talebinin azalacağı endişeleriyle yıl..
Kriptopara – En Büyük 100'den 94'ü Yükseldi – Kripto para birimleri piyasalarındaki yukarı yönlü artışa paralel olarak piyasanın en yüksek hacimli 100 kripto para biriminden son 24 saatte 94'..
Piyasalar – Bist100 Günü Yüzde  0.6 Kayıpla Tamamladı, Dolar 5.67 Lirada – Güne yüzde 0.5 düşüşle 93 bin 635 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), en düşük 93 bin 132 puanı ve en ..
Kapıkulede Rekor Tır Çıkışı
Kapıkule'de Rekor Tır Çıkışı
EDİRNE'den Bulgaristan'a açılan Kapıkule Sınır Kapısı'nda Mart ayında 30 bin 568 TIR çıkışı ile rekor kırıldı.
İhracatın Artması Tır Trafiğine Yansıdı İhracat artışı Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki tır trafiğine de yansıdı.
Altının Kilogramı 230 Bin Liraya Geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 230 bin liraya geriledi.
Malatya Ticaret Borsası Malatya Ticaret Borsasında jumbo kayısının kilogramı 20,20 liradan satıldı.
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,17 artışla 231,40 liradan tamamladı.
Finans Dışı Şirketlerin Döviz Açığı 194 Milyar Dolara Geriledi Türkiye'de finansal kesim dışındaki şirketlerin net döviz pozisyon açığı Ocak ayı sonunda, Aralık 2018 dönemine göre 3 milyar 91..
Küresel Veri Panoraması – Küresel piyasaların yakından izlediği Salı günü açıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPABirleşik Krallıkİnşaat satın alma yöneticileri endeksi Şubat ayında, Ocak ..
Ostimde Teknoloji Ticarileştirme ve Kültivasyon Merkezi Açıldı
Ostim'de Teknoloji Ticarileştirme ve Kültivasyon Merkezi Açıldı
Girişimcilere ve KOBİ'lere teknolojik potansiyeli olan ürünlerin üretimi, ticarileştirilmesi ve piyasaya sürülmesi aşamalarında rehberlik ve finansman imkanı gibi konularda destek sağlayacak OSTİM Teknopark'taki...
Siyasi İradenin Ekonomiye Odaklanmasını Bekliyoruz" Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, 4 yıl boyunca yeni bir seçimin olmayacağını bunun da ekonomiye odaklanılması açı..
Yerel seçimler için yeni sistem önerisi
Yerel seçimler için yeni sistem önerisi
Bahçeli, "Sadece büyükşehir belediye başkanını seçelim, o da üstlendiği görev ve yetkiye dayanarak ilçe belediye başkanlarını belirlesin" diye konuştu.
Havelsan'a Dubai Siber Güvenlik Fuarı'nda Yoğun İlgi Asya, Afrika ve Orta Doğu'nun en önemli siber güvenlik fuarı olarak kabul edilen Dubai Siber Güvenlik (GISEC) Fuarı 2019'da HAVELSAN'ın hi..
M3 Works En İyi Eğitim Organizasyon Şirketi Seçildi
M3 Works' En İyi Eğitim Organizasyon Şirketi Seçildi
'Kristal Geyik Ödülleri'nde 'Yılın En İyi Eğitim Organizasyon Şirketi' olarak M3 Works seçildi.
Mustafa Bozbey, seçim kurullarına itirazda bulundu
Mustafa Bozbey, seçim kurullarına itirazda bulundu
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, 31 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimlerle ilgili sorun tespit ettikleri sandıklarla ilgili ilçe seçim kurullarına itirazda bulunduklarını açıkladı.
» 1 2 3 4 5