19 Nisan 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

19 Nisan 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
Bu yıl 18'incisi düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali (MUMF) kapsamında, rock müzik grubu Zakkum sahne aldı.
Peygamberler Şehri'Nde Beraat Kandili Coşkusu
Peygamberler Şehri"Nde Beraat Kandili Coşkusu
"Peygamberler şehri" olarak da adlandırılan Şanlıurfa'da, Berat Kandili nedeniyle vatandaşlar Balıklıgöl Yerleşkesi'ndeki camilere akın etti.
Uluslararası Mardin Uçurtma Festivali' Başladı
Uluslararası Mardin Uçurtma Festivali" Başladı
Hoşgörü ve medeniyet kenti Mardin'de düzenlenen "3. Uluslararası Uçurtma Festivali" başladı.
Kocaelide Uluslararası Katılımlı '23 Nisan' Korteji
Kocaeli'de Uluslararası Katılımlı "23 Nisan" Korteji
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen "23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali" kapsamında 47 ülkeden bin 100 çocuk, İzmit'te kortej yürüyüşü yaptı.
Cso 23 Nisan Konseri Verecek Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla konser verecek.
Bahar Şenlikleri, Mustafa Ceceli Konseriyle Sona Erdi
Bahar Şenlikleri, Mustafa Ceceli Konseriyle Sona Erdi
TÜRK pop müziğin sevilen ismi Mustafa Ceceli, Sivas'ta hayranlarıyla buluştu.
Aydında Veganları Buluşturan Festival
Aydın'da Veganları Buluşturan Festival
Aydın'ın Didim ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Vegan Festivali'nde, hayvansal ürün tüketmeyenler bir araya geldi.
Azerbaycanlı Tiyatro Topluluğu Kayseride Sahne Aldı
Azerbaycanlı Tiyatro Topluluğu Kayseri'de Sahne Aldı
Kayseri'de düzenlenen 14'üncü Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali kapsamında Azerbaycan'dan gelen tiyatro topluluğu, "Alemin Nefesi: Nesimi" isimli tiyatro oyununu sahneye koydu.
Yenimahalleli Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi
Yenimahalleli Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi
Yenimahalle Belediyesinin Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Mehmet Uygun Gençlik Merkezi'nde ücretsiz müzik, resim ve kağıt katlama sanatı eğitimi alan öğrenciler yıl sonu gösterisi düzenledi.
Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesinden Konser
Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesinden Konser
Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi, Antalya'da sahneye çıktı.
Denizden Buzdolabı da Çıktı, Çaydanlık Da Antalya'da düzenlenen deniz dibi temizliği çalışmasında buzdolabı, halı, battaniye, çaydanlık, araç lastiğinin de bulunduğu 15 çuval atık toplandı.
Marevden Midyatta 5 Dilde İki Konser
Marev'den Midyat'ta 5 Dilde İki Konser
Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (MAREV) Musiki Korosu ile Mısra Türk Müziği Topluluğu Korosu Midyat ilçesinde 5 dilde konser verdi.
Diyarbakır'da "Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Grup Finalleri" Diyarbakır'da Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen, "Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Grup Finalleri" başl..
Görmezden Gelinen Kadınların Dramına Büyüteç Tutan Sergi
Görmezden Gelinen Kadınların Dramına Büyüteç Tutan Sergi
Heykeltraş Asaf Erdemli'nin hurda malzemelerden yaptığı eserlerden oluşan sergisi, bedeni meta olarak kullandırılan kadınlara ve toplumun bu kadınlara duyarsızlığına dikkati çekiyor.
Turizmi 12 Aya Yaymak Gibi Bir Hedefimiz Var" Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmi şehir merkezlerine çekerek 12 aya yaymak gibi bir hedefleri olduğunu belirterek, "Bodrum'un ka..
Karaca Mağarası'nın Unesco Listesine Adaylığı İçin Hazırlık GÜMÜŞHANE Valisi Kamuran Taşbilek, 150 milyon yıllık geçmişe sahip, dünyanın sayılı damlataş mağaralarından biri olan Karaca Mağara..
Karaca Mağarasının Unesco Listesine Adaylığı İçin Hazırlık
Karaca Mağarası'nın Unesco Listesine Adaylığı İçin Hazırlık
GÜMÜŞHANE Valisi Kamuran Taşbilek, 150 milyon yıllık geçmişe sahip, dünyanın sayılı damlataş mağaralarından biri olan Karaca Mağarası'nın UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınması için başvuru hazırlıkları...
Direklerarası Yurtdışı 'En İyi Yönetmen' Ödülü Barış Celiloğluna
Direklerarası Yurtdışı "En İyi Yönetmen" Ödülü Barış Celiloğlu'na
Direklerarası Seyirci Ödülleri'nin, "Bulundukları Ülkelerin Seyircisine Tiyatro Yapanlar" kategorisinde "En İyi Yönetmen" ödülü, Birleşik Krallık'ta oyun sahneye koyan Barış Celiloğlu'na verildi.
Türkiyeyi Danslarıyla Dünyaya Tanıttılar
Türkiye'yi Danslarıyla Dünyaya Tanıttılar
Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın yaptığı Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, sahnelediği Anadolu'ya özgü danslarla Türkiye'yi dünyaya tanıtıyor.
Kemal Komutan"In Bitmek Bilmeyen Okuma Azmi Yaşadığı ilçede lise olmadığı için ortaokuldan sonra astsubay olan ve bu süreçte önce liseyi dışarıdan bitiren ardından 2 kez kazanmasına rağmen ün..
Müzik Tutkunu İmam Fırça Sapından Ney Yapıyor
Müzik Tutkunu İmam Fırça Sapından Ney Yapıyor
Tavsiye üzerine müziğe yönelerek keman ve ney çalmayı öğrenen cami imamı Yavuz Temiz, bu ilgisini ağaç ve fırça saplarından ney üretip usta öğreticilik yaparak perçinledi.
Yeni Turist Hedefine İki Ayda 3 Milyon Ziyaretçi Katkısı Turizmde geçen yılı cumhuriyet tarihinin rekorlarıyla kapatan Türkiye, gelecek aylarda detayları açıklanacak Turizm Master Planı ışığı..
Kocaeli'de Kültür-sanat Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarınca, nisan ayının son haftasında 5 oyun seyirciyle buluşacak.
Şanlıurfada Şafak Vakti Tirit İkramı
Şanlıurfa'da Şafak Vakti Tirit İkramı
"Peygamberler Şehri" olarak nitelendirilen Şanlıurfa'da, hububat hasadı öncesi, Zahireciler Borsası tarafından yaklaşık 5 bin kişiye sabah namazının ardından tirit ikramı yapıldı.
Step Istanbul İçin Geri Sayım Başladı
Step Istanbul İçin Geri Sayım Başladı
– 'HERKES için ulaşılabilir sanat' fikri ile yola çıkan Step Istanbul, bu yıl ilk kez 25-28 Nisan tarihlerinde, Çağdaş İstanbul ve Tomtom Designhood iş birliğiyle Tomtom Kırmızı'da ve İtalyan Lisesi'nin bahçesinde...
Denizli 8. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı, 5'i yurt dışından olmak üzere 27 halk ozanını..